Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Niebezpieczeństwo na ulicach Almery

Dyskusje dotyczące narracyjnego życia stolicy Królestwa Baridasu

Moderatorzy: Królestwo Baridasu: władze, Almerska Komunikacja Miejska: władze

Niebezpieczeństwo na ulicach Almery

Postprzez Laurencjusz 30 paź 2017, o 23:49

Czcigodny Kasztelanie!

Przed chwilą otrzymałem tajemniczy telefon. Ktoś zachrypniętym głosem doniósł mi, że na złomowisku znajduje sie ponad sto dekli od studzienek miejskiej kanalizacji. Początkowo nie chciało mi się wierzyć, więc osobiście postanowiłem to sprawdzić. Rzeczywiście donos potwierdził się, a ja na potwierdzenie załączam wykonane zdjęcie, z którego wynika, że to własność miasta Almera.

Obrazek

Proszę wszcząć dochodzenie i informować mnie na bieżąco.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Niebezpieczeństwo na ulicach Almery

Postprzez Wespucci 31 paź 2017, o 21:03

Wasza Królewska Wysokość!

Informuję iż Ratusz Almery powołał do życia specjalną komisję śledczą, która zbada sprawę kradzieży włazów do kanalizacji. Komisja nie wyklucza żadnego scenariusza, włącznie z zamachem i działaniem mafii almerskiej.

/-/ Henryk Wespucci
Kasztelan Almery
/-/ bosman Henryk Wespucci
Królestwo Baridasu

Postprzez Grimknur 1 lis 2017, o 02:32

Bzdura! Takie włazy można kupić w każdym sklepie z włazami, co więcej, widziałem, że za 15 lt stemplownicy wytłuką dowolną transkrypcję!
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Julian FER 1 lis 2017, o 14:51

Grimknur napisał(a):Bzdura! Takie włazy można kupić w każdym sklepie z włazami, co więcej, widziałem, że za 15 lt stemplownicy wytłuką dowolną transkrypcję!

No ba. 15lt za transkrypcję to może nie wiele. Sam właz kosztuje 1000lt i wtedy jak to się pomnoży przez ilość skradzionych włazów to wychodzi całkiem spora sumka. Królewska Gwardia Baridasu będzie mieć baczenie na ten proceder, bo po ciemku przez takie dziury w jezdni i chodnikach, ktoś może się pokiereszować lub nawet zginąć!
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 1 lis 2017, o 21:18

Czcigodny Kasztelanie!

Cieszy mnie, że zostały podjęte stosowne działania i mam nadzieję na wyjaśnienie tej zuchwałej kradzieży. W razie konieczności proszę czynności śledcze prowadzić z udziałem Królewskiej Gwardii Baridasu. Komendanta KGB zobowiązuję do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy dla wszystkich urzędników Ratusza Almery.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Grimknur 2 lis 2017, o 02:28

Julian FER napisał(a):
Grimknur napisał(a):Bzdura! Takie włazy można kupić w każdym sklepie z włazami, co więcej, widziałem, że za 15 lt stemplownicy wytłuką dowolną transkrypcję!

No ba. 15lt za transkrypcję to może nie wiele. Sam właz kosztuje 1000lt i wtedy jak to się pomnoży przez ilość skradzionych włazów to wychodzi całkiem spora sumka. Królewska Gwardia Baridasu będzie mieć baczenie na ten proceder, bo po ciemku przez takie dziury w jezdni i chodnikach, ktoś może się pokiereszować lub nawet zginąć!

No zgadzam się, sam właz kosztuje 1000 lt, ale jeśli ktoś na nim wyryje "własność Teutonii", to wtedy ta cena spada do 100 lt za sztukę. Co jeśli to są teutońskie włazy, na których ktoś celowo przerobił podpis, by zawyżyć cenę? Ja bym powołał specjalną komisję.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Julian FER 2 lis 2017, o 12:19

Jak już zdążyłem zauważyć Kasztelan Almery powołał, a ja pomogę mu zbierać dowody. Teutoński ślad to w obecnej chwili jedna z wielu poszlak, choć nie powiem, że nie wymaga głębszej analizy.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Wespucci 3 lis 2017, o 16:51

Wasze Królewskie Mości i Wysokości!
Obywatele i Obywatelki!
Postronni!

Komisja w dniu dzisiejszym przesłuchała kilkanaście osób, które mogą mieć znaczącą wiedzę na temat kradzieży włazów do studzienek kanalizacyjnych, która ułatwi dalszy przebieg śledztwa.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 3 lis 2017, o 17:13

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Szanowne Baridajki i Baridajcztcy!

Królewska Gwardia Baridasu w ramach prowadzonego śledztwa przeprowadziła przesłuchanie pracowników złomowiska oraz wstępnie upomniała ich by zwracali większą uwagę na to co przyjmują oraz gdy stwierdzą, że przyjmowany element jest częścią zabezpieczeń lub wskazuje bezpośrednio na właściciela to obowiązkiem jest powiadomić stosowne służby. W tym konkretnym przypadku powiadomić należało urzędników Ratusza Almery oraz funkcjonariuszy KGB, którzy stoją na straży porządku.

Dodatkowo w systemie zabezpieczeń studzienek należało by zastanowić się nad wymianą pokryw np. na takie, których nie można usunąć bezpośrednio.

Obrazek

Z poważaniem

(-) Julian Fer at Atera
Komendant KGB
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Powrót do Królewskie Miasto Almera