Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

AZUL a nowa rzeczywistość formalno-prawna

Dziekanat uczelni wyższej

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny

Re: AZUL a nowa rzeczywistość formalno-prawna

Postprzez Julian FER 10 cze 2018, o 18:34

Kristian Arped napisał(a):Jeżeli nie będzie dało się inaczej — pewnie. Myślę, że można by też pogadać o tym z Teutonią, która również dostrzega, jak wadliwe są uchwalone przepisy.

Odnośnie do pomysłów, byśmy tytuły zdobyli gdzie indziej — ja o tytuł naukowy na obcej uczelni ubiegać się nie zamierzam. Ślicznie widać, jak to, co obecne przepisy miały pobudzać i napędzać — wygaszają nikomu niepotrzebnymi regulacjami.

Jak widać trzeba robić swoje i za bardzo nie przejmować się wadliwym prawem, które da się przecież poprawić. Poza tym mamy też inne problemy na karku, z którymi trzeba było by się uporać ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 04:23

Przyznaję, że oko moje nawet nie raczyło spocząć na treści nowych regulacji. Moja aktywność w Sarmacji ogranicza się do przeglądania forum i prasy, dlatego postawię pytanie, które może się wydać głupie. Dlaczego AZUL ma się w ogóle przejmować jakimiś gellońskimi regulacjami? Bawmy się po swojemu, z doskoku.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Jul 11 cze 2018, o 09:32

Nie chce mi się czytać tej ustawy raz jeszcze ale nie przypominam sobie, by był wymóg kształcenia studentów.

Niemniej – ustawa formalizuje kwestie edukacji. Generalnie jestem w stanie zrozumieć, że niektórzy potrzebują tego w wirtualnym życiu. Ale nie nakłada takiego obowiązku na wszystkie funkcjonujące instytucje. Nie dostosujesz się – nie będzie cię w centralnym systemie, ale istnieć w swojej niszy przecież możesz.

Wielmożny! Kristianie! Wybierasz się na zwołaną Radę Nauki?
Juliette Alatriste

Postprzez Kristian Arped 11 cze 2018, o 15:12

Jul napisał(a):Nie chce mi się czytać tej ustawy raz jeszcze ale nie przypominam sobie, by był wymóg kształcenia studentów.

Art. 2 ust. 2 rzeczonej ustawy:
Szkoły wyższe prowadzą studia wyższe i samodzielne badania naukowe oraz są zobowiązane do posiadania kadry naukowej wystarczającej do realizacji tych celów — dla każdej jednostki organizacyjnej uczelni minimum jednego naukowca z tytułem co najmniej doktorskim, a przy prowadzeniu trzech lub więcej kierunków dodatkowo minimum jednego naukowca z tytułem profesorskim. Skład kadry naukowej jest udostępniany publicznie.

Jul napisał(a):Nie dostosujesz się – nie będzie cię w centralnym systemie, ale istnieć w swojej niszy przecież możesz.

Vladimir napisał(a):Dlaczego AZUL ma się w ogóle przejmować jakimiś gellońskimi regulacjami? Bawmy się po swojemu, z doskoku.

Tak docelowo z tym mam zamiar dealować, jeżeli nie zostanie naprawione to, co zostało spaprane. Problem się może pojawić, gdy zaczną ścigać za nieuprawnione używanie np. słowa uniwersytet w nazwie uczelni. :D

Jul napisał(a):Wielmożny! Kristianie! Wybierasz się na zwołaną Radę Nauki?

Tak, zobaczymy czy uda mi się coś tam ugrać, ale wątpię.
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Nauki

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 16:08

Zawsze można przyjąć inną nazwę. Uczelnia. Akademia. Szkoła. Chyba że bardzo wam zależy na tym uniwersytecie.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Friedman 11 cze 2018, o 16:55

Społeczna Wyższa Szkoła Biznesu i Lingwistyki w Almerze.
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
W zasadzie nikt ważny
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Poprzednia strona

Powrót do Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny