Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ustawa o zmianie ustawy o symbolach Konsulatu Sclavinii

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Ustawa o zmianie ustawy o symbolach Konsulatu Sclavinii

Postprzez Arsacjusz 12 lut 2018, o 18:14

Eldorat, 12 lutego 2018 roku

Konsul Sclavinii
JKW Helwetyk Romanski
w miejscu

Na podstawie art. 6 ust. 3 Konstytucji Konsulatu Sclavinii przedkładam projekt ustawy zmieniającej ustawę o symbolach Konsulatu Sclavinii.

USTAWA
o zmianie ustawy o symbolach Konsulatu Sclavinii

Art. 1. W ustawie Rady Konsulatu Sclavinii z dnia 31 maja 2017 r. o symbolach Konsulatu Sclavinii (Dz. P. poz. 9400) art. 2 ust. 3 otrzymuje brzmienie: „3. Symbole Konsulatu Sclavinii podlegają szczególnej ochronie prawnej. Kto w sposób świadomy i umyślny, samodzielnie lub w porozumieniu dopuszcza się znieważenia symboli Konsulatu Sclavinii podlega karze grzywny do 10 000 libertów”.

Art. 2. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

U Z A S A D N I E N I E

Kodeks Sprawiedliwości uprawnia prowincje do stosowania kar grzywny w maksymalnej wysokości 10 tysięcy libertów. W nowelizowanej ustawie występuje przepis, wedle którego znieważający symbole konsulatu byłby narażony na karę grzywny wynoszącą 20 tysięcy libertów. Jednym słowem — nowelizacja ma na celu zapewnić zgodność lokalnych przepisów z prawem państwowym.

Obecna treść ustawy:
3. Symbole Konsulatu Sclavinii podlegają szczególnej ochronie prawnej. Kto w sposób świadomy i umyślny, samodzielnie lub w porozumieniu dopuszcza się znieważenia symboli Konsulatu Sclavinii podlega karze grzywny do 20 000 libertów (podkreślenie — moje).

Zachęcam do poparcia projektu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Re: Ustawa o zmianie ustawy o symbolach Konsulatu Sclavinii

Postprzez OjciecZalozyciel 12 lut 2018, o 18:39

Jestem przeciwny.
W moim rozumieniu, symbole same powinny się bronić.
A jak ktoś znieważa symbole, to świadectwo wystawia sobie a nie symbolom.
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Dziad Proszalny
Biedaszyb, Banita, starszy Bradykinezjant.
https://www.youtube.com/watch?v=mqQ_mT0FI6o
Konsulat Sclavinii

Postprzez Arsacjusz 12 lut 2018, o 18:46

Trochę namieszałem. W obecnej ustawie już jest przepis, według którego można wymierzać karę grzywny za zniewagę symboli. Mój projekt tylko zmniejsza wymiar kary — z 20 do 10 tysięcy libertów — aby zapewnić zgodność naszych przepisów z państwowymi.
Królestwo Baridasu

Postprzez OjciecZalozyciel 12 lut 2018, o 19:23

Zmniejszenie jestem gotowy poprzeć, choć wolałbym usunięcie tego przepisu
Dziad Proszalny
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 12 lut 2018, o 21:42

Wielmożny Konsulu,
Wysoka Rado!

Zgodnie z konstytucją, „pierwsze czytanie projektu trwa siedem dni; Konsul może skrócić lub przedłużyć pierwsze czytanie projektu na wniosek co najmniej jednej czwartej członków Rady”. Zarządzam pierwsze czytanie projektu do dnia 19 lutego 2018 roku włącznie.

Projekt, oczywiście, popieram, jako bezdyskusyjny — nie możemy przekraczać uprawnień wynikających z prawa państwowego (to, czy należy w ogóle penalizować zniewagę symboli, to odrębna kwestia). Nie kryję jednak, że przy okazji nowelizacji chętnie widziałbym zastąpienie w ustawie słowa „państwowy” słowem „prowincjonalny”.

N I E C H   T R W A   O S T A T E C Z N A   K R U C J A T A !

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Arsacjusz 13 lut 2018, o 15:41

Wysoka Rado,

w związku z propozycją JKW Helwetyka Romańskiego składam następującą poprawkę:
W projekcie ustawy o zmianie ustawy o symbolach Konsulatu Sclavinii art. 1 otrzymuje brzmienie:
Art. 1. W ustawie Rady Konsulatu Sclavinii z dnia 31 maja 2017 r. o symbolach Konsulatu Sclavinii (Dz. P. poz. 9400) wprowadza się następujące zmiany:
1) art. 2 ust. 3 otrzymuje brzmienie: »3. Symbole Konsulatu Sclavinii podlegają szczególnej ochronie prawnej. Kto w sposób świadomy i umyślny, samodzielnie lub w porozumieniu dopuszcza się znieważenia symboli Konsulatu Sclavinii podlega karze grzywny do 10 000 libertów«;
2) użyty w różnej liczbie i przypadku wyraz »państwowy« zastępuje się użytym w odpowiedniej liczbie i przypadku wyrazem »prowincjonalny«".

Wprowadzoną zmianę podkreśliłem. Jeśli Rada przychyli się do powyższej poprawki, projekt będzie wyglądać następująco:
USTAWA
o zmianie ustawy o symbolach Konsulatu Sclavinii

Art. 1. W ustawie Rady Konsulatu Sclavinii z dnia 31 maja 2017 r. o symbolach Konsulatu Sclavinii (Dz. P. poz. 9400) wprowadza się następujące zmiany:
1) art. 2 ust. 3 otrzymuje brzmienie: „3. Symbole Konsulatu Sclavinii podlegają szczególnej ochronie prawnej. Kto w sposób świadomy i umyślny, samodzielnie lub w porozumieniu dopuszcza się znieważenia symboli Konsulatu Sclavinii podlega karze grzywny do 10 000 libertów”;
2) użyty w różnej liczbie i przypadku wyraz „państwowy« zastępuje się użytym w odpowiedniej liczbie i przypadku wyrazem „prowincjonalny”.

Art. 2. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez OjciecZalozyciel 13 lut 2018, o 16:05

Ja zgadzając się ze słowami Jego Książęcej Wysokości Helwetyka uznaję, że temat obrazy symboli jest tematem oddzielnym. Dostosować się do prawa państwowego należy. Jest poprawka prowincjonalna. Jestem na tak!
Dziad Proszalny
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 13 lut 2018, o 17:17

Myślę, że to kosmetyczna, aczkolwiek ważna kwestia. Oczywiście poprę. Trudno mi więcej dodać w tej dyskusji.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez зхао 13 lut 2018, o 17:46

Nie mam nic do dodania. Popieram.
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez MarceliDeBO 13 lut 2018, o 20:21

Popieram projekt uwzględniający autopoprawkę.
Wnoszę o skrócenie debaty.
Obrazek
Wicekonsul Konsulatu Sclavinii
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Kustosz Instytutu Zdrowia Powszechnego
Rada Nauki
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Archiwum