Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Struktura KGB

Dział archiwalny

Re: Struktura KGB

Postprzez Julian FER 21 wrz 2018, o 13:56

Wasza Królewska Mość!

Plan i struktura jest, ale w związku z brakiem kompetencji Premiera w sprawie KGB do czasu wyjaśnienia sprawy złożyłem wniosek o natychmiastowy urlop. Mam nadzieję, że moje stanowisko nie dotknie ręka Urusa, a WKM nie zwolni mnie z tego powodu.

Z poważaniem,

(-) Julian markiz Fer at Atera
Komendant KGB
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 22 wrz 2018, o 13:58

Proszę wskazać mi, które kompetencje dowódczo-wojskowe przejął rzekomo Premier. Rozumiem, że Podkarbi wraz z Premierem mają Komendantowi nie wypłacać wynagrodzenia za poprzedni miesiąc, w związku z brakiem kompetencji Premiera w sprawie KGB?

Postprzez Julian FER 24 wrz 2018, o 16:16

Wasza Królewska Mość!

Nie bardzo rozumiem co ma WKM na myśli pisząc o kompetencjach Premiera, bo Premier poza dodatkowymi upoważnieniami nie ma jak na razie nic do KGB (poza sprawami związanymi z pozwem). Jeśli chodzi o płatności to proszę najpierw czytać własne akty prawne, bo kompetencje ws. płatności dla urzędników dworu są określone zgodnie z Ordonansem Króla o Dworze Królewskim, w skład którego wchodzi Komendant KGB. Patrz art. 2 ust. 2.:

Za pełnienie urzędów funkcjonalnych, Podskarbi wypłaca comiesięczną pensję ze Skarbu Królestwa. Urzędy tytularne pełnione są honorowo i nieodpłatnie.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 25 wrz 2018, o 12:33

Ponawiam pytanie — proszę wskazać mi, które kompetencje dowódczo-wojskowe przejął rzekomo Premier. Oraz dlaczego nie ma on prawa występować jako organ chroniący interesy majątkowe i prawne Królestwa.

Z Ordonansu który zacytowaliście:

Art. 1. ust. 1: W skład Skarbu Królestwa wchodzi majątek Baridasu, w tym organizacji Królestwa w systemie informatycznym (P00003) oraz wszystkich należących do niej instytucji prowincji, z zastrzeżeniem ustępu 2.

ust. 3: Skarbem Królestwa zarządza Podskarbi.

ust. 4: Ilekroć w dekrecie jest mowa o Podskarbim, należy przez to rozumieć również Premiera.

Proszę rozróżniać kwestie dowódcze od majątkowych. Skoro mam czytać własne akty prawne i Podskarbi/Premier ma wypłacać wynagrodzenie dla KGB bo tak mówi dekret, to tym bardziej ma możliwość chronić interesy majątku Królestwa — bo tak mówi dekret. No chyba że się ma nie mieszać do KGB, więc nie będzie się interesował ani majątkiem Królestwa, w skład którego wchodzi KGB, ale i nie będzie wypłacał wynagrodzeń.

Postprzez Julian FER 26 wrz 2018, o 17:13

WKM,

poniżej zamieszczam dwa cytaty.
Julian FER napisał(a):Plan i struktura jest, ale w związku z brakiem kompetencji Premiera w sprawie KGB do czasu wyjaśnienia sprawy złożyłem wniosek o natychmiastowy urlop.

Konrad Jakub napisał(a):Ale wiecie że istnieje coś takiego jak domniemanie kompetencji albo statio fisci skarbu państwa? I że sprawa tyczy się stosunków cywilnoprawnych i majątkowych, a nie dowództwa wojskowego? I że istnieje domniemanie zgodności działań organów państwowych zgodnie z prawem?

WKM,

Wy wiecie, że jestem na urlopie, czy mam sam dochodzić stosując zasadę czynności domniemanych, a ze względu na brak uposażenia domniemywać, iż jest to urlop bezpłatny?

PS: Czy ktoś nie zgubił teczki z baridajska tytulaturą, bo jedną taką zalałem u baridajskich sierot w Slipyjowie?

Z poważaniem,
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 28 wrz 2018, o 14:04

Nie wiem z jakich powodów miałby zostać udzielony urlop, skoro sprawa jest nadzwyczaj jasna. Premier nie wydawał rozkazów ani nie wchodził w kompetencje dowódcze, ale na moje osobiste i bezpośrednie polecenie, zgodnie z prawem i uniwersałem o Skarbie Królestwa, występował jako reprezentant skarbu państwa w sprawie jego majątku. Nie mamy w Baridasie Agencji Mienia Wojskowego, a uniwersał i Prawa Kardynalne wprost powierzają kwestie zarządzania całością majątku państwowego Rządowi, w osobie Premiera i Podskarbiego.

