Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[WYCOFANO] Ustawa o przyłączeniu do Starosarmacji

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii

Re: [DEBATA] Ustawa o przyłączeniu do Starosarmacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lip 2016, o 15:31

Cała zmiana nosi wszystkie znamiona, o których Rolandzie piszesz, poza nazwą. Od razu zastrzegam — żadna strona nie naciskała w temacie nazwy, w ogóle nie było tematu nazwy. Przyjęliśmy od początku, że nazwa będzie po prostu Starosarmacja... Poza tym wszystko jest, tak jak piszesz.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Roland 22 lip 2016, o 15:35

Nie zrozumcie mnie źle. Co prawda formalnie jestem obywatelem Sclavinii, ale nigdy nie był to samorząd mojego pierwszego wyboru. Nie poczuwam się do tego, by o tak ważnej sprawie decydować. Uważam, że decyzję o połączeniu powinni podjąć rdzenni Sclavińczycy, ci dla których Konsulat jest prowincją pierwszą. Dlatego niezależnie od wszystkiego wstrzymam się od głosu. Po prostu chciałem rozwiać swoje wątpliwości.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Guedes de Lima 23 lip 2016, o 08:04

Wysoka Rado,

Być może Konsulat Sclavinii nie może liczyć na moją aktywność w takim stopniu w jakim życzyłby sobie tego, to jako jeden z założycieli Sclavinii czuję się w obowiązku zająć klarowne stanowisko w sprawie koncepcji przyłączeniu Sclavinii do Starosarmacji. "Nie tędy droga", cytując klasyka. Zbyt wiele błędów już w historii Sclavinii popełniono, łącząc ją między innymi z Trizondalem, by potem ratować pamięć poprzez reaktywację prowincji w Księstwie Sarmacji. Kryzys mikroświatowy to nie tylko problem Konsulatu, ale również innych zakądków v-świata. Większość tutaj zagłosuje według własnego sumienia, ale na moje poparcie liczyć w tej kwestii nie możecie. Wierzę, że Sclavinia się obudzi, jak nie raz już to miało miejsce w najnowszej historii mojej v-ojczyzny.

/-/Guedes bar. de Lima
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2016, o 08:29

Guedes, Andronik... pojawili się, znów, po przerwie, bo coś się dzieje wokół projektu, który wspierali. Chwała im. Problem jednak w tym, że pojawili się, znów, jedynie na chwilę. Wpadli jak po ogień, głośno krytykując i licząc na wysłuchanie z racji ich dotychczasowych starań i zasług. I być może, gdyby byli na co dzień, robili coś by Sclavinia się rozwijała i aktywnie funkcjonowała, ich głos byłby istotnym. Tak jednak nie jest.

Ani jeden, ani drugi, ani cała masa "sclavińskich patriotów" z Baridasu i Teutonii nie odpowiedziała choćby skrawkiem kontrpropozycji wobec tej, z którą wyszedłem, a którą zaakceptowali aktywni budowniczowie Sclavinii. Ani jedna literka ich płomiennych przemów nie traktuje o tym co zrobić, i , co ważniejsze!, jak zrobić by Sclavinia podniosła się z trapiącego ją constant stanu marazmu i rycia w betonie. Lubię beton, ale nie lubię jak idee Sclavinii, w zetknięciu z nim, tracą swój koloryt, swoją siłę, swój sznyt i zwykłe pierdolnięcie. Stają się, dzięki m.in Guedesowi i Andronikowi, karykaturą samych siebie. "To najgłupszy pomysł jaki widziałem", "nigdy się na to nie zgodzę", "faszysta!", "Imperializm Starosarmacji"... hasła, hasła, hasła, za których kotarą zionie jedna wielka dziura i pustka. Pustka po pomysłach, po chęciach, po aktywności. Dziura braku pomysłów na przyszłość, na pokonanie problemów, pokonanie trudności. Pustka ideowa, zastąpiona li tylko wspomnieniem wielkości Sclavinii.

Guedesie, Androniku, nie szkodźcie już Sclavinii. Pozwólcie jej na rozwój w zmienionych warunkach. Warunki, otoczenie może się zmieniać, ważne by nie zmieniała się Sclavińska Idea Ostatecznej Krucjaty, a to jej zagwarantowaliśmy, obiecaliśmy i słowa dotrzymamy. Wy nie proponujecie nic. Wam pasuje układ obecny, w którym z piedestału "a kiedyś to my robiliśmy..." nadawać chcecie ton i kierunek. A prawda jest brutalna... nieobecni głosu nie mają. To, że złożony został projekt ustawy o obywatelstwie, która w doraźny sposób pozwoli Wam storpedować to by Sclavinia odżyła, to również nieporozumienie. W imię Waszego dobrego samopoczucia pogrzebiecie Sclavinię całkiem. Ile, Waszym zdaniem, prowincja i ludzie ją obserwujący i tworzący, są w stanie znieść uderzeń głową w beton? Dziś powiecie nie, ja jutro powiem "a nie mówiłem".

Decydujcie. Czasem do wielkości trzeba dojść niewygodną ścieżką. Nie zamykajcie oczu na plusy połączenia. Nie unikajcie pytań i odpowiedzi na merytoryczne argumenty, które już padły. Jeśli jednak macie odmienną wizję — przedstawcie ją! złóżcie gwarancje, że tym razem będziecie aktywni, nie znikniecie za moment, zostawiając ponownie zgliszcza... Nie niszczcie, już dość. Budujmy razem!

Postprzez Guedes de Lima 23 lip 2016, o 08:30

RCA najpierw zrób tyle dla Sclavinii ile ja i poświęć Jej tyle lat to później będziesz mógł się wypowiadać.
Mam moralne prawo do zajmowania stanowiska w sprawie przyszłości Sclavinii kiedy tylko chcę.

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2016, o 08:32

Guedes de Lima napisał(a):RCA najpierw zrób tyle dla Sclavinii ile ja i poświęć Jej tyle lat to później będziesz mógł się wypowiadać.
Mam moralne prawo do zajmowania stanowiska w sprawie przyszłości Sclavinii kiedy tylko chcę.

Oczywiście, że masz. Nie odmawiam Ci go. Problem w tym, że żyjąc jedynie przeszłością, torpedując przyszłość, NIC NIE PROPONUJESZ. Odrzucasz pomysł, NIC NIE PROPONUJĄC. Torpedujesz, NIC NIE PROPONUJĄC. O to mi chodzi. Masz inny pomysł? Przedstaw. Natomiast jeśli chcesz, ze mną, przerzucać się na zasługi dla Rzeczpospolitej Sarmackiej... to proszę. Kto pierwszy?

Postprzez Guedes de Lima 23 lip 2016, o 08:39

RCA napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):RCA najpierw zrób tyle dla Sclavinii ile ja i poświęć Jej tyle lat to później będziesz mógł się wypowiadać.

Oczywiście, że masz. Nie odmawiam Ci go. Problem w tym, że żyjąc jedynie przeszłością, torpedując przyszłość, NIC NIE PROPONUJESZ. Odrzucasz pomysł, NIC NIE PROPONUJĄC. Torpedujesz, NIC NIE PROPONUJĄC. O to mi chodzi. Masz inny pomysł? Przedstaw. Natomiast jeśli chcesz, ze mną, przerzucać się na zasługi dla Rzeczpospolitej Sarmackiej... to proszę. Kto pierwszy?

Póki co jesteśmy na terytorium Konsulatu Sclavinii i dyskutujemy na temat przyszłości Sclavini, dlatego też Twoje zasługi dla Rzeczpospolitej Sarmackiej nijak się mają do specyficznej sytuacji Sclavinii, którą już raz jako Sarmacja pchnęliście w objęcia z Trizondalem. Jak wyszło? Wyszło tak, że po tylu latach zamiast ratować kulturę i historię Sclavinii to chcecie ją wchłonąć. Jedynym śladem po tym połączeniu będzie krótka zmianka w Dzienniku Praw i kilka słów, że Starosarmacja połączyła się ze Sclavinią. Może ja nie mam IDEALNEGO ROZWIĄZANIA w zaistniałej sytuacji, ale będąc tyle lat w mikroświecie i działając w każdej odsłonie Sclavinii wiem, że połączenie ją zabije.

Z resztą Ty pamiętasz jak wyglądała Sclavinia w latach 2007-2009.

Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2016, o 08:48

Ależ masz rozwiązanie. Twoją propozycją jest by Sclavinia dogorywala w marazmie.

A pisząc bzdury o tym co będzie po połączeniu to znak, że nawet nie zadales sobie trudu by przeczytać jakie Sclavinia ma z tego korzyści, jakie gwarancje. Brawo Ty. Dla mnie eot. Jadę do żony i nowonarodzonej córki. Wy decydujecie, od Was zależy czy zostaje po staremu i jest do niczego, czy dajecie Sclavinii szansę. I doczytaj, bo o mechanizmie wyjścia z Unii też jest powiedziane wszystko.

Postprzez Michał 23 lip 2016, o 08:55

Pierwszy Furyer Gwardii PRZYWÓDCY
ma przyjemność przedstawić wszystkim
PLAN RESTAURACJI KONSULATU SCLAVINII

I - DERATYFIKACJA

Pozbywamy się szczurów nadmiernej biurokracji która zalęgła się w naszym życiu przez ostatnie lata. Eliminujemy przepisy do maksymalnie kilku ustaw towarzyszących konstytucji, bez przepisów niższego rzędu normujących istotne sprawy; zwracamy się ku prawu zwyczajowemu, budujemy tradycje naszego odnowionego, nowoczesnego i użytecznego prawodawstwa bez ograniczania jego możliwości poznawczych dla osób mniej zorientowanych w prawie. Przywracamy poprzednią konstytucję, aczkolwiek z poprawkami - znosimy obligatoryjnie obecne w niej wagi głosów, tytuły ziemskie uzależniając wyłącznie od ilości posiadanych gruntów; ograniczamy liczbę obowiązujących dekretów Konsula, znosimy Kolegium Nieustające, wracamy do priorytetowej roli duetu Konsul-Rada w prawodawstwie sclavińskim.

II - DEDYWERSYFIKACJA

Z przykrością to piszę, ale multikulturalizm Sclavinii doprowadził ją na skraj upadku. Nie możemy dalej iść tym torem i musimy w imię Ostatecznej Krucjaty odbudować zatraconą świadomość narodową Sclavińczyków. Z tego powodu musimy wziąć sprawy w swoje ręce i uzależnić uczestnictwo w Radzie od zamieszkiwania w Mieście Stołecznym Eldorat, aby tylko Sclavińczycy mieli wpływ na najważniejsze sprawy wewnętrzne Konsulatu. Mamy do tego prawo jako NARÓD.

Wielu członków Rady wielu różnych narodowości i tak w niej zostanie, co się chwali. Ale będą to osoby, które naprawdę chcą działać tylko w naszym samorządzie i wspólnie z nami go budować; osoby wierne wolnej i silnej Sclavinii, a nie wiatrom zmiany.

III - DETERMINACJA

Aby wprowadzić chociaż część zmian w życie, musimy mieć siłę i cierpliwość. Nigdy nie było inaczej, a zbudowanie silnej mikronacji wymaga długich miesięcy albo lat pracy. Musimy znaleźć w sobie determinację, żeby każdego dnia - miast narzekania na okropny stan prowincji - być w stanie napisać na forum kilka postów. Możemy mówić wybiórczo o winie nieobecnych, ale czy obecni starali się utrzymać choćby pozory życia na forum Sclavinii pisząc regularnie na samym końcu? Łatwo jest być desperatem, ale trudno jest trzymać się planu w godzinie zwątpienia. My mamy tę godzinę daleko za sobą i będziemy podążać w przyszłość z nadzieją na odmianę tego losu. Musimy realizować akcje promocyjne wśród nowych mieszkańców i musimy zachęcać starych do powrotu. To już się stało i stanie się ponownie.

IV - DEKULUARYZACJA

Sclavinia ma niechlubną tradycję bycia 'republiką kuluarową'. Wiele spraw dyskutowanych jest prywatnie i skrycie, nawet bez wiedzy pozostałych członków Rady czy rodaków. Musimy z tym skończyć i przejść do absolutnej jawności postępowania, aby zapobiec konfliktom wewnętrznym w przyszłości. Jeżeli chcemy zbudować NARÓD, musimy być przede wszystkim szczerzy wobec siebie nawzajem. Do dyskusji służy Forum Centralne, do debat ten właśnie dział i Życie Sclavinii.

V - DEKONTAMINACJA

Nasze forum pełne jest nieaktywnych działów, począwszy od lotniska, a kończąc na dziale powitalnym. To może i wygląda imponująco, ale gdybyśmy mieli wystarczającą ilość członków Rady, którzy byliby w stanie 'obstawić' te działy i się nimi zająć. Na chwilę obecną musimy uznać je za pomysł stracony i skupić się na dwóch głównych działach - Życiu Sclavinii i Życiu Eldoratu z wybiórczymi poddziałami. To pozwoli nam scentralizować aktywność wokół najpotrzebniejszych obecnie kwestii, co musimy połączyć ze sprawną archiwizacją nieużytkowanych już 'gruntów' - działów martwych od miesięcy, starych tematów i wątków zamkniętych.

---

ABSOLUTNYM priorytetem jest w tej sytuacji wyzbycie się nadmiaru biurokracji, wyczyszczenie forum i promocja. Nic innego za nas Sclavinii nie wskrzesi. Proszę, oto mój program.
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Guedes de Lima 23 lip 2016, o 08:56

RCA napisał(a):Ależ masz rozwiązanie. Twoją propozycją jest by Sclavinia dogorywala w marazmie.

Nie dorabiaj ideologii do moich wypowiedzi w tym wątku. Andronik poprosił mnie bym zabrał głos w tej ważnej sprawie, dlatego też głos ten zabieram i przedstawiam swoje zdanie. Nie wracam na terytorium Konsulatu z pakietem IDEALNYCH ROZWIĄZAŃ zaistniałego problemu. Ja odnoszę się do pomysłu wchłonięcia Sclavinii przez Starosarmację, bo połączeniem ja tego nazwać nie mogę. Sclavinia zasługuje na INNE i LEPSZE wyjście z tej sytuacji i moralnym obowiązkiem Księstwa Sarmacji jest rozwiązanie takowe zaproponować, bo ZAWSZE staliśmy jako SCLAVIŃCZYCY po stronie KSIĘSTWA i KSIĘCIA.

A pisząc bzdury o tym co będzie po połączeniu to znak, że nawet nie zadales sobie trudu by przeczytać jakie Sclavinia ma z tego korzyści, jakie gwarancje. Brawo Ty. Dla mnie eot. Jadę do żony i nowonarodzonej córki. Wy decydujecie, od Was zależy czy zostaje po staremu i jest do niczego, czy dajecie Sclavinii szansę. I doczytaj, bo o mechanizmie wyjścia z Unii też jest powiedziane wszystko.

Nie wypowiadałbym się w tym temacie, gdybym nie zapoznał się z treścią poprzednich postów więc proszę, zachowaj takie insynuacje dla siebie, bo nie wnoszą one nic do dyskusji w tym wątku. Spokojnej soboty dla Ciebie i rodziny.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum pałacowe