Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Język teutoński i baridajski

Dziekanat uczelni wyższej

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny

Język teutoński i baridajski

Postprzez Leviu Baicç 22 cze 2018, o 21:32

Dobry wieczór,

Zainteresowały mnie wskazane w tytule wątku języki, ponieważ bardzo interesują mnie języki typu Conlang. Czy można się ich nauczyć i otrzymać certyfikat znajomości języków? Z góry dziękuję za informacje.
(-) Leviu Baicç
[ˈlevĩw̃ ˈbajʃ]

Ula pirìmera orasìn i eca lingua ete kelàra meutçe.
[ˈula pirˈimera oraˈɕin i ˈesa ˈliŋgwã ˈete kelˈara ˈmẽw̃tʃe]

Re: Język teutoński i baridajski

Postprzez AFvTD 22 cze 2018, o 21:43

Dobry wieczór

Języki baridajski oraz teutoński, jako języki są dosyć dobrze rozbudowane, jednak nadal nie są one w pełni dokończone - wymagają dopieszczenia, chociażby w aspekcie gramatycznym. Niestety, nie jestem ich współtwórcą, więc wiele o nich powiedzieć nie mogę.

Jeżeli chodzi o język teutoński, polecam skontaktować się z jego twórcą JO Vladimirem ik Lihtenštán

Co do baridajskiego natomiast, twórcą jest Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste oraz Kristian Arped, jednak tych panów zdecydowanie ciężej złapać - chociaż ostatnio byli widoczni ;)

Co do materiałów z językiem, jest słownik polsko-teutońsko-baridajski, jednak wydaje się on być dosyć wybrakowany. Prywatnie jestem również w posiadaniu materiałów dotyczących języka baridajskiego (fonologia plus dosyć spory słowniczek) od Adriena, chętnie podzielę się nimi prywatnie - jeżeli chcesz ;) - tylko od momentu wydania ich trochę zmieniały się słowa - głównie zmiany w zapisie i fonologii niektórych słów.

O certyfikatach znajomości języków baridajskiego i teutońskiego niestety jednak nie słyszałem. Można się ich nauczyć, jednak bardziej dla własnej satysfakcji, niźli dla dyplomu :) parę zwrotów z tych właśnie jezyków funkcjonuje w codziennych sytuacjach w wirtualnym świecie (np. Fare Aryon - Chwała Królowi)
Pozdrawiam
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Minister Informacji Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Leviu Baicç 22 cze 2018, o 23:44

Szanowny Baronie,

Z przyjemnością zapoznałbym się z Waszymi materiałami na temat tych języków. Dziękuję również za bardzo szczegółowe wyjaśnienie problematyki przytoczonych powyżej języków!
(-) Leviu Baicç
[ˈlevĩw̃ ˈbajʃ]

Postprzez Leviu Baicç 26 cze 2018, o 19:30

Dziękuję za podzielenie się odnośnikami. Á iv’danki! Oba języki są szalenie interesujące. Czy można zaprezentować na AZUL-u mój jeszcze nienazwany język? Próbki widać w moim podpisie. :)
(-) Leviu Baicç
[ˈlevĩw̃ ˈbajʃ]

Postprzez AFvTD 26 cze 2018, o 20:27

Leviu Baicç napisał(a):
Dziękuję za podzielenie się odnośnikami. Á iv’danki! Oba języki są szalenie interesujące. Czy można zaprezentować na AZUL-u mój jeszcze nienazwany język? Próbki widać w moim podpisie. :)

Nadal nie ma wielu języków. Języki baridajski i teutonski są juz dosyc ugruntowane i stabilne. Myślę, że może pan zaproponować swój język w Konsulacie Sclavinii, kiedyś ktoś próbował, ale nic z tego nie wyszło. Może panu się uda ;)
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Minister Informacji Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 28 cze 2018, o 12:12

Czołem!

Przede wszystkim — najmocniej przepraszam za opóźnienie w przywitaniu. Na szczęście sesja, pomyślnie, dobiegła końca, więc wracam do aktywności w mikronacjach.

Niestety, nie mamy zebranych materiałów dot. języka baridajskiego w jednym miejscu. Niemniej jednak o gramatyce można poczytać w dokumencie załączonym do tego posta, a słownictwo można znaleźć tutaj.

Kończąc — fajnie, że wpadłeś. Życzę owocnej pracy nad własnym językiem i służę pomocą. :)
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Rada Nauki

Powrót do Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny