Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Apel do Jego Królewskiej Mości

Miejsce na ogłoszenia Króla Teutonii, a także pytania do Jego Królewskiej Wysokości.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Apel do Jego Królewskiej Mości

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 26 gru 2017, o 03:22

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Teutończycy,

wszystko wskazuje na to, że najdalej za kilka dni książę senior Tomasz Ivo Hugo zostanie honorowym obywatelem Królestwa Teutonii, zyskując tym