Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pałac Wików

Dział archiwalny miejscowości

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Pałac Wików

Postprzez Tadhg 5 kwi 2017, o 17:30

Sarmaci
Sclavinczycy
I Baridajczycy

Dzisiaj chcę wam zaprezentować przepiękny Pałac Wilków. Został on zbudowany w 1678, była to letnia rezydencja Króla Baridasu Markusa Arpeda. Przypływał do swojego pałacu w lato i podczas ciężkich ataków Realiozy na którą chorował. Król Markus bardzo dbał o zieleninę w ogrodach, co nie zabardzo lubili mieszkańcy smogowego Eldoradu. W 2005 pałac nie był pielęgnowany, a Królowie Baridasu odwiedzali go tylko w czasię uroczystości. W 2010 pałac był do wykupienia, i właśnie wtedy ja wydałem ponad 40 tysięcy Libertów. Postanowiłem go zreperować.

Obrazek
Plac naprawionego Pałacu

Kiedy pałac został zrenansowany postanowiłem go odwiedzić. Na pierwszy strzał poszedł ogród. Moi ogrodnicy naprawdę się napracowali.

Obrazek
Ogrody Odolana, na drugim planie Pałac Wilków

No właśnie, sam Odolan też odwiedzał rezydencje przed tym jak była na sprzedaż. Chciał on wprowadzić dużo betonu zamiast zieleniny, ale nie miał duszy by zniszczyć arcy dzieło Sclavinksiej architektury. Wychodząc z ogrodu do pałacu napotkałem widok, który trzeba było sfotografować.

Obrazek
Droga do pałacu z ogrodów Odolana

Stojąc w drzwiach w nowej posiadłości, myślałem jeszcze czy opuścić wspaniałe ogrody Odolana które są uznawane za jedne znajlepszych, czy wejść do posiadłośći. Po krótkim na myśle postanowiłem pozostać w ogrodach. Było warto, ponieważ mam dużo wspaniałych zdięć z niego! Jak myślałem zobaczyłem też fotografie w pałacu z tamtej zimy, była ona piękna.

Obrazek
zdięcie Chińskiej altany z 2016

Niestety, lub super dla betonowców, nie stać mnie na utrzymanie tych wspaniałych ogrodów przez dłużej niż miesiąc, cena jest za duża, zawsze można dać dotacje by ogrody Odolana u życiu utrzymać... Ale skończmy już o pieniądzach! Kiedy zwiedzałem ogród dużej... No sami zobaczcie zdięcia z Pałacu!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tych zdięć jest więcej, ale na nie nie czas ;)

I teraz takie pytanie... Zrobić z tego artykuł na głównej?
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Re: Pałac Wików

Postprzez Roland 5 kwi 2017, o 21:13

Decyzja należy do was. Wasz grunt, wasza sprawa :D
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 6 kwi 2017, o 05:52

Fajnie, fajnie, ale... Eldoracki urząd konserwatora betonu sugeruje by palac przyjal formę jednak nieco ladniejszą niż toto co wyremontowaliscie. Nie ten sznyt! za duzo zdobien, popierdółek. Nie to miasto. Nie jesteśmy na wsi! Jesteśmy w metropolii. Beton beton beton, a nie lukrowany sernik! :D

(Super robota Tymek!)

Postprzez Roland 6 kwi 2017, o 08:36

Tak w drodze sprostowania. Markus Arped był Wicekrólem Baridasu, nie Królem :)

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hohenzollern 7 kwi 2017, o 08:30

Odwiedzając Konsulat Sclavinii, postanowiłem zajrzeć do posiadłości mojego syna. Pałac Wilków prezentuje się wspaniale, te ogrody, ta architektura, cud, miód, malina. Tylko się pytam gdzie te monumenty wilków?

Drogi synu, chyba źle coś wyczytałeś w księgach przyjaźni sclavińsko - baridajskiej, a mówiłem ci jak czegoś nie wiesz to zaglądnij do biblioteczki rodowej w Zollern, bądź odkurz archiwa w bibliotece w Almerze. Przekazanie gruntów przez władze Sclavinii osobie legendarnego Króla Markusa, owianego złą sławą, zwanego też Słabym, czy Bez Ziemi - miało miejsce w czasie jego licznych podróży w czasach wojen baridajsko - baridajskich, i rozbicia dzielnicowego. Kroniki w tej materii podają różne daty, których dokładność trudno ustalić.

Widzę jednak że włożyłeś dużo wysiłku w odrestaurowanie pałacu, tylko mogę się domyślać jakie krocie na konserwacje wydałeś. Mam nadzieje że w komnatach gościnnych czeka na mnie beczułka piwa, i talerz pełen pieczonej jagnięciny.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tadhg 7 kwi 2017, o 09:47

Przepraszam, pomyliłem Markusa z Krystianem. Co do monuentów wilków to obecnie moi rzeźbiarze jeszcze je robią. I jak mówiłem, utrzymanie pałacu kosztuje 10k Ⱡ dlatego powiedziałem że można dawać dotacje. A na ojca czekają nawet dwa piwa i jakby chciał butelka wina. Więc panowie, kto pierwszy na oględziny?
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tadhg 7 kwi 2017, o 15:41

I jeszcze jedno. To jest mój letni pałac, nadal mieszkam w zollern, ale formalnie w Almerze.
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Guedes de Lima 8 kwi 2017, o 15:43

Pałac jak się patrzy, pozazdrościć!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Roland 12 kwi 2017, o 13:26

Można spodziewać się jakichś eventów?

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 30 maja 2017, o 16:04

Panie prokonsulu, kiedy możemy spodziewać się pierwszych działań z Pana strony? Promocja to szansa. Nie tylko dla Konsulatu! W razie czego służę pomocą.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Archiwum Życia Eldoratu