Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana warty

Dział archiwalny

Zmiana warty

Postprzez Führanka 8 paź 2018, o 20:20

Wasza Królewska Mość,

Wysoka Rado,

Szanowni Baridajczycy,

Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że jako przedstawiciel władz Królewskiej Gwardii Baridasu, mogę przedstawić przed narodem baridajskim informację na temat zadań stawianych w zakresie rozwoju obronności naszego kraju. Liczę na harmonijną współpracę z Królem, z rządem oraz narodem, gdyż owocna współpraca wzmacnia pozycję Baridasu.

Po pierwsze, reorganizacja. Będziemy dążyć do urealnienia struktur jednostek wojskowych, tak by byłby w stanie sprostać zadaniom stawianym w dzisiejszych czasach, jednak bez niepotrzebnej arogancji i megalomanii.

Po drugie, aktywizacja i atrakcyjność. Sporym problemem Gwardii jest brak chętnych do udziału w takiej zabawie. W moim mniemaniu dobrym pomysłem jest wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej dla nowych obywateli. Trwałaby ona dość krótko, zakończona byłaby łatwym testem z podstawowej wiedzy. Pozwalałoby to poznać KGB od środka i być może zdecydowanie się na ten rodzaj swojej aktywności w Baridasie. Reszta przeszkolonych obywateli trafiała by do rezerwy, co wiązałoby się również z uposażeniem(jednak odpowiednio mniejszym niż wojsko zawodowe). Wiadomym czynnikiem zwiększającym atrakcyjność jest wysokość wynagrodzenia, to również chcemy odpowiednio uregulować i stosownie dopasować do stopni wojskowych.

Po trzecie, tradycja. Planujemy przygotować monografie istniejących jednostek w przeszłości(historia przedinternetowa), tak by współczesne jednostki wojskowe miały możliwość kultywowania tradycji swoich poprzedników. Łączy to się również z odpowiednim prestiżem i budowaniem poczucia przynależności do danej jednostki.

Z tego miejsca chciałbym również podziękować za służbę Jaśnie Wielmożnemu Julianowi Fer at Atera. Życzę samych sukcesów na nowych, wybranych przez siebie drogach.

(-) Adrien E.E.J. Alatriste
Avatar użytkownika
 

Re: Zmiana warty

Postprzez KJAF 10 paź 2018, o 15:18

Dziękuję Komendantowi za przedstawienie planów. Na dniach w Radzie ukaże się projekt nowego ordonansu o KGB, który powstał w konsultacji z nowym komendantem.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum KGB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron