Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Teutoński Maj

Teutoński Maj

Postprzez kaxiu 10 maja 2017, o 10:25

O ile dobrze pamiętam i dobrze liczę - 11 lat i 6 dni temu rozpoczął się Teutoński Maj. I takie mam wrażenie, że jedyna osoba, która o tych wydarzeniach pamięta to Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, który w tym zakresie od paru dni odgrywa swego rodzaju inscenizację.

W sumie ten post nie zmierza do żadnych konkluzji i wniosków tylko do wylania gorzkich żali, więc więcej już nic nie piszę.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Re: Teutoński Maj

Postprzez anglov 10 maja 2017, o 11:24

Sarmaci i Książę też pamiętają.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Patryk Vindsor 10 maja 2017, o 17:16

Przepraszam że zbytnio nie jestem w temacie. Mógłby mi ktoś przybliżyć relację ze wspomnianego "Teutońskiego Maja"? Konkretnie co się wtedy wydarzyło?
Patryk Vindsor

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez kaxiu 10 maja 2017, o 20:35

W dużym skrócie JKM Piotr Mikołaj pozamykał teutońskie elity. A zaczęło się od tego, że napisaliśmy do niego list.
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 10 maja 2017, o 21:44

kaxiu napisał(a):W dużym skrócie JKM Piotr Mikołaj pozamykał teutońskie elity. A zaczęło się od tego, że napisaliśmy do niego list.

W istocie wielki skrót. Niemniej Kwazi postarał się by był obszerniejszy zbiór dokumentacji technicznej tamtych dni.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Patryk Vindsor 10 maja 2017, o 21:58

Mogę się tylko domyślać jaka "burza" się wówczas rozpętała.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez kaxiu 10 maja 2017, o 22:04

Patryk Vindsor napisał(a):Mogę się tylko domyślać jaka "burza" się wówczas rozpętała.

W sumie trwała przez wiele lat, a i teraz co jakiś czas zdarzają się spory o to czy było tak jak rzeczywiście było, czy tak jak twierdzi Księć-Senior Piotr Mikołaj.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 11 maja 2017, o 09:48

No to do dzieła: klik :)
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 maja 2017, o 14:45

Dla mnie osobiście nawet po tylu latach, tamte wydarzenia w których nie brałem udziału. Stanowią olbrzymi dylemat ; staram się zrozumieć co do tego doprowadziło itp. Nie mniej nie jest to dla mnie tak jasne i przejrzyste jak na samym początku. -A wiedze o tamtych czasach mam coraz większa, jak na historyka naszego przystało... Nie mniej nie podejmę się opisania tamtych wydarzeń; bo nie był bym obiektywny jak tego moja praca wymaga.
Z bólem też dociera do mnie, że nie będzie może niedługo okazji; do opierania się na relacjach osób z tamtych wydarzeń...
Może zatem to jedno z tych wydarzeń, które będzie mieć rożne wersje w KT i KS ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 18 maja 2017, o 20:09

Kaxiu ja Cię będę do usranej v-śmierci molestował o skończenie sam wiesz czego. :twisted: Gdyby z pomocą Cesarza Hergoliena to dzieło wreszcie wyszło to mielibyśmy w końcu jakieś dobre świadectwo tamtych dni. Dobre, bo teutońskie oczywiście.
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Archiwum