Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Festiwal pizzy i cytrynówki

Archiwa Urzędu Miasta, ulica Monarchofaszyzmu Baridajskiego 1

Re: Festiwal pizzy i cytrynówki

Postprzez KJAF 20 sty 2019, o 13:49

Ja zachęcam do zmiany pizzy na gzikę, skoro już szukamy odniesień do dań baridajskich ;)
Przynajmniej część Baridajczyków ją jada.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez SvS 20 sty 2019, o 13:50

Nigdy czegoś takiego nie widziałem. WKM moglibyście mi nakreślić jak to wygląda?
Sergiej von Sternberg

Postprzez KJAF 20 sty 2019, o 14:00

Wystarczy przesrcoloować wyżej do zdjęcia które wrzucałem ;)

Postprzez AFvTD 25 sty 2019, o 22:53

Szanowni państwo

Nikt nie lubi złych wiadomości, zarówno słuchać, jak również przekazywać, jednakże czasami sytuacja nas do tego zmusza. Niestety, ale otrzymałem od szanownego Kasztelana Almery informację, iż realioza jest silniejsza aniżeli wcześniej i nie będzie w stanie przeprowadzić festiwalu do końca. Nie zrażajmy się tym jednak i pokażmy Kasztelanowi, że my, mieszkańcy Almery wspieramy się i kontynuujmy przygotowania, jak również cały festiwal. Postarajmy się, aby był to bodziec do przełamania marazmu i smuty panującej w Królestwie Baridasu.

Dlatego też informuję, że każdy z pomysłem jest przeze mnie zobowiązany do podzielenia się nim, bez względu czy tutaj, czy przez pocztę konną. Wszystkie pomysły zostaną zebrane, a spośród nich wybranych zostanie część (jak największa), natomiast reszta będzie czekała na swoją kolej. O własnych pomysłach opowiem w innym czasie (aczkolwiek nie będzie trzeba czekać zbyt długo).

Baridajczycy! Mieszkańcy Almery! - Liczę na was!
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 26 sty 2019, o 21:57

Tak jak mówiłem, chcę również przedstawić swoje pomysły i liczę, że ktoś ma jeszcze jakieś.

Zacznijmy od tego, że czym byłby festiwal pizzy i cytrynówki, bez pizzy i cytrynówki? Co prawda pomysł już ewoluował co mam z tyłu głowy. Dlatego też głównym trzonem festiwalu byłoby przedstawienie oraz degustacja różnych trunków sprowadzonych z każdego zakątka Baridasu jak również zza granicy. Sądzę, że powinien postać wątek poświęcony prezentowaniu trunków/potraw, po czym w drodze głosowania zostałby wybrany najlepszy. Przy tym dla osoby, która wygra "prezentacje" poza nazwą najlepszego trunku/najlepszej potrawy dla zwycięskiego trunku/potrawy przeznaczyłoby się trochę libertów (wstępnie proponuje 20 tys).

Dodatkowo zaczerpnąłem trochę inspiracji bodajże z koronacji króla RON - konkurs w piciu. Musiałbym oczywiście najpierw znaleźć odpowiedni wątek na forum Rzeczpospolitej Obojga Narodów (czym zajmę się trochę później) i delikatnie modyfikując zaadoptować pomysł do Królestwa Baridasu. Nie ukrywam, że moglibyśmy sprawdzić, kto ma najmocniejszą głowę w Baridasie.

No i przydałoby się, aby gdzieś był również wątek narracyjny, gdzie, tak jak w przypadku elekcji Królewskiej w Teutonii, wszyscy mogliby toczyć rozmowy utrzymane w klimacie festiwalu - w miarę luźniejsze.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Paulus Buddus 26 sty 2019, o 22:04

Skoro degustacja to trzeba zaprosić do naszej Karczmy ludzi, aby kupili i spróbowali :)
Link do Karczmy jest tutaj -> http://karczma.sarmacja.org/
Ogólnie można by było odnowić stronkę na bardziej ładną i z polskimi znakami a nie z !@$^&*^%$# :D
Może też graficznie pokazać ja to wygląda - dać przepis na jedzenie i jak to się robi. Na placu w stolicy zrobić to wszystko narracyjnie i będzie hulać :)
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Sorcha 26 sty 2019, o 22:06

Jeśli się tyczy ziół i medycyny ludowej Baridasu z pogranicza magii, to chętnie, na trunkach nie za bardzo się znam.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez AFvTD 26 sty 2019, o 22:14

Cóż, karczma jest Rady Ministrów... a w sumie, to Rolanda, więc jeżeli ktoś ma coś zmieniać, to jedynie on. Tylko problem jest w tym, że go nie ma, a jak będzie, to w Sclavinii. Oczywiście, można spróbować stworzyć coś własnego od początku, ale wątpię, aby był sens :D. Poza tym w karczmie są już polskie znaki ;)
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 27 sty 2019, o 19:51

Przypominam, że Rada Ministrów niedługo będzie i tak "nasza", więc nie powinno być problemów z dostosowaniem jej pod nasz festiwal ;)

Postprzez AFvTD 28 sty 2019, o 16:56

Szanowni Państwo!

Pora w końcu ruszyć z festiwalem, niestety nie otrzymałem innych propozycji (aczkolwiek nadal liczę, że jakieś się pojawią). W związku z tym jeszcze dzisiaj otworzę wątek w którym będzie można przedstawić okoliczne trunki, mam nadzieję, że co najmniej kilka się pojawi.

Po pewnym czasie (tutaj liczę na pomoc pozostałych obywateli) rozpocznie się główny trzon festiwalu. Na placu im Mitxela Arriety w Almerze powstaną stoiska z trunkami, wcześniej przedstawionymi. Goście będą mogli swobodnie krążyć wokół stoisk i próbować wszystkich trunków. Na koniec przeprowadzone zostanie głosowanie nad tym, który trunek najbardziej smakował gościom.

Oddzielnie zostaną potraktowane potrawy regionalne. Dla nich również powstanie miejsce do przedstawiania, natomiast wszystkie dania zostaną poddane degustacji na uczcie. Z racji, że obecnie w Almerze pogoda nie dopisuje, uczta odbędzie się na stadionie miejskim przy ulicy piłkarskiej. Oczywiście uczta pokryje się częściowo z widowiskiem, jakim będzie mecz trzecioklasowego zespołu BP Almera z zespołem WM Wedla, więc na pewien czas stoły zostaną złożone, jednakże nie przeszkodzi to w zabawie - wszyscy uczestnicy będą mogli z zapartym tchem oglądać widowisko i kibicować swoim faworytom.

Po uczcie również zostanie przeprowadzona ankieta na najlepszą potrawę.

Na koniec, aby pozostała po festiwalu jakaś pamiątka zostanie sporządzona książka kucharska, w której umieszczone zostaną przepisy na wszystkie przedstawione trunki oraz potrawy. Opublikowana zostanie w Heroldzie, względnie niedługo po festiwalu.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, proszę pisać. Mam nadzieję, że sukces festiwalu będzie bodźcem do kolejnych działań - a tych niedługo będzie zdecydowanie więcej :D
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Królewskiego Miasta