Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pierwszy dzień z AKM

Dyskusje dotyczące narracyjnego życia stolicy Królestwa Baridasu

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almerska Komunikacja Miejska: władze

Pierwszy dzień z AKM

Postprzez Daniel Szekeres 23 gru 2017, o 21:50

Pierwszy dzień w nowej pracy. Pobudka o 4.30 szybki wymarsz do pracy wejście na teren bazy AKM odbicie karty i pierwsze pytanie, gdzie się udać portier mówi, że zaraz po 6 przyjdzie po mnie brygadzista. Tak i się stało przyszedł oprowadził mnie po pokojach socjalnych w bazie. Zaprowadził do magazynu ubrań przymierzałem oficjalny uniform dla kierowców który pasował idealnie. Potem pokazał, gdzie znajdują się warsztaty . Gdzie znajdował się mój pierwszy autobus, który właśnie przechodzić coroczny przegląd techniczny.
Obrazek

Nie był on najnowszym modelem w całym taborze AKM, ale zakochałem się w nim. Poznałem przy okazji mojego nowego kolegę z którym będę dzieli ten autobus na zmiany. Opowiedział mi trochę historii tego wozu. Byłem pod wrażeniem jego entuzjazmu do tej pracy i tego autobusu powiedział, że będziemy jeździć na linii numer 1 AKM Główny (Abstrakcyjna)- Dworzec Kolejowy (Dworcowa).Fajnie, tylko, że ja nie wiem jak są umiejscowione przystanki. To nie problem odpowiada mój nowy kolega po przeglądzie wsiadasz za kółko i ruszamy na miasto pokaże Ci trasę. Po tych słowach nie mogłem się doczekać, aż mechanicy skończą pracę i patrzałem na ich pracę i w spojrzeniu miałem ochotę i pośpieszać żeby szybciej kończyli swoją pracę i w końcu mogę go odpalić.

Nadszedł czas kolega podpisuje protokół oddania auta w stanie bardzo dobrym i wsiadamy już chce odpalać, ale zmiennik hamuje mnie i mówi, że za każdym razem sprawdź sam osobiście czy wszystko jest OK. I obeszliśmy cały autobus i powiedział na co zwracać największą uwagę, ale wszystko było sprawne i porządku mogliśmy więc w końcu go odpalić. Przekręcam stacyjkę trochę szarpnięcia masa spalin z tyłu i zabójczy dźwięk mojego autobusu.
Kolega zdziwiony, że odpalił za pierwszym razem ja mówię, że to jest miłość od pierwszego obejrzenia i zaczęliśmy się śmiać.
Obrazek

Wyjeżdżamy z bazy i kierujemy się na pierwszy przystanek zaraz przy bazie przy ulicy Abstrakcyjnej . Potem przez kolejne przystanki przy Muzeum Historycznym, Starym Zamku, Pałacu Sprawiedliwości, Hali Targowej, Rzeki, i na końcu sam Dworzec Kolejowy. Trasa prowadzi przez samo centrum Almery i przewozić będzie dziennie ogromną ilość osób podróżujących miedzy dworcami jak i po prostu wybierającymi się na zakupy albo na spacer odpocząć.

Cały przejazd zajął nam bez stawania na przystanki 34 minuty. Almera jest dużym miastem, w którym jest duże zagęszczenie ruchu i ciężko jest się poruszać dużym autem. Kwestia przyzwyczajenia zawróciliśmy na Dworcu Kolejowym i wracamy do bazy zaparkować autobus i przygotować go na jutrzejszy dzień w którym pierwszy raz zaczynam na pierwszą zmianę.
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Pierwszy dzień z AKM

Postprzez Laurencjusz 23 gru 2017, o 22:01

Szanowny Kierowco!

Mam nadzieję, że zapoznał się Pan dobrze z trasą linii autobusowych i taborem autobusowym, który jak wspominał Kasztelan Almery Henryk wicehrabia Wespucci już niedługo ma być uzupełniony nowszymi autobusami.

Życzę powodzenia.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 24 gru 2017, o 09:55

Jego Królewska Wysokość!
Zapoznałem się ze wszystkimi liniami jeszcze w ramach utrwalenia i chwilowego roztargnienia noszę taką małą ściągawkę w kieszeni. A co do nowego taboru słyszałem, że pojawi się takowy na bazie rozmawiam ze współpracownikami i prowadzimy małe spekulacje jakiej marki będą to autobusy. Ale dla nas kierowców to nie będzie wielki problem przerzucić się na nowy, sprawniejszy, a przede wszystkim bardziej komfortowy dla pasażerów jak i nas kierowców. Już nie możemy się doczekać, aż przyjadą pierwsze egzemplarze do naszej bazy i ze smutkiem będzie trzeba pozostawić stare wysłużone obecne pojazdy w których przejeździło się tyle kilometrów i przewiozło setki tysięcy ludzi.
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"

Postprzez Laurencjusz 27 gru 2017, o 20:23

Szanowny Mieszkańcu!

Świetnie, że się Pan tak szybko wdrożył. Mam nadzieję, że Kasztelan Almery Henryk wicehrabia Wespucci zgodnie z posiadanymi kompetencjami przydzieli Panu odpowiedzialne zajęcie, z którego będzie Pan zadowolony.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Królewskie Miasto Almera