Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Znajdźki z Czarnozamcza

Miejsce na ogłoszenia Króla Teutonii, a także pytania do Jego Królewskiej Wysokości.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Znajdźki z Czarnozamcza

Postprzez AJMaat 10 kwi 2019, o 22:20

Kongin,
przybyłem dziś do Srebrnego Rogu, by przekazać Wam dary, które zdobyłem w odległym grodzie Turonj. Udało mi się to z ogromnym trudem – dla bezpieczeństwa cennych przedmiotów postanowiłem więc ofiarować je Koronie osobiście.
Oto zbroja Jarla Gunnara, normańskiego księcia, który poległ w II bitwie nad rzeką Nervi. Jego śmierć wydeptała ścieżkę podbojowi Teutonii. Obecnie w domach aukcyjnych zapłata dla znalazcy tego antyku wynosi 200 000 libertów, lecz postanowiłem ofiarować go prawowitemu właścicielowi. Zależało mi, żeby zbroja trafiła w dobre ręce.
Obrazek
Moim drugim darem jest wiadomość z czarnozamskiego pałacu królewskiego. Władca zmarł, a w kraju toczy się wojna domowa. Chaos jest niesłychany, korupcja kwitnie w najlepsze, a na ulicach codziennie umierają setki ludzi. Potrzebna jest tam pomoc i jedność, którą można sprowadzić jedynie z zewnątrz.

Chciałem dziś także podziękować Wam za tytuł, który nadaliście mi po zakończeniu regat "Skrzydła fal". To zaszczyt móc reprezentować Kongin i Teutonie za granicą. Przyrzekam, że będę sumiennie wypełniał zadania związane z byciem Triumfatorem Królowej.

Wasz wierny sługa
Albert Jan Maat
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości

Re: Znajdźki z Czarnozamcza

Postprzez Joanna Izabela 11 kwi 2019, o 12:11

Czcigodny,

Dziękuje za dary. Zbroja będzie trzymana w Zamku Królewskim w galerii otwartej dla zwiedzających, gdzie znajdują się inne teutońskie zdobycze.

W związku z otrzymaną wiadomością postanawiam wysłać początkowo grupę chętnych pod barona przewodnictwem do objętego niepokojami terenu. Sugeruje o kontakt z komendantem TLGK, który ma moją wyraźną zgodę na wyznaczenie do tego zadania gwardzistów. Poza tym osoby w drużynie mogą być spoza naszej prowincji, a działania mają obejmować na razie obserwacje i ewentualną pomoc poszkodowanym. Liczę na aktualne raporty w tej sprawie.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Powrót do Sala Tronowa [Úre Thronenkamere]