Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Język (jeszcze) nienazwany

Dziekanat uczelni wyższej

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny

Re: Język (jeszcze) nienazwany

Postprzez Carmen Laurent 10 lip 2018, o 21:57

Vizenay napisał(a):No może i jest, ale nieśmiało próbuję przestrzec przed pożytecznym zmarnowaniem czasu ;).

Cała mikronacja to "mało pożyteczne zmarnowanie czasu". Nie rozumiem więc po co zabijać chęci. To jest piękne w Sarmacji, że jeżeli ktoś ma pomysł i chce się podjąć jego wykonania, to może się bawić z różnymi rzeczami, nawet na pierwszy rzut oka niepotrzebnymi.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Remigiusz L. 10 lip 2018, o 22:22

Z tego co tutaj na tym forum widać, to jeśli chodzi o korzystanie z języków zmyślonych, to się tylko "fare ayron" przyjęło, dlatego nie wiem czy jest sens opracowywać całą gramatykę.

Teutoni korzystają ze swojego języka i pisma dosyć obficie (a w każdym razie Vladimir tak czyni).
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Siepacz 11 lip 2018, o 18:55

Carmen Laurent napisał(a):. Nie rozumiem więc po co zabijać chęci.

Po to żeby było pod górkę, i tym samym, ciekawiej.
Siepacz

Postprzez Laurencjusz 11 lip 2018, o 21:10

Leviu Baicç napisał(a):Je serei ditçulveu se xoucçe lon ec dako. - Chciałbym, żebyście powiedzieli, co myślicie o tym pomyśle. ;)

Język rozwijany z takim zaangażowaniem i pomysłem zasługuje na uznanie. Proszę się nie zrażać i kontynuować :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Leviu Baicç 13 lip 2018, o 13:46

Szanuję inne opinie na temat działalności mikroświatowej. Rozumiem, że dla niektórych tworzenie języka może być postrzegane jako "marnowanie czasu", ale dla mnie samego to wyjątkowo przyjemne "marnowanie czasu". Nie biorę tej opinii do siebie osobiście. :)
(-) Leviu Baicç
[ˈlevĩw̃ ˈbajʃ]

Ula pirìmera orasìn i eca lingua ete kelàra meutçe.
[ˈula pirˈimera oraˈɕin i ˈesa ˈliŋgwã ˈete kelˈara ˈmẽw̃tʃe]

Postprzez Laurencjusz 13 lip 2018, o 14:10

Leviu Baicç napisał(a):
...ale dla mnie samego to wyjątkowo przyjemne "marnowanie czasu". Nie biorę tej opinii do siebie osobiście. :)

To podejście mi się podoba i liczę na kontynuację :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 13 lip 2018, o 17:31

Leviu Baicç napisał(a):Nie biorę tej opinii do siebie osobiście. :)

Popieram i zachęcam do dalszego działania.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Siepacz 14 lip 2018, o 08:20

Leviu Baicç napisał(a):
Szanuję inne opinie na temat działalności mikroświatowej. Rozumiem, że dla niektórych tworzenie języka może być postrzegane jako "marnowanie czasu", ale dla mnie samego to wyjątkowo przyjemne "marnowanie czasu". Nie biorę tej opinii do siebie osobiście. :)

Ucząc się języka obcego realnego możemy mówić o samorealizacji, która poprawia humor i często poprawia warunki naszego zatrudnienia, co jest cudowne, ponieważ mamy i szczęście, i prawdziwy zysk. Aby zrealizować się w warunkach mikronacyjnych, praktycznie zawsze musimy mieć akceptację innych, bo po co się bez potrzeby męczyć? Nie wyobrażam sobie żywotu "samotnego wilka" w państwach wirtualnych. Nie mam pojęcia czy dla Pana jest wystarczająca pochwała pasywna, czyli komentarze w stylu: "O jaka wspaniała praca.", "Proszę kontynuować.", "Czekamy na więcej."; czy też wolałby Pan gdyby rzeczywiście ten język byłby gdzieś używany. Mój sceptycyzm wywołany jest tym, że swego czasu byłem na studiach filologicznych i wiem ile się trzeba napracować żeby stworzyć sensowne podwaliny dla nowego języka, a także przez to, że czytałem sporo nt. języka teutońskiego i baridajskiego i nie widzę szczególnego nimi zainteresowania. Gdyby poświęciłbym Pan ten czas na inną działalność, mogłyby być z tego lepsze wyniki, czego jednak od Pana nie oczekuję, tylko zwracam uwagę na taką ewentualność. Uznałem za obowiązek poinformować Pana o moich, myślę że o nawet akuratnych sądach dotyczących języków w mikronacjach, lecz wobec podtrzymania przez Pana zainteresowania tą działalnością, nie pozostaje mi nic innego, jak uszanować to zaangażowanie i życzyć powodzenia.
Siepacz

Postprzez Führanka 14 lip 2018, o 14:02

Vizenay napisał(a):Wszystko to piękne (naprawdę), ale czy już jest pomysł na użytkowanie tego języka? Jeśli ktoś jeszcze będzie z niego w miarę regularnie korzystał, to jest i będzie to inicjatywa wspaniała, jeśli nie, to nie warta zachodu i czasu.

Nie jest to prawda. Każdy język w warunkach mikronacyjnych nie powstaje po to by ktoś go używał do rozmowy. Powstaje on by stymulować rozwój kultury. Poza tym, jeśli ktoś się interesuje szeroko pojmowaną lingwistyką to daje to kolejny powód do ciekawej dyskusji.

Sam poświęciłem kilka lat na rozwój baridajskiego. Sporo się dzięki temu nauczyłem jeśli chodzi o budowę, pochodzenie czy rozwój różnych języków. Dało mi to też bodziec do nauki nowych języków. W skrócie, dzięki zabawy w mikrojęzyk zacząłem inwestować w siebie. Moim zdaniem jest to kolejny powód za.

Kibicuję temu projektowi, bo widzę tutaj potencjał. Szczególnie jeśli spojrzymy na wiele pseudojęzyków, które pojawiały się na przestrzeni lat w mikroświecie. Jeśli chodzi o merytoryczną dyskusję na temat. Możliwe, że niedługo wrócę na chwilę do Baridasu. Jeśli czas pozwoli oczywiście. :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 15 lip 2018, o 10:10

Podzielam opinię Prześwietnego Hrabiego, a poza tym dodam, że autor przedstawia swój projekt w dość przystępny sposób i jak widzę sprawia mu to przyjemność. Mam nadzieję, że prace będą kontynuowane z pożytkiem dla nas wszystkich :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny