Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Moto- Festyn Almera 2018 - Zgłoszenia pojazdów

Dyskusje dotyczące narracyjnego życia stolicy Królestwa Baridasu

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almerska Komunikacja Miejska: władze

Moto- Festyn Almera 2018 - Zgłoszenia pojazdów

Postprzez Daniel Szekeres 18 mar 2018, o 21:03

Proszę o rejestrację swoich pojazdów do godziny 19.00, 25 marca 2018r.

Za 3 najciekawsze modele Almerska Komunikacja Miejska przewidziała nagrody:

1 miejsce - 20 tys. lt
2 miejsce - 15 tys. lt
3 miejsce - 10 tys. lt

Oto przykład zgłoszenia:

Obrazek

Opis:
Big Banana Car (Wielki Bananowy Samochód) to czteromiejscowy pojazd do letnich przejażdżek. Jego dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 120 KM wspomagany jest przez silnik elektryczny, dzięki któremu pojazd zasilany baterią ma zasięg jazdy 50 km.
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Moto- Festyn Almera 2018 - Zgłoszenia pojazdów

Postprzez Laurencjusz 19 mar 2018, o 00:05

Poważny Kawalerze!

Zgłaszam swój pierwszy pojazd. Co prawda obecnie występuje w wersji koncepcyjnej w jednym egzemplarzu, ale myślę, że już niedługo może wejść do produkcji.

Obrazek

Opis:
BMW X9 CONCEPT (Baridasche Motorworken) to crossover łączący sportowy samochód z SUV-em. To sportowe auto, które łączy w sobie sportowy kształt coupe z samochodem terenowym od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 3.7 sekundy i wyśmienicie nadaje się na baridajskie drogi i bezdroża. Prędkość maksymalna przy zamówieniu wersji z M Driver’s Package wynosi aż 305 km/h. Przy takich osiągach producent deklaruje spalanie ... 9,9 litra na 100 km.
Znaczny zastrzyk mocy został uzyskany przez wtrysk wody. Mgiełka wodna jest wstrzykiwana w dolot, co powoduje jego ochłodzenie. Dzięki temu obniżana jest temperatura powietrza zasilającego mieszankę, a co za tym idzie redukuje się też objętość danej masy gazu. W efekcie do komory spalania trafia więcej tlenu, co czyni reakcję bardziej wydajną. Oczywiście woda musi być uzupełniana co 4-5 tankowań.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Sorcha 19 mar 2018, o 08:11

Pragnę zaprezentować autorski projekt SABAT XC666

Obrazek

Doskonale zaprojektowana karoseria, dająca maksymalny system chłodzenia oraz możliwość obserwacji terenu.
Widoczność jest dobra a obsługa urządzeń nieskomplikowana. Atmosferę wnętrza samochodu podkreślają drobne, ale miłe dla oka szczegóły.

Napęd 3 myszy+kot na sekundę, które pracują z ochotą i werwą, potwierdzając przy tym opinię, iż natura wie co robi. Charakterystyczny dźwięk zagaduje nieśmiało kierowcę i pasażerów przypominając im: Słyszycie? Jestem silnikiem samozawystarczającym. Skrzynia biegów jest dobrze wystopniowana, całość lekka.

SABAT XC666 traci na zakrętach najpierw przyczepność przednich kół; przy zmianach obciążenia tył samochodu okazuje się odrobinę za lekki, ale nie przeszkadza to w ogólnym bilansie.

SABAT XC666 jest przystosowanym do długiej jazdy. Sprężyste siedzisko gwarantują wygodną jazdę na najdłuższych nawet trasach.
Różni się od innych wehikułów drewnianymi elementami wykończenia i montowanym fabrycznie urządzeniem alarmowym. Brak jest bocznych poduszek powietrznych i nie dostaniemy ich nawet za dodatkową opłatą. Są z tyłu trzy trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Droga hamowania dość przeciętna.

SABAT XC666 jest na pewno dobrą alternatywą w swojej klasie. Kto się na niego zdecyduje, podkreśli swą nietuzinkowość, ale będzie musiał pogodzić się z chyba niewystarczającymi gabarytami wnętrza. Wszystkie niedogodne sytuacje rekompensuje pług po prawej stronie bardzo przydatny w zimowe dni.

Elektrycznie regulowane lusterka boczne: 310 DM; elektrycznie otwierana parasolka: klimatyzacja: skórzane obicia. ABS; dwie poduszki powietrzne przednie; alarm.Chłodzenie powietrza oraz możliwość obserwacji otaczającej nas przestrzenie bez problemów.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Delfina Kierkeller 20 mar 2018, o 11:38

Pokazuję mój pierwszy samochód, zakupiony dla mnie kilka deka... lat temu przez mojego pierwszego męża, starego Willenfelda.

Obrazek

Oto Nugatti RX9, spalanie 8 litrów/100 km, do 100 rozpędza się w półtorej minuty. Proponowany jedynie na ciepłą, baridajską pogodę z racji braku jakiegokolwiek dachu - uznałam, że jest niepotrzebny.
Należy bowiem pamiętać, że samochód ten poddany został gruntownemu, autorskiemu tuningowi... I nie zapominajmy, że miałam wtedy 20 lat - były to zupełnie, ZUPEŁNIE inne czasy.
Poza dachem usunęłam również lusterka, wszystkie poza tym na kierownicy - nie ma potrzeby oglądania nikogo, poza mną!
Wiem, że samochód nie wygląda na bezpieczny, jednak tytanowy zderzak w kształcie ust gwarantuje mi, że nawet bez lusterek, dachu, pasów bezpieczeństwa, oglądania jezdni i po 6 głębszych nic mi nie grozi - zmiażdżę wszystko, co na mojej drodze.
Obecnie samochód przechowywany jest niedaleko hotelu Le Dragon Rose w Gidenie, oglądanie i podziwianie możliwe jest odpłatnie, bo zakupie biletu u pani Jadzi.
~Susanne Delfina Kierkeller-Friedman von Willenfeld-Buddus z domu at Atera,
Baridajka, Minister Kultury Księstwa Sarmacji, Posłanka na Sejm LVI kadencji, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 24 mar 2018, o 11:16

Baridamonster 4x4

Obrazek

Opis:
Baridamonster 4x4 ze względu na wydech z osmu cylindrów zwany również fletnią pana to pojazd na letnie wyprawy miedzy stacjami paliwowymi. Wysokie zużycie paliwa sprawia, ze jest to pojazd mało ekonomiczny, ale przy założeniu, że jako Wiceprezes Baridas Oilwell Varco mam 99,9% zniżkę na paliwo to spalanie nie stanowi dla mnie problemu. Poza tym pojazd ze względu na spalanie 100/100 lubiany jest przez wielu smogofanów ze Sclavinii. Problem za to sprawia ogumienie gdyż znaleźć dobrą oponę w rozmiarze 500/70 R38 180/178 V to problem.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 24 mar 2018, o 12:00

Kaizermobil FX/2

Obrazek

Kaizermobil FX/2 seria limitowana produkcji Automobili Lamborghini Almera Work Group. Wyróżnia się silnikiem widlastym o dwunastu cylindrach w dwóch rzędach zamontowanych we wspólnej skrzyni korbowej - po 4 zawory na cylinder, DOHAC. Występuje w nim układ zasilania wtryskowy, dzięki czemu osiąga przyśpieszenie z rzędu 0-100 km/h: 4,09 s, oraz osiąga prędkość maksymalą: 326 km/h. Doskonale sprawdza się na sarmackich autostradach, jednak tak naprawdę największą przyjemności czerpię się z jazdy po drogach szybkiego ruchu Almera - Cracoffia.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 25 mar 2018, o 11:04

Gidena Water Wagon PAR 10V

Obrazek

Gidena Water Wagon PAR 10V Ekskluzywny parowy pojazd terenowy używany na terenie lenna Gidena w czasach plantatorów, który właśnie został odrestaurowany. Pojazd wyprodukowano w nieczynnej już Baridasche Motorworken Wagon, fabryki matki obecnej Baridasche Motorworken. Pojazd pierwotnie był zaopatrzony w kocioł parowy o pojemności 5000l oraz skład opału na 3t drewna. Pojazd rozwijał maksymalną prędkość do 35 km na godzinę przy dobrym gruncie. W czasie renowacji kocioł parowy otrzymał wspomaganie w dodatkowy benzynowy silnik R8 (ośmiocylindrowy, rzędowy), który obecnie jest eksploatowany ze względu mniejszy zakres obsługowy ni ż w silniku parowym. Obecnie pojazd eksploatowany wyłącznie z okazji uroczystości oraz innych ważnych wydarzeń w kraju.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 25 mar 2018, o 19:38

Już koniec festynu wiec pora wyłonić zwycięzców cieszę się, że zawitało do nas sporo ciekawych i interesujących pojazdów. Myślę, że pierwszy taki festyn okazał się ciekawą inicjatywą na terenie Almery i myślę, że stanie się ona systematycznie powtarzającą się imprezą i kolejna edycja będzie już z większym rozmachem.

Tak więc nie ma co przedłużać:
1 miejsce zajął Pan Laurencjusz Ma Hi at Atera i jego pięknie odrestaurowany Gidena Water Wagon PAR 10V wygrywając 20 tys. lt
2 miejsce zajęła Pani Sorcha Raven i jej SABAT XC666 wygrywając 15 tys. lt. Do tej pory jestem w szoku i pełen podziwu jak ten pojazd jest zwrotny i że te 3 myszy i kot tak szybko się nie męczy w sumie co racja to racja natury się nie oszuka
3 miejsce zajęła Pani Susanne Delfina Kierkeller i jej przyciągającą uwagę Nugatti RX9 wygrywając 10 tys. lt

Myślę, że dla Panów Juliana Fer at Atera i Fryderyka von Hohenzollerna wypłacę dodatkowo po 5 tys. lt w ramach podziękowań, że znaleźli chwilę i trochę więcej paliwa przyjeżdżając tutaj na festyn.

Zapraszam również do zakupu znaczka okolicznościowego Nowe szlaki AKM dostępnego już w sprzedaży od godziny 20.00. Dla tych co nie mogli przybyć na festyn przebieg całej imprezy będzie można prześledzić już niebawem w "Heroldzie" serdecznie zapraszam do lektury.

Tak więc jeszcze raz dziękuję za przybycie i do zobaczenia przy kolejnym festynie myślę, że letnią porą znajdzie się sporo chętnych. Do tego czasu mam też chwilę, żeby dopracować swój pojazd ;).
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"

Postprzez Sorcha 25 mar 2018, o 20:54

Gratuluję zwycięzcy oraz wszystkim startującym w rym konkursie, auta są wspaniałe, jak również dziękuję za docenienie mojego skromnego wehikułu oraz dobrą zabawę :)
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 26 mar 2018, o 16:27

Gratuluję wygranych oraz dziękuję organizatorowi i pozostałym uczestnikom, bo zacne grono się zebrało :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Królewskie Miasto Almera