Niestety mija ponad miesiąc od chwili powołania na stanowisko Komendanta KGB, a w Gwardii nie dzieje się w zasadzie nic. Są natomiast nieporozumienia i branie urlopów z ich powodu. Z drugiej strony mam dwóch kandydatów, którzy mają gotowe plany na rozwój Gwardii i czekają tylko na zielone światło do działania. W tej sytuacji poważnie zastanawiam się nad zmianami w kadrach KGB. Zamiast się spierać, można coś robić. Zdecydowanie wolałbym zobaczyć to drugie. W związku z tym informuję, że wobec braku podstaw do urlopu, nie udzielam go. Chyba, że chodzi o kwestie braku czasu, wakacji, reala i innych podobnych, wtedy sytuacja jest inna. Ale jeżeli chodzi o sprawę z Premierem, podstaw takich nie widzę. Proszę więc się zastanowić nad tym, czy wraca JW do pracy, czy mam szukać nowego Komendanta.

Postprzez Julian FER 29 wrz 2018, o 11:21

Wasza Królewska Mość!

Dużo niespójności w tej ostatniej WKM wypowiedzi. Przede wszystkim proszę mi nie insynuować brania urlopów, bo to mó pierwszy urlop oo czasu kiedy WKM rządzi Baridasem. Poza tym nabór w KGB ruszył i zaowocował powołaniem w szeregi KGB nowego Gwardzisty. Gdyby nie fakt, że WKM zaczął wprowadzać zamieszanie w sprawach struktur oraz spowodował wytworzenie niezdrowej atmosfery to działania KGB z pewnością żwawiej szły by do przodu. Kto według WKM się spiera i dlaczego działania nie ruszają do przodu? Właśnie dlatego nie idą do przodu, że cały władze budują niezdrową atmosferę wokół KGB, a proces przed TK w sprawie ugruntowanej na mocy zwyczaju przez 5 lat instytucji prywatnej, która świadczy usługi dla kraju również temu nie służy.

Konrad Jakub napisał(a):Niestety mija ponad miesiąc od chwili powołania na stanowisko Komendanta KGB, a w Gwardii nie dzieje się w zasadzie nic. Są natomiast nieporozumienia i branie urlopów z ich powodu.

Jak na takiej bazie ma powstać coś dobrego?
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 30 wrz 2018, o 22:41

No skoro jedna strona twierdzi że organizacja jest prywatna, a druga państwowa, to jaki jest według JW prawidłowy proces postępowania? Od tego jest organ sądowy, żeby ustalił do kogo organizacja należy. Nie rozumiem co jest złego w sprawiedliwym rozsądzeniu sprawy przez Trybunał. Bez określenia czy KGB jest prywatne czy państwowe, nie można zrobić niczego, bo przecież w każdej chwili można zamknąć KGB skoro to jest prywatne. Dziwne też zwyczaje widzę nastały, że organizacje powołane przez Radę w uniwersale, albo przez Króla w ordonansie, są prywatne. W takim razie może Rada Królestwa też jest prywatna?

Nie rozumiem też w czym przeszkadza proces w proponowaniu zmian w KGB. Nie można przedstawiać jej struktury, organizacji ani planu na rozwój? Jak więc można wytłumaczyć fakt, że już dwie osoby dokładnie to robią i mają swoje plany, chociaż ani nie mają żadnych oficjalnych urzędów, ani nawet nie zajmują się KGB od ponad miesiąca, tylko od ledwo tygodnia?

Ostatni raz nalegam o rozpoczęcie prac w KGB na poważnie. Sprawa o prawa do nazwy KGB, a jej struktura wewnętrzna i sposób działania to dwie różne sprawy. Nie używałbym procesu jako wymówek do brania urlopu i dalszej wegetacji Gwardii.

Postprzez Julian FER 1 paź 2018, o 16:06

Wasza Królewska Mość!

Zaiste bardzo dziwne zwyczaje nastały skoro prawa zwyczajowe, które są ugruntowane przez lata są podważane, a WKM raczy domniemywać w niektórych z przypadkach.

W związku z ponagleniem oraz tym, że jak zapewnia WKM jest aż dwóch kandydatów na moje miejsce to mimo, iż sprawa nie została jeszcze wyjaśniona to nie będę dłużej tego procesu wstrzymywał i niniejszym złożę rezygnację z urzędu komendanta KGB.

Poza tym jestem ciekaw jak plany nowego komendanta, będą się pokrywać z tym co proponował WKM. Liczę, że nie będzie to wierne odbicie "świeżych pomysłów" jak przez kalkę kopiującą.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 5 paź 2018, o 13:14

Nie rozumiem, te "prawa zwyczajowe" to do czego się odnoszą?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum KGB