Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana prezesa FPKT

W tym dziale Królowa porusza wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy. Tu też Królowa udziela audiencji.

Zmiana prezesa FPKT

Postprzez anglov 3 sie 2016, o 20:24

Drodzy Teutończycy,

w dniu dzisiejszym postanowiłem o zmianie na urzędzie prezesa Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii. Jak większość zapewne wie, FPKT jest niezależną, apolityczną organizacją publiczną, zrzeszającą kluby piłkarskie działające w Królestwie Teutonii, działającą na podstawie mojego dekretu, dotychczas zarządzana przez prezesa Nikodema Thiefsa.

Dotychczasowy prezes miał za zadanie przygotować statut zgodny z wydanym dekretem. Statut został opublikowany na forum MUP, ale nie spełnił on podstawowych założeń, o których mowa w art. 4 dekretu, a konkretnie w ust. 2 p. 3, który mówi jasno:
Statut zawiera regulacje określające: (…) Sposób zmiany statutu FPKT

Niestety, w statucie FPKT nie ma ani słowa o sposobie zmiany statutu, mowa wyłącznie o tym, że akceptacja tejże wymaga zgody 3/4 członków zarządu. Nie ma jednak w żaden sposób wyszczególnionego sposobu w jaki ów statut można zmienić.

W związku z nieobecnością Nikodema, brakiem odpowiedzi na zapytania – ani publiczne, ani prywatne, a wręcz jego zawieszeniem w MUP zdecydowałem się zastosować art. 5 dekretu i wykonać zmianę na urzędzie. W celu dostosowania statutu, od dziś pełnić tę funkcję będzie Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni. Gratuluję i życzę samych sukcesów.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Zmiana prezesa FPKT

Postprzez Cudzoziemiec 1 3 sie 2016, o 20:31

Liczę na szybką zmianę delegata w MUP co pozwoli Teutonii w pełni uczestniczyć w pracach tej organizacji :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Daniel Saryoni 3 sie 2016, o 21:19

Jeśli uda się odzyskać moje stare konto, to chętnie działałbym na nim :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Daniel Saryoni 3 sie 2016, o 21:23

A ze spraw organizacyjnych:

1. Wkrótce ruszą prace nad statutem FPKT,
2. Trener reprezentacji Teutonii, Nikodem Thiefs jest aktywny, więc po upewnieniu się czy takim pozostanie, chciałbym pozostawić go na stanowisku, tym samym uniezależniając funkcje prezesa i trenera.
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 sie 2016, o 19:46

Wydaje się że pomysł z podziałem kompetencji, na chwile obecną możne się sprawdzić z pożytkiem.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]