Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Szablon grafik na FC

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.

Szablon grafik na FC

Postprzez Konrad Jakub 4 lis 2018, o 14:22

Szanowna RM,

czy jest możliwość udostępnienia informacji na temat wzorca podstawowych grafik używanych na FC? Głównie chodzi o papierki urzędowe. W mojej opinii podanie czcionki, kroju, właściwych odstępów, wymogów, rozdzielczości i całej reszty podobnych szczegółów, pomoże użytkownikom forum w lepszym stopniu kształtować i opracowywać zmiany o które wnioskuje się do RM.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby przyjąć taki model, w którym Rząd/NIA udostępniają publicznie informacje i szablony (o ile istnieją) podstawowego pakietu grafik i jaką mają mieć specyfikację, a następnie wnioskodawcy robiliby to, jeżeli potrafią, we własnym zakresie. Następnie właściwe organy weryfikowałyby wniosek i ewentualnie go poprawiały. Zaoszczędzi to nam wszystkim czasu, a twórcom pomoże lepiej ogarnąć własne wnioski.

Nie ukrywam, że w niedalekiej przyszłości planuję zawnioskować o dodatkowy pakiet papierków dla rozwijającej się w Baridasie religii (wszakże laickie i neutralne światopoglądowe państwo wyrazi na to zgodę w imię równych szans i braku faworyzacji konkretnej religii, więc skoro KDW ma papeterię, to i reszta mieć powinna jak mniemam). Nie chcę jednakże nastręczać kłopotów i niepotrzebnie przez to wydłużać czas realizacji wniosków — fajnie byłoby więc, gdybyśmy dostali informacje jak to sobie ogarnąć, a następnie jedynie przedłożyć do wrzucenia na serwer.

To samo w kwestii tarczek ikon na forum i tak dalej — czyli jaka jest preferowana rozdzielczość, czy są dodatkowe efekty które mają sprawiać wrażenie trójwymiarowości (jakiś gradient czy rozbłysk) i tym podobne rzeczy.

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyśmy przyjęli taki model, a w informacjach na temat wymogów wniosku, oprócz wymaganej opłaty i szablonu pisma, udostępniano tam też specyfikację oraz szablony, o ile istnieją.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Re: Szablon grafik na FC

Postprzez EOvH 4 lis 2018, o 15:20

przyznam, iż czuję się lekko zakłopotany zadanym pytaniem:

Konrad Jakub napisał(a):Szanowna RM,
czy jest możliwość udostępnienia informacji na temat wzorca podstawowych grafik używanych na FC? Głównie chodzi o papierki urzędowe. W mojej opinii podanie czcionki, kroju, właściwych odstępów, wymogów, rozdzielczości i całej reszty podobnych szczegółów, pomoże użytkownikom forum w lepszym stopniu kształtować i opracowywać zmiany o które wnioskuje się do RM.

Nie widzę przeciwwskazań, jednak ja sam nie mam w tym temacie dostatecznej wiedzy i chyba nikt z mojego rządu tej wiedzy nie posiada. Polecałbym skontaktować się w tj sprawie pierwszej kolejności z JKW Helwetykiem Romańskim lub innymi radcami Naczelnej Izby Architektury.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby przyjąć taki model, w którym Rząd/NIA udostępniają publicznie informacje i szablony (o ile istnieją) podstawowego pakietu grafik i jaką mają mieć specyfikację, a następnie wnioskodawcy robiliby to, jeżeli potrafią, we własnym zakresie. Następnie właściwe organy weryfikowałyby wniosek i ewentualnie go poprawiały. Zaoszczędzi to nam wszystkim czasu, a twórcom pomoże lepiej ogarnąć własne wnioski.

Nie ukrywam, że pomysł ten bardzo mi się podoba i jeżeli będziemy posiadać informacje o wymogach technicznych i zgodę twórców tych papierków (o ile byłaby konieczna), to informacje zostaną możliwie jak najprędzej upublicznione.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Powrót do Pytania od społeczeństwa