Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pierwszy dzień z AKM

Dyskusje dotyczące narracyjnego życia stolicy Królestwa Baridasu

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almerska Komunikacja Miejska: władze

Obrazek


ALMERSKA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Pierwszy dzień z AKM

Postprzez Daniel Szekeres 23 gru 2017, o 21:50

Pierwszy dzień w nowej pracy. Pobudka o 4.30 szybki wymarsz do pracy wejście na teren bazy AKM odbicie karty i pierwsze pytanie, gdzie się udać portier mówi, że zaraz po 6 przyjdzie po mnie brygadzista. Tak i się stało przyszedł oprowadził mnie po pokojach socjalnych w bazie. Zaprowadził do magazynu ubrań przymierzałem oficjalny uniform dla kierowców który pasował idealnie. Potem pokazał, gdzie znajdują się warsztaty . Gdzie znajdował się mój pierwszy autobus, który właśnie przechodzić coroczny przegląd techniczny.
Obrazek

Nie był on najnowszym modelem w całym taborze AKM, ale zakochałem się w nim. Poznałem przy okazji mojego nowego kolegę z którym będę dzieli ten autobus na zmiany. Opowiedział mi trochę historii tego wozu. Byłem pod wrażeniem jego entuzjazmu do tej pracy i tego autobusu powiedział, że będziemy jeździć na linii numer 1 AKM Główny (Abstrakcyjna)- Dworzec Kolejowy (Dworcowa).Fajnie, tylko, że ja nie wiem jak są umiejscowione przystanki. To nie problem odpowiada mój nowy kolega po przeglądzie wsiadasz za kółko i ruszamy na miasto pokaże Ci trasę. Po tych słowach nie mogłem się doczekać, aż mechanicy skończą pracę i patrzałem na ich pracę i w spojrzeniu miałem ochotę i pośpieszać żeby szybciej kończyli swoją pracę i w końcu mogę go odpalić.

Nadszedł czas kolega podpisuje protokół oddania auta w stanie bardzo dobrym i wsiadamy już chce odpalać, ale zmiennik hamuje mnie i mówi, że za każdym razem sprawdź sam osobiście czy wszystko jest OK. I obeszliśmy cały autobus i powiedział na co zwracać największą uwagę, ale wszystko było sprawne i porządku mogliśmy więc w końcu go odpalić. Przekręcam stacyjkę trochę szarpnięcia masa spalin z tyłu i zabójczy dźwięk mojego autobusu.
Kolega zdziwiony, że odpalił za pierwszym razem ja mówię, że to jest miłość od pierwszego obejrzenia i zaczęliśmy się śmiać.
Obrazek


Wyjeżdżamy z bazy i kierujemy się na pierwszy przystanek zaraz przy bazie przy ulicy Abstrakcyjnej . Potem przez kolejne przystanki przy Muzeum Historycznym, Starym Zamku, Pałacu Sprawiedliwości, Hali Targowej, Rzeki, i na końcu sam Dworzec Kolejowy. Trasa prowadzi przez samo centrum Almery i przewozić będzie dziennie ogromną ilość osób podróżujących miedzy dworcami jak i po prostu wybierającymi się na zakupy albo na spacer odpocząć.

Cały przejazd zajął nam bez stawania na przystanki 34 minuty. Almera jest dużym miastem, w którym jest duże zagęszczenie ruchu i ciężko jest się poruszać dużym autem. Kwestia przyzwyczajenia zawróciliśmy na Dworcu Kolejowym i wracamy do bazy zaparkować autobus i przygotować go na jutrzejszy dzień w którym pierwszy raz zaczynam na pierwszą zmianę.
(-) sierż. Daniel Szekeres
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: Pierwszy dzień z AKM

Postprzez Laurencjusz 23 gru 2017, o 22:01

Szanowny Kierowco!

Mam nadzieję, że zapoznał się Pan dobrze z trasą linii autobusowych i taborem autobusowym, który jak wspominał Kasztelan Almery Henryk wicehrabia Wespucci już niedługo ma być uzupełniony nowszymi autobusami.


Życzę powodzenia.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Pierwszy dzień z AKM

Postprzez Daniel Szekeres 24 gru 2017, o 09:55

Jego Królewska Wysokość!
Zapoznałem się ze wszystkimi liniami jeszcze w ramach utrwalenia i chwilowego roztargnienia noszę taką małą ściągawkę w kieszeni. A co do nowego taboru słyszałem, że pojawi się takowy na bazie rozmawiam ze współpracownikami i prowadzimy małe spekulacje jakiej marki będą to autobusy. Ale dla nas kierowców to nie będzie wielki problem przerzucić się na nowy, sprawniejszy, a przede wszystkim bardziej komfortowy dla pasażerów jak i nas kierowców. Już nie możemy się doczekać, aż przyjadą pierwsze egzemplarze do naszej bazy i ze smutkiem będzie trzeba pozostawić stare wysłużone obecne pojazdy w których przejeździło się tyle kilometrów i przewiozło setki tysięcy ludzi.
(-) sierż. Daniel Szekeres
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: Pierwszy dzień z AKM

Postprzez Laurencjusz 27 gru 2017, o 20:23

Szanowny Mieszkańcu!

Świetnie, że się Pan tak szybko wdrożył. Mam nadzieję, że Kasztelan Almery Henryk wicehrabia Wespucci zgodnie z posiadanymi kompetencjami przydzieli Panu odpowiedzialne zajęcie, z którego będzie Pan zadowolony.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
 


Powrót do Królewskie Miasto Almera

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron