Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek

Śmiecie i rupiecie

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Wniosek

Postprzez Führanka 25 wrz 2019, o 22:20

Obywatele,

pozwolę sobie zawnioskować do nowej(przyszłej), wybranej władzy o zamknięcie tej martwej instytucji. Swoje projekty prowadzić zamierzam w instytucjach prywatnych, które być może przy przychylności(i o ile się rozwiną do wystarczającej rangi) nowych władz zmienią swój charakter na państwowy.

/ - / Obywatel A.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Re: Wniosek

Postprzez Führanka 10 paź 2019, o 19:24

Podbijam. :)
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 10 paź 2019, o 20:05

Składam sprzeciw! Martwe instytucje są fajne AZUL jest częścią historii i kultury Królestwa, którą jest strasznie żal tracić. Jeżeli już mamy coś zrobić z AZULem, to nie zamykać, ale przynajmniej zrobić jakiś skansen...
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 10 paź 2019, o 20:18

Ja też przyznam, że myślałem, iż nasz słynny w całym mikroświecie baridajski lingwista się rozmyśli i weźmie pod uwagę dotychczasowy dorobek AZUL-u. Czy nie szkoda tych bardzo, bardzo wielu przemyśleń, prób językowych, nowych słów i pracy wielu osób, które tworzyły nasz piękny język?

WKW proszę się jeszcze zastanowić ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 10 paź 2019, o 20:19

A jak nie to będzie plot twist i idę się nauczyć alfabetu fonetycznego :lol:
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Januszek vH-P 10 paź 2019, o 20:21

Cóż, w zasadzie nasz, ale i też ma w sobie elementy Teutońskie. :D (np. w nazwie). Zawsze można spytać się władz Teutonii o to czy nie chcieliby przejąć AZUL, aby zaczął działać, a przy okazji nie znikł.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Laurencjusz 10 paź 2019, o 22:16

Wasza Królewska Wysokość Obywatelu!

Z góry przepraszam, że od mojego wyboru minęła druga doba, a ja dopiero teraz przystępuję do czynności związanych z realizacją tego wniosku, ale jak widzę po wpisach Baridajczyków to pośpiech nie jest tu chyba najlepszym doradcą.

Zawsze śledziłem prace AZUL-u i widziałem bardzo duże zaangażowanie osób, które pracowały nad powszechną użytecznością i rozwojem naszego ojczystego języka, który obecnie jest już trochę zapomniany, co bardzo mnie smuci. Dorobek AZUL-u jest tak wielki, że jak pomyślę, że mam zamknąć tą zacną instytucję to serce mi pęka. Nie mniej jednak nie zamierzam WKW do czegokolwiek zmuszać, a uszanować decyzję.

Proszę tylko o to by WKW raz jeszcze się z tym wnioskiem przespał i jeśli jutro decyzja zostanie podtrzymana to zamknę AZUL.

„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 13 paź 2019, o 10:16

Użyteczność AZULu w sumie nigdy nie była jakaś wysoka, a większość prac nad językiem była wykonana poza uniwersytetem. Od dłuższego czasu jest to po prostu martwa instytucja, którą moim zdaniem należy zarchiwizować. Usunięcie tego byłoby grzechem bo potem nie odnalazłbym się w moich wielostronicowych notatkach. A tak artykuły są dość dobrą syntezą. Swoje dalsze "badania" będę prowadził w ramach prywatnego przedsięwzięcia, dodatkowo będzie to wykraczać poza samą lingwistykę więc forma uniwersytetu lingwistycznego jest zbyt wąska. Co uczynicie to wasza wola.
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 13 paź 2019, o 12:43

Wasza Królewska Wysokość!

Uwzględniając argumenty WKW z ciężkim sercem zamykam i archwizuję na lepsze czasy.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum Kurii