Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[XLVII] Biuro poselskie Siergiusza Asketila

Archiwum miejsc do kontaktu z posłami na Sejm

[XLVII] Biuro poselskie Siergiusza Asketila

Postprzez Sierg 12 lip 2015, o 19:02

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: [XLVII] Biuro poselskie Siergiusza Asketila

Postprzez Sierg 12 lip 2015, o 19:38

W dniu dzisiejszym złożyłem dymisję z funkcji Marszałka Sejmu. Decyzja ta została podjęta w związku z poważnym błędem, który popełniłem przy zarządzaniu drugiego czytania w projekcie dotyczącym kar za niegłosowanie w Sejmie, a także pojawieniem się nieplanowanych obowiązków realnych. Na wstępnie chciałbym wyrazić swoje zażenowanie postawą niektórych posłów, którzy wykorzystują każdą okazję do zwrócenia na siebie uwagi.

Nieprofesjonalne podejście do obowiązków zaczyna być w gmachu Sejmu smutną codziennością. Jest to niezwykle dramatyczne z tego względu, że nie wszyscy potrafią przyznać się do błędu. Problem ten dotknął również mnie — choćbym bardzo chciał, nie mam na to żadnego usprawiedliwienia. Rozumiejąc jednak swój błąd złożyłem rezygnację, ponieważ tak nakazuje dobry obyczaj.

W chwili objęcia funkcji Marszałka miałem konkretne plany, które stopniowo starałem się realizować. Ciężko jednak dać z siebie wszystko przy niesprzyjającej atmosferze, kopiowanej na siłę z nieistniejącego świata realnego. Pozostało mi wyłącznie ubolewanie nad faktem, że w celu reklamy niektórzy robią z siebie błaznów. Wiem, że jest to sformułowanie bardzo nieparlamentarne. Ciężko jednak znaleźć inne, kiedy większość wypowiedzi danego parlamentarzysty — w tym wnioski formalne, poprawki — mają na celu wyłącznie zademonstrowanie własnej obecności. Koledzy i Koleżanki, nie o to tutaj chodzi. Pokładam nadzieje, że nowy Marszałek będzie miał nieco mocniejsze nerwy. Ja, jako drobny społeczniak i człowiek pracy, nie potrafię przejść obok tego typu patologii w sposób obojętny.

Przy okazji chciałbym również poprosić o zaprzestanie siania propagandy. Jestem oburzony przede wszystkim zachowaniem posła Arpeda, który w sposób regularny — w różnych miejscach publicznych — głosi nieprawdziwe informacje o mojej przynależności do partii Front Robót. Nigdy nie byłem członkiem FR-u, o czym wielokrotnie informowałem — również w trakcie kampanii wyborczej. Proszę posła Arpeda o wygłoszenie oficjalnych przeprosin, w przeciągu 24 godzin.

(—) Siergiusz wicehrabia Asketil

Re: [XLVII] Biuro poselskie Siergiusza Asketila

Postprzez Sierg 4 sie 2015, o 10:47

3 sierpnia bieżącego roku miałem okazję uczestniczyć w konferencji Rady Ministrów. Pozwoliłem sobie zadać wiele pytań, ale wszystkie na tematy, które wymagają natychmiastowej odpowiedzi. Nie ukrywam, że to, co czasem usłyszałem, przerosło moje wyobrażenia.

Okres wakacyjny jest specyficzny, mam tego świadomość. Nie może być jednak usprawiedliwieniem dla osób, które deklarują chęć aktywnego służenia Ojczyźnie. Zbędnym jest bowiem utrzymywanie urzędników, którzy wyłącznie pobierają pensję. Takich urzędników jest przynajmniej dwóch — tak wnioskuję po ostatniej konferencji.

Pierwszym z nich jest Minister Samorządu Terytorialnego, a jednocześnie Podkanclerzy, Krzysztof St. M. diuk Kwazi. Został powołany 21 lipca, a od tego czasu nie podjął jakichkolwiek działań w ramach realizacji obietnic. A tych było sporo. Jego Książęca Mość stwierdził wyłącznie, że zajmuje się organizacją Dziennika Praw, choć i tutaj mógłbym się przyczepić. Najprawdopodobnie otrzyma również standardową pensję. Moje pytanie w tym temacie zostało pominięte, również w oficjalnej relacji z konferencji. Najwyraźniej było niewygodne.

Oryginalny zapis konferencji napisał(a):Siergiusz Asketil: Czy dostanie pensję powyżej minimalnej (500lt)? Dlaczego nie było stosownego komunikatu? Czy choroba utrzymuje się od czasu powołania RM?
Karolina von Lichtenstein: To znowu pytanie do Tomasz_Ivo_Hugo.
Tomasz Ivo Hugo: To nie jest tak, że Pan Minister NIC nie robi, zajmuje się choćby publikacją w DP niektórych aktów rządowych.

Drugim ministrem jest Adrien Eryk Esjar Józef wicehrabia da Firenza. Jego zakres obowiązków, jako Ministra Dziedzictwa Narodowego, jest dość spory. Jeżeli jednak przyjrzymy się bliżej... Nie są one wykonywane przez właściwą osobę. Zarządzenie ws. organizacji Rady Ministrów precyzuje przynależność niektórych zadań. Do MDN należy m.in. organizacja PKOJ, Inicjatywy Miesiąc, wypłata nagród dla agencji prasowych. Okazało się natomiast, już po konferencji, że Państwowym Komitetem Oceny Jakości kieruje Minister Spraw Obywatelskich Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza (wnioskuję, że dość słabo), a nagrody dla agencji wypłaca Minister Spraw Wewnętrznych Beznadziej Angloviasty. Ostatecznie Pan Minister skomentował to w następujący sposób: „Wiem, że oficjalnie nic nie zrobiłem. Jeśli chcesz składaj wotum”.

Ale wotum nieufności nie złożę. Uważam, że nie ma to większego sensu, ponieważ i tak przepadnie w sejmowym głosowaniu. Nie zależy mi na terroryzowaniu rządu książęcego, ponieważ sam go zaproponowałem. Ubolewam wyłącznie nad całą sytuacją, pokładając jednocześnie szczere nadzieje, że Jego Książęca Mość przejrzy na oczy i odwoła nieaktywnych ministrów. Tak, aby nie było do czego się przyczepić. Tak, aby u władzy znalazły się wyłącznie osoby, które chcą działać.

(—) Siergiusz wicehrabia Asketil
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Powrót do Biura poselskie