Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o emisję znaczka - Boże Narodzenie

Wnioski dotyczące emisji znaczków przez Pocztę Baridajską

Re: Wniosek o emisję znaczka - Boże Narodzenie

Postprzez Michaelus 7 gru 2017, o 19:57

W tej dyskusji jestem wewnętrznie rozdarty. Z jednej strony emisje z serii "Legendy SLP" są w 100% moim dziełem. Tylko, że znaczek jest tu tylko dodatkiem. Z drugiej strony jestem też reprezentantem środowiska filatelistów i to nie byle jakim, bo nr 1 w rankingu.

Emisja "Legendy SLP" jest moją odpowiedzią na brak, czy znikomą obecność SLP w filatelistyce. A w końcu SLP to chyba największe dzieło w historii mikroświatowego sportu, które trwa już lat 11. Seria została zaplanowana częściowo na bazie serii rocznicowych, jednak starając się uniknąć głównych ich błędów, tj. emisji skumulowanej. W ideale było planowane, że będą to emisje cotygodniowe, połączone z artykułem dotyczącym historii danego klubu. W rzeczywistości wyszło, że emisje są rzadsze, ale to już chyba tylko z korzyścią dla filatelistów. Ceny zostały ustalone na niezbyt wysokim poziomie, a limit ograniczony do 2 znaczków, aby poszerzyć dostępność. Akurat wypadło tak, że teraz emitowany będzie najdroższy znaczek z serii, ale wynika to tylko z przyjętej konwencji, że wartość znaczka zależy od ilości zdobytych trofeów. Nie wiem czy proponowany protest, jest odpowiedzią także na serię "Legendy SLP", ale jestem otwarty na wszelaką krytykę. Na pewno nie jest to seria nastawiona na prywatę, bo całość zysków z emisji trafia na konto SLP.

Niemniej przy składaniu wniosków o emisję sam byłem zdziwiony łatwością z jaką można uzyskać pozwolenie na emisję. Byłem nastawiony na gruntowną merytoryczną dyskusję, a tymczasem emisje są niejako przyklepywane z automatu, co jeszcze zostało przyśpieszone przez zniesienie opłaty za wniosek. W zasadzie nic nie stoi też na przeszkodzie by zorganizować emisję prywatną, ba sugerowano mi że część emisji SLP może mieć taki charakter i nie będzie z tym większych problemów. Jednak jak już napisałem wcześniej w serii "Legendy SLP" chodziło mi jednak o co innego.
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Laurencjusz 7 gru 2017, o 21:07

Michaelus napisał(a):Niemniej przy składaniu wniosków o emisję sam byłem zdziwiony łatwością z jaką można uzyskać pozwolenie na emisję. Byłem nastawiony na gruntowną merytoryczną dyskusję, a tymczasem emisje są niejako przyklepywane z automatu, co jeszcze zostało przyśpieszone przez zniesienie opłaty za wniosek. W zasadzie nic nie stoi też na przeszkodzie by zorganizować emisję prywatną, ba sugerowano mi że część emisji SLP może mieć taki charakter i nie będzie z tym większych problemów. Jednak jak już napisałem wcześniej w serii "Legendy SLP" chodziło mi jednak o co innego.

Szanowny Towarzyszu!

Jako były Minister z MSW postanowiłem, że zabiorę głos w tej sprawie, bo gdyby nie był to jubileusz SLP, to na pewno nie zgodził bym się (gdy mogłem) na emisję takiego "tasiemca" znaczków, bo 9 znaczków to lekka przesada, ale gdy przeczytałem:

Michaelus napisał(a):Jesteśmy obecnie przed ostatnią kolejką 29. sezonu, która zostanie rozegrana w najbliższą sobotę. A już 7 października startuje jubileuszowy 30. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Z tej okazji SLP organizuje szereg jubileuszowych wydarzeń. Jednym z nich jest planowana emisja jubileuszowej serii znaczków.

i porównałem klaser to zobaczyłem, że jest to pierwsza taka seria. Pomyślałem, że to fajny pomysł by uhonorować zasłużone kluby piłkarskie.

Nie wiem, może to dla niektórych z Was nadużycie gdy wychodzą emisje z inicjatywy prywatnych osób, które chcą uczcić np. 100. wydanie Obserwatora Sarmackiego. Podobnych emisji było kilka, ale czy to był zły krok?

Obecny Kanclerz miesiąc temu napisał w artykule CZEKAN — program na LIV kadencję Sejmu:

3. Uregulowanie Poczty Baridajskiej
Poczta Baridajska została w ostatnim czasie zalana emisjami przeróżnych znaczków, które odbywają się zdecydowanie zbyt często. Zrewidujemy dotychczasowe zasady funkcjonowania poczty, dążąc do przynajmniej podstawowego uregulowania kluczowych spraw takich jak kalendarz emisji, czy nominały.

Według mnie przynajmniej libert jest w ruchu i nie "kisi" się na prywatnych kontach, a po ostatniej nowelizacji przepisów z każdej dodatkowej emisji RM odzyskuje 25% kwoty z danej emisji. Czy to źle?

Jeśli jest tak źle to chętnie zobaczę propozycje regulacji prawnych w tej sprawie. Nie ważne, czy wyjdą ze strony partii rządzącej, czy od innej osoby. Liczy się tylko dobre rozwiązanie, a nie skrupulatne rozliczanie z obietnic wyborczych i zapowiadanych programów, które czasem giną na polu walki w zderzeniu z naszą rzeczywistością.

Z poważaniem
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 8 gru 2017, o 08:38

Sraczka sraczką... Ale kto broni(-ł) MSW odrzucać wnioski? Samo złożenie wniosku o emisję prywatną jest tylko początkiem procesu, a MSW winien być moderatorem. Że nie jest to nie wina procesu czy chcącego emisji.

Nie bardzo tu też rozumiem przywołania akurat Obserwatora?
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 8 gru 2017, o 08:47

RCA napisał(a):Sraczka sraczką... Ale kto broni(-ł) MSW odrzucać wnioski? Samo złożenie wniosku o emisję prywatną jest tylko początkiem procesu, a MSW winien być moderatorem. [...]

Zawsze się wtedy pojawią zarzuty typu: dlaczego odrzucono mój wniosek?, ten minister jest zły!, kieruje się prywatnymi sympatiami/antypatiami!, etc., etc.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 8 gru 2017, o 11:03

Vladimir napisał(a):Zawsze się wtedy pojawią zarzuty typu: dlaczego odrzucono mój wniosek?, ten minister jest zły!, kieruje się prywatnymi sympatiami/antypatiami!, etc., etc.

Proszę mi wybaczyć, użyłem skrótu myślowego.

Pisząc o tym, że MSW może wniosek odrzucić oczywistym jest dla mnie, że czyni to z podaniem konkretnego uzasadnienia. Poza tym jest dla mnie równie oczywiste, że może wejść w dialog z wnioskodawcą celem zmiany terminu, itd. Opcji jest wiele. Klepanie wniosków na odwal się byle by nikt nie miał za złe jest złe i słabe. Minister nie jest od klepania wniosków a od zarządzania sprawnego tematem. Jak nie umie to niech odchodzi. Nie mówię o obecnym, ten obecny np. właśnie ostatnio zaproponował zmianę i bardzo mi się to spodobało. Ale wcześniej tak nie było.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 8 gru 2017, o 17:50

RCA napisał(a):Sraczka sraczką... Ale kto broni(-ł) MSW odrzucać wnioski? Samo złożenie wniosku o emisję prywatną jest tylko początkiem procesu, a MSW winien być moderatorem. Że nie jest to nie wina procesu czy chcącego emisji.

Nie bardzo tu też rozumiem przywołania akurat Obserwatora?

Po pierwsze to Obserwator podałem jako przykład. Jeden z wielu. Nie rozumiem, dlaczego by nie! Być może dlatego, że to jedna z ostatnich emisji. Nie zastanawiałem się nad tym.

Poza tym chciałbym zaznaczać, że uwagi do emisji miałem nie raz. Omawiałem je na forum lub w PK, a czasem w obu tych miejscach. Nie będę tu Wam linkował. Chcecie to znajdziecie, a jeśli nie to nie.

Niejednokrotnie też pytałem Kanclerza o zdanie.

Sumując całość to według mnie emisje nie szły z atomatu, a tylko częściowo. Korzystałem z przysługujących mi uprawnień, a jeśli uważałem, że znaczek nie spełnia wymagań to go nie emitowałem.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Wnioski o emisję znaczka