Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[WYCOFANO] Ustawa o przyłączeniu do Starosarmacji

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii

Re: [DEBATA] Ustawa o przyłączeniu do Starosarmacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lip 2016, o 10:21

Z wielkim zacięciem mówisz o 2013,2014... A jak się ma do tego ostatnie 1,5 roku? Dlaczego wciąż nie odnosisz się do argumentów które przedstawiłem? Jakim cudem uważasz, że mając aktywnośc w kratkę jestes w stanie uratować i na stałe zapewnić aktywnośc SCL, skoro nie udało się to już tyle razy wcześniej?

Rozumiem opór! Rozumiem. Dlatego zapewnilismy w porozumieniu pełne zachowanie SCL i jej narracji. Silnej narracji. I gwarantujemy mechanizm wyjścia w przyszłości.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Michał 22 lip 2016, o 10:25

O ile nie podejmiemy tej katastrofalnej decyzji - a jeżeli, to dopóty dopóki - jestem w stanie obiecać pełną aktywność w naprawdę porządnym wymiarze pierwszych miejsc w SISS.

Już raz popełniliśmy ten błąd z Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu. Nikt, kto zna przeszłość i kocha Sclavinię, nie da jej zrobić tego po raz drugi.
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lip 2016, o 10:30

I znów... Zamierzchła przeszłość. Sclavinia i Mikroswiat są zupełnie inne niż gdy był rsit. Nie można tych dwóch spraw porównywać.

Sclavinia zyskuje pełen pakiet gwarancji,nic jej nie grozi.

Postprzez Michał 22 lip 2016, o 10:37

Lubi to wicehrabia powtarzać, ale nieznajomość historii i skutków podejmowanych niegdyś decyzji świadczy o ignorancji i o niedojrzałości przedłożonej propozycji.

A Sclavinii coś grozi - jeżeli pójdziemy tym torem, to nie staniemy na nogi. Niczego nie zyskamy oprócz utraty quasi-suwerenności, bo tym razem będziemy jeszcze niżej niż pod Księstwem - będziemy pod inną prowincją Księstwa. To odbiera dumę i chęci do działania, to jest złe i krzywdzące. Nigdy się na to nie zgodzę.

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lip 2016, o 11:53

Wymieniłem całą górę rzeczy, które Sclavinia zyskuje. Pan, z lubością, je ignoruje, mówiąc, że nie zyskacie nic. Zyskacie — ludzi, czyli coś, czego dziś Sclavinia nie ma. Rozumiem jednak, że nie o to chodzi? Lepiej trwać w marazmie? To co Pan proponuje jest antypaństwowe i zgubne w skutkach.

Postprzez Michał 22 lip 2016, o 11:56

To co proponuję ja polega na pracy organicznej, wewnętrznej. Starosarmaci mają własną narrację, a jeżeli bardzo chcą zaangażować się w Sclavińską, niech przyjdą tutaj. Przyłączanie Sclavinii do Starosarmacji nie ma żadnego rozsądnego wyjaśnienia.

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lip 2016, o 12:07

To co proponuje Pan to trwanie w marazmie. Chwilowy wystrzał i zgon. Jak wiele razy ostatnio. W każdym z nich odgrywał Pan rolę, potem puf. Ile razy to już było, ile raz jeszcze mamy patrzeć jak piękna Sclavinia umiera? Dość. Chcemy rozwijać narrację Sclavinii w ramach wspólnego samorządu i chcemy by mogli uczestniczyć w tym wszyscy, którzy mają na to ochotę, nie martwiąc się o rankingi i wykresy.

Mówię nie, stanowcze nie, temu co Pan proponuje:
* marazmowi,
* miernocie,
* zrywom i padom,
* powolnemu umieraniu,
* ciągłemu wmawianiu ludziom, że przecież jest dobrze — bo raz na pół roku się pojawiam i powiem kilka akronimów...

DOŚĆ. Sclavinia i jej tożsamość nie jest zagrożona, nic jej nie grozi, a na połączeniu tylko zyskuje!

Postprzez Michał 22 lip 2016, o 12:10

Nie jesteś Sclavińczykiem i nigdy nie będziesz. Chociaż nawet Dreamlandczyk i Eskwilińczyk są dobrymi Sclavińczykami, to nie Ty. Nie jest Sclavińczykiem, w myśl odezwy Przywódcy, ktoś kto chce zabić Sclavinię. Twoja demagogia nie znajdzie u mnie posłuchu.

Postprzez MSchlesinger 22 lip 2016, o 14:03

Rado,

jestem cokolwiek poirytowany całą sytuacją. Byłem w Sclavinii za dwóch kadencji konsula Mada, za kadencji konsulów Kursa i Wałachowskiego, za stanu wyjątkowego, republiki i drugiego konsulatu. Cały czas jest źle, a wszelkie zrywy trwają najwyżej tydzień. Jestem już mocno znużony wyczekiwaniem na cudowne zbawienie. Naprawdę wolałbym, żebyśmy pozostali niezależni, ale powiedzmy sobie szczerze — bez przynajmniej pięciu stale aktywnych osób nic tu się nie będzie działo.

Jeżeli komuś leży na sercu sprawa Sclavinii — zapraszam do zadeklarowania swojej pomocy. Jeżeli uzbiera się chociaż ta piątka, wliczając mnie i Otta, którzy jesteśmy na tę chwilę jedynymi aktywnymi Sclavińczykami, to zagłosuję przeciw tej ustawie. Ale w przeciwnym razie najpewniej ją poprę, bo czuwanie przy trupie dla psychicznego komfortu osób zaglądających raz na pół roku to nie jest dobra zabawa.

(—) Martin hr. Schlesinger-Asketil

Postprzez Roland 22 lip 2016, o 15:29

A mogę zapytać, dlaczego owa fuzja tak naprawdę fuzją nie jest? Dlaczego Sclavinia i Starosarmacja nie łączy się w twór nowy, wspólny i równorzędny, a jedynie staje się autonomiczną częścią Starosarmacji, co de facto nadaje wydarzeniu bardziej charakteru inkorporowania Sclavinii niż jej połączenia?
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum pałacowe