Strona 1 z 1

Nowi mieszkańcy

PostNapisane: 15 maja 2015, o 15:09
przez zbbrow
Obrazek

NOWI MIESZKAŃCY
14 - 21 maja


spamowanie do nowych z ofertami zamieszkania jest u nas codziennością i nowa osoba jest niejako bombardowana propozycja niczym od akwizytorów. Może rozwiązaniem byłby okres iluś dni, kiedy mieszkaniec ma czas na podjęcie decyzji podczas, których zamieszkuje w Grodzisku bądź "nigdzie"? Może też uatrakcyjnić nieco podstronę ze spisem samorządów i miast, żeby na jednej stronie była swego rodzaju krótka prezentacja najważniejszych informacji o prowincji i jej miastach?

Re: Nowi mieszkańcy

PostNapisane: 15 maja 2015, o 20:11
przez Helwetyk
Wysoki Kongresie,

zbbrow napisał(a):Może rozwiązaniem byłby okres iluś dni, kiedy mieszkaniec ma czas na podjęcie decyzji podczas, których zamieszkuje w Grodzisku bądź „nigdzie”?

Co powinno ulec zmianie, to zakaz zmiany miejscowości przed upływem siedmiu dni; bo faktycznie, można się rozmyślić (abstrahując od tego, że zakazy nie są najlepszą polityką zatrzymywania nowych mieszkańców). Zadałem pytanie o jego zasadność, ale trafiło ono w próżnię. Być może są jakieś przekonywające argumenty za tym, aby ten zakaz obowiązywał, ale tu i teraz zwyczajnie ich nie widzę.

zbbrow napisał(a):Może też uatrakcyjnić nieco podstronę ze spisem samorządów i miast, żeby na jednej stronie była swego rodzaju krótka prezentacja najważniejszych informacji o prowincji i jej miastach?

Będzie nieaktualna. Co postuluję, to sortowanie wykazów albo według malejącej kolejności liczby faktycznych mieszkańców (lub obywateli), albo alfabetycznie; a w przypadku prowincji, choćby i według malejącej kolejności aktualnej, dziennej aktywności forum, co mogłoby stanowić jakiś czynnik mobilizujący.

Re: Nowi mieszkańcy

PostNapisane: 16 maja 2015, o 17:25
przez Karolina
zbbrow napisał(a):Może też uatrakcyjnić nieco podstronę ze spisem samorządów i miast, żeby na jednej stronie była swego rodzaju krótka prezentacja najważniejszych informacji o prowincji i jej miastach?


Kiedyś diuk Kwazi zaproponował nową wersję strony o samorządach, która miałaby zawierać ich zdjęcia i króciutkie opisy. Wydaje mi się, że to byłby bardzo dobry pomysł.

Inna sprawa, że kiedyś w formularzu rejestracyjnym do KS można było również wybrać miasto zamieszkania. Teraz, gdy jest wręcz wymóg zamieszkania w którymś mieście, bo zupa, być może warto do tego powrócić, z wdrożeniem pomysłu wyżej?

Re: Nowi mieszkańcy

PostNapisane: 19 maja 2015, o 15:43
przez RattusNrv-Ch
Wg mnie obecnie należałoby znieść jedynie zakaz przeprowadzki. Jeśli samorządowi zależy na nowym mieszkańcu, to tak opracuje wiadomość powitalną, że ona sama w sobie będzie wystarczająco zachęcająca do zamieszkania na danym terenie. Gdyby zaś okazało się, że wybór był błędny, to właśnie dlatego należałoby znieść ten zakaz. Druga sprawa, w samorządzie przecież można się dogadać, kto będzie odpowiedzialny za zapraszanie nowych mieszkańców. Wówczas w najlepszym razie taki potencjalnie nowy obywatel dostanie co najwyżej 4 wiadomości. Nie ma sensu rywalizować z własnymi współobywatelami, tym bardziej, że rola miast jest zmarginalizowana i liczy się obecnie głównie centrala samorządu. A o tym przecież pisaliśmy w innym temacie.

To też nawiązuje do spisu miejscowości. A taki jest moim zdaniem zbędny. Na stronach KS powinien być jedynie spis samorządów z co najwyżej krótką informacją. Władza samorządu natomiast musi się postarać o jak najbardziej aktualny opis tegoż wraz z aktualnymi opisami miast czy to na stronie własnej, czy systemowej w DSG. Tak jest przykładowo na stronie GiSu i zawsze, kiedy piszę do nowej osoby, mam świetne źródło informacji.

JKW HR napisał(a):Co postuluję, to sortowanie wykazów albo według malejącej kolejności liczby faktycznych mieszkańców (lub obywateli)

Bardzo przeciw. Tutaj najlepsza będzie opcja sortowania alfabetycznie. Nie mamy aż tak dużej liczby miejscowości, żeby ta jedna konkretna była niezauważalna. Jako przykład Baridas i Sclavinia, które mają tylko po jednym mieście, a więc potencjalnie najwięcej aktywnych mieszkańców/obywateli względem Teutonii i GiS.

JO KvL napisał(a):która miałaby zawierać ich zdjęcia

To akurat na plus.

JO KvL napisał(a):Inna sprawa, że kiedyś w formularzu rejestracyjnym do KS można było również wybrać miasto zamieszkania. Teraz, gdy jest wręcz wymóg zamieszkania w którymś mieście, bo zupa, być może warto do tego powrócić, z wdrożeniem pomysłu wyżej?

Tylko co to da, skoro nowa osoba nie będzie wiedziała nic a nic - najczęściej - o danym mieście w momencie rejestracji? Takie rozwiązanie jest kompletnie bezsensowne i powinno zostać tak, jak jest obecnie. Nowa osoba musi jak najbardziej świadomie wybrać swoje miejsce zamieszkania, a wybór przy rejestracji będzie wyborem na chybił-trafił. Biorąc jeszcze pod uwagę obowiązujący przecież zakaz przeprowadzki...

Re: Nowi mieszkańcy

PostNapisane: 20 maja 2015, o 15:10
przez zbbrow
RattusNrv-Ch napisał(a):
JO KvL napisał(a):
Inna sprawa, że kiedyś w formularzu rejestracyjnym do KS można było również wybrać miasto zamieszkania. Teraz, gdy jest wręcz wymóg zamieszkania w którymś mieście, bo zupa, być może warto do tego powrócić, z wdrożeniem pomysłu wyżej?

Nowa osoba musi jak najbardziej świadomie wybrać swoje miejsce zamieszkania

Dokładnie, to musi być świadomy wybór.

RattusNrv-Ch napisał(a):Wg mnie obecnie należałoby znieść jedynie zakaz przeprowadzki.

Tak, zakaz miał zastosowanie tylko w ZW, a w tej chwili to tylko dziwna blokada.

Co do samej strony to chodziło mi właśnie o wyświetlenie samych suchych faktów - aktualny zarządca i możliwość kontaktu z nim. Zdjęcia byłyby spoko, tylko to musiałoby być zrobione odgórne i być ujednolicone, a nie każdy samorząd swój. "Widoczek" niech każdy wybierze, ale herb i tekst musiałby wyglądać podobnie, dla estetyki całej strony.