Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Interpelacja w sprawie planu emisji znaczków

Archiwalne zapytania i interpelacje do Rady Ministrów

Moderator: Prezydium Sejmu

Interpelacja w sprawie planu emisji znaczków

Postprzez Helwetyk 23 maja 2018, o 21:59

Eldorat, dnia 23 maja 2018 r.

J A Ś N I E   O Ś W I E C O N Y
Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera
Minister Spraw Wewnętrznych
Księstwa Sarmacji

Jaśnie Oświecony Panie Ministrze!

Z przykrością zapoznałem się ze stanowiskiem Pana Ministra odnośnie do braku planów emisji znaczka z okazji rocznicy powstania dzielnicy Starosarmacji — El Distrito de Tropicana. Stwierdził Pan Minister, że „nie chciałby powielać tego schematu, jeśli inne podmioty również zechciałyby w ramach uczczenia pamięci, rocznicy lub innego podobnego powodu emitować znaczki co roku”.

Proszę, by Pan Minister zważył na rzecz następującą: co roku ponawiamy emisje z okazji rocznic Księstwa Sarmacji, Królestwa Baridasu oraz trzech (a wkrótce czterech) prowincji. Jego Książęcej Mości Tomaszowi Ivonowi Hugonowi poświęcono, w ten czy inny sposób, łącznie dziesięć emisji, Jego Książęcej Mości Robertowi Fryderykowi — już dwie. Z okazji v-Mundialu, acz nieregularnie, miały miejsce cztery emisje. Dwie emisje miały miejsce z okazji Dnia Pamięci Narodowej. Rok temu wyemitowano znaczek z okazji 15. rocznicy Książęcych Sił Zbrojnych i prawdopodobnie nie był on jedynym w tej serii. Większej liczby serii nie sprawdzałem — dość powiedzieć, że wielokrotne emisje poświęcone tym samym podmiotom, osobom, instytucjom czy wydarzeniom są zupełną normą w Poczcie Baridajskiej i, jak dotąd, nie spotkałem się z głosami krytyki co do faktu ich istnienia.

W planie emisji znaczków na czerwiec 2018 roku przewidziano, jak do tej pory, trzy emisje: „Márivar — Eslimar” (3 czerwca), „Rocznica Powstania Akademii Sclavińskiej” (9 czerwca) oraz „Gidena — Zamek Momerie” (16 czerwca). Prawdopodobnie trafnie przewiduję, że będzie miała również emisja z okazji 16. rocznicy Baridasu, co oznacza, że na ogółem cztery czerwcowe emisje, aż trzy będą poświęcone Królestwu Baridasu, a jeden Konsulatowi Sclavinii.

Mając powyższe na uwadze, uprzejmie proszę Pana Ministra o ponowne rozważenie decyzji w przedmiocie planu emisji znaczków na najbliższe tygodnie.

Łączę wyrazy szacunku,

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Interpelacja w sprawie planu emisji znaczków

Postprzez Laurencjusz 24 maja 2018, o 21:38

Srebrny Róg, dnia 24 maja 2018 r.

Wasza Książęca Wysokość Marszałek Sejmu,
Szanowne Posłanki i Szanowni Posłowie,

jak już wcześniej wspominałem w rozmowach prowadzonych w Starosarmacji powodem dla którego po raz pierwszy zdecydowałem się odmówić tej emisji jest częstotliwość emisji związana z tą samą sprawą tj. gdy znaczek emitowany jest w pierwszą rocznicę, która nie jest związana z obchodami umocowanych w prawie świąt państwowych to według mnie jest to lekkie nadużycie, bo równie dobrze można by było emitować znaczki co pół roku, kwartał, miesiąć lub tydzień. Jeśli jedynym powodem miało by być stwierdzenie: "a czemu by nie" to ono do mnie nie przemawia.

Tak samo nie przemawia do mnie uzasadnienie, że akurat teraz przypadną cztery emisje zgłoszone przez baridajczyków, bo nikt nie zabrania nikomu składać takich wniosków. Co innego gdyby zgłoszone były po cztery emisje z każdej prowincji, a do emisji poszły by znaczki wyłącznie z jednej.

Helwetyk napisał(a):W planie emisji znaczków na czerwiec 2018 roku przewidziano, jak do tej pory, trzy emisje: „Márivar — Eslimar” (3 czerwca), „Rocznica Powstania Akademii Sclavińskiej” (9 czerwca) oraz „Gidena — Zamek Momerie” (16 czerwca). Prawdopodobnie trafnie przewiduję, że będzie miała również emisja z okazji 16. rocznicy Baridasu, co oznacza, że na ogółem cztery czerwcowe emisje, aż trzy będą poświęcone Królestwu Baridasu, a jeden Konsulatowi Sclavinii.

Mając powyższe na uwadze, uprzejmie proszę Pana Ministra o ponowne rozważenie decyzji w przedmiocie planu emisji znaczków na najbliższe tygodnie.

Ze względu na fakt, że jestem trochę zajęty przygotowaniami do rocznicy Sarmacji to nie będę miał też czasu na przytoczenie zbyt wielu opinii, które są głosem w sprawie ograniczenia emisji. wiele osób zarzucało mi, że znaczki są emitowane zbyt często i przez to spada ich popyt i atrakcyjność. Oto kilka z opinii w tej sprawie:

Daniel Chojnacki, 16.05.2016 r. o 21:19:59
Poczta Baridajska i emisje znaczków to nie jest instrument do trzepania hajsu przez Radę Ministrów, jak to wcześniej bywało. My się z taką polityką nie zgadzaliśmy. Koniec i kropka, nie kiedy ja kieruję rządem. PB to wartość kolekcjonerska i spory fundament w zakresie wartości naszej waluty, trzeba o nią dbać, a nie traktować instrumentalnie.

Poszedł obiegowy, zaraz pójdzie aukcja na znaczek kolekcjonerski, za tydzień jest emisja znaczka rocznicowego. I wystarczy na jakiś czas.

Lud żąda znaczków i konfitur! Zamieszki na ulicach!
W postanowieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji czytamy o rocznicy. Każdy, kto zna sarmackie obyczaje, wie, że każda rocznica wiąże się z konfiturami. "Skoro mamy rocznicę niepodległości Księstwa Sarmacji pierwszego lutego - 5000 dni, to czemu nie świętujemy rocznic każdego dnia?!" - pyta pewien anonimowy markiz, który uczestniczy w pochodzie arystokratów w dzielnicy nobilitowanych w Grodzisku. "Żądamy znaczków i konfitur każdego dnia, bo każdy dzień jest ważną rocznicą niepodległości Księstwa Sarmacji!" - dodaje.

CZEKAN — program na LIV kadencję Sejmu
Poczta Baridajska została w ostatnim czasie zalana emisjami przeróżnych znaczków, które odbywają się zdecydowanie zbyt często. Zrewidujemy dotychczasowe zasady funkcjonowania poczty, dążąc do przynajmniej podstawowego uregulowania kluczowych spraw takich jak kalendarz emisji, czy nominały
.

Podsumowując powyższe dodam, że nigdy nie starałem się byś osobą, której nie da się przekonać, ale z nie chciałbym z tego powodu tworzyć precedensu tj. wydarzenia stanowiącego punkt odniesienia i usprawiedliwienia dla podobnych późniejszych emisji, które mogą pojawiać się zbyt często oraz tłumaczyć dlaczego je wstrzymałem. Nie chciał bym też by moja decyzja stała się wykładnią w sporach z moim następcą w MSW.

Łączę wyrazy szacunku,

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Minister Spraw Wewnętrznych
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Powrót do Zapytania i interpelacje