Strona 1 z 1

Ranking

PostNapisane: 15 maja 2015, o 15:09
przez zbbrow
Obrazek

RANKING
14 - 21 maja


Oczywiste niemalże jest to, że forma rankingu się nie przyjęła. Czy macie swoje pomysły na ranking w innej postaci czy po prostu subwencje na podstawie postów / liczby mieszkańców lub po równo dla każdej prowincji?

Re: Ranking

PostNapisane: 15 maja 2015, o 20:07
przez Helwetyk
Wysoki Kongresie,

zbbrow napisał(a):Czy macie swoje pomysły na ranking w innej postaci czy po prostu subwencje na podstawie postów / liczby mieszkańców lub po równo dla każdej prowincji?

„Prawdziwy” ranking, gdyby miał powstać, musiałby najwyraźniej być rankingiem rządowym — bez udziału przedstawicieli samorządów w odpowiedniej komisji. Czy jakakolwiek administracja byłaby w stanie taki ranking rzetelnie i terminowo sporządzać? Nader wątpliwe.

Uważam, że obecny model subwencji jest poprawny. W związku z deklaracjami padającymi ze strony Rady Ministrów proponuję jedynie podjąć jednoznaczną uchwałę pod hasłem „nie ruszać”. To, że rząd nie radzi sobie najlepiej z gospodarką finansową nie oznacza jeszcze, że regiony ponosić tego konsekwencje.

Re: Ranking

PostNapisane: 19 maja 2015, o 15:51
przez RattusNrv-Ch
Ranking nie to, że się nie przyjął, tylko to, że nikomu się nie chciało go robić. Chyba najlepiej opiekował się nim JKW HR, o ile mnie pamięć nie myli... Końcówka obowiązywania rankingu, to już nawet nie ma co komentować, taka jest niestety prawda. Mnie tam akurat ranking rajcował i wg mnie powinien obowiązywać nadal. Nawet gdyby z RM lub Dworu była oddelegowana zawsze i obowiązkowo jedna osoba, która by się nim zajmowała.

Subwencje wówczas na podstawie rankingu, chociaż nawet i z wypłatami był przecież problem... Także wydaje mi się, że ten właśnie problem nie leży w formie rankingu czy w samych subwencjach...

PS. No i zapomniałbym o tym, że zawsze na siłę wciskało się inicjatywy, choćby najdrobniejsze, choćby były ściśle związane z inną wymienioną w tym samym rankingu o dwie pozycje wyżej, aby tylko więcej punktów nabić. W ew. rankingu ta kwestia, inicjatyw, musiałaby być opracowana od zera w zasadzie, żeby było sprawiedliwie.

Re: Ranking

PostNapisane: 20 maja 2015, o 15:13
przez zbbrow
Helwetyk napisał(a):„Prawdziwy” ranking, gdyby miał powstać, musiałby najwyraźniej być rankingiem rządowym — bez udziału przedstawicieli samorządów w odpowiedniej komisji. Czy jakakolwiek administracja byłaby w stanie taki ranking rzetelnie i terminowo sporządzać? Nader wątpliwe.

Trudno się nie zgodzić...

RattusNrv-Ch napisał(a):Mnie tam akurat ranking rajcował i wg mnie powinien obowiązywać nadal.

Ja dlatego podobnie wspominam często ranking miejscowości. Wymuszał on konkretne informacje na stronie miast, dzięki czemu mieliśmy aktualne informacje na stronach i każdemu mniej lub bardziej zależało, żeby ta strona była.

RattusNrv-Ch napisał(a):PS. No i zapomniałbym o tym, że zawsze na siłę wciskało się inicjatywy, choćby najdrobniejsze, choćby były ściśle związane z inną wymienioną w tym samym rankingu o dwie pozycje wyżej, aby tylko więcej punktów nabić. W ew. rankingu ta kwestia, inicjatyw, musiałaby być opracowana od zera w zasadzie, żeby było sprawiedliwie.

Tutaj podobnie jak z rankingiem aktywności, nie ma idealnego rozwiązania. Komisja oceniająca jakość inicjatywy i byśmy mieli cyrk kompetny. :D