Strona 1 z 1

Orędzie nowego Kasztelana Almery

PostNapisane: 27 gru 2019, o 19:42
przez AFvTD
Szanowni Państwo, Almerczycy!

Jeszcze nie tak dawno swoje orędzie wygłaszałem w Wicekrólestwie Vienbien - teraz przychodzi mi wygłosić podobne w Królestwie Baridasu, gdzie przyleciałem szybkim szybowcem. Cieszę się, że teraz mogę być wśród najbliższych mi sercem mieszkańców i ponownie mogę pokazać, że jestem godzien realizować zamierzenia planu aktywizacji ogólnosarmackiej prowincjonalnej narracji, która przyświecała mi przy obejmowaniu urzędu Kasztelana Almery. Miasto jest mi szczególnie bliskie, tutaj spędziłem najważniejsze lata swojej wczesnej młodości i właśnie tutaj nauczyłem się wielu ważnych rzeczy, które zadecydowały o mojej przyszłości. Teraz ja mogę pokazać wszystkim, że jestem osobą, która jest w stanie podnieść na nogi miasto. W związku z tym chciałbym zaprezentować pierwsze plany związane z aktywizacją miasta, ale także aktywnością, która mając epicentrum w mieście będzie biła na całe Królestwo.

Najważniejszym punktem, który zamieszczam na samym szczycie jest próba powtórzenia akcji sprzątania Almery, która była zdecydowanie jedną z ciekawszych akcji, które miały miejsce jeszcze przed moim przybyciem do Królestwa, natomiast zaciekawiły mnie i pozwoliły na dłuższe zastanowienie się. Sądzę, że jest to definitywnie najlepsza aktywność, jaka może zjednoczyć mieszkańców Baridasu w Almerze. Wspólne dbanie o czystość miasta będzie jednak jedynie podporą trzymającą aktywność, bo jednak nie tylko nim będzie miasto żyło.

Kolejnym punktem będzie budowa autostrady pomiędzy Almerą, a Wedlą. Jest to motywowane planem utworzenia lokacji partnerskich linii Wedla-Vienbien-Eldorat-Almera, które będą ściśle ze sobą współpracowały. Plan utworzenia takiej "koalicji" jest już na wykończeniu, Wedla jako moje lenno jest zaczątkiem natomiast od momentu powołania mojej osoby na urząd Lorda Namiestnika Hasselandu również Vienbien rozpoczęło przygotowania do pierwszych wspólnych projektów. Od Konsula Sclavinii również otrzymałem już deklarację powołania mojej osoby na urząd zarządcy Eldoratu i od momentu wydania odpowiedniego aktu w Dzienniku przez Prześwietnego Guedesa de Limę można mówić o symbolicznym utworzeniu linii miast partnerskich.

Powrócimy również do narracji działkowej - przy czym jednak nabycie działki będzie całkowicie darmowe - nie ma sensu, aby pobierać z tego jakąkolwiek prowizję, ze względu na fakt, że aktywność w ten sposób uzyskana będzie nieproporcjonalnie bardziej opłacalna, niż zyski związane ze sprzedażą działek. Jednakże o działki będzie trzeba dbać. Koniecznością będzie zamieszczenie przynajmniej jednego dłuższego posta (nie oczekuję fajerwerków więc bez większego wybrzydzania) raz na 2 tygodnie. W przypadku braku takiego, właściciel działki musi uiścić należność w wysokości 250 lt czynszu. W przypadku braku przelewu zostaje wysłane wezwanie do zapłaty z tygodniowym terminem, po czym działka jest opróżniana (pozostaje bez właściciela). Oczywiście dotychczas przyznane działki nadal będą należały do ich właścicieli, zgodnie z zasadą prawo nie działa wstecz.

Na koniec, pomimo tego, że w Almerze będę dosyć często, ze względu na to, że z Wedli jest tutaj stosunkowo blisko, to jednak wolałbym aby zawsze na miejscu był ktoś, kto zajmie się sprawami mieszkańców. W związku z tym zdecydowałem się powołać na stanowisko Zastępcy Kasztelana (osobę narracyjną) Ernésto Sámõteu. (Sámõteu oznacza po baridajsku "Podgórze") Sądzę, że jego przymioty pozwolą na sprawną realizację pierwszych elementów planu rozwoju Almery, jak również zapewnią sprawną administrację miejską. Ernésto będzie działał w moim imieniu, dzięki czemu będę mógł być, działać i reagować na wydarzenia w Almerze nawet będąc na północnym krańcu Nordaty.

Re: Orędzie nowego Kasztelana Almery

PostNapisane: 27 gru 2019, o 21:00
przez Laurẽt
Prześwietny Kasztelanie!

Orędzie wygląda bardzo obiecująco, a mnie cieszy powrót Prześwietnego do baridajskiej aktywności oraz postawienie sobie kolejnego wyzwania, które będę wspierał. Życzę wytrwałości oraz powodzenia w realizacji celów. Przy okazji dodam, że w sprawach urzędowych proszę korzystać z oficjalnego papierka z Almery:

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
[d=almera][/d] - Kasztelan Almery


„Baridas sáno alta”

Laurẽt Gedeon I

Re: Orędzie nowego Kasztelana Almery

PostNapisane: 27 gru 2019, o 21:30
przez AFvTD
Serdecznie dziękuję za informację o papierku urzędowym, zapomniałem, że Almera ma taki :D

Re: Orędzie nowego Kasztelana Almery

PostNapisane: 28 gru 2019, o 15:18
przez Guedes de Lima
Trzymam mocno kciuki za powodzenie koncepcji linii miast partnerskich.

Dziś wydaje się być to idealne rozwiązanie.

Obrazek

Re: Orędzie nowego Kasztelana Almery

PostNapisane: 6 sty 2020, o 09:30
przez Hohenzollern
Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Prześwietny Kasztelanie,
Baridajki, Baridajczycy,


trochę to i może spóźnione , lecz szczere. Pragnę pogratulować Hrabiemu objęcia nowego urzędu. Prześwietny Pan von Tehen - Dźek, jest odpowiednią osobą na stanowisko Kasztelana Almery. Wierzę że dzięki pracowitości, hartu ducha, oraz zawziętości, metropolia królewska będzie się wspaniale rozwijać pod skrzydłami nowego Kasztelana. Plany które zostały zaprezentowane, napawają optymizmem. Mam nadziej że uda się kasztelanowi wypełnić plany, i przedstawione przed nim zadania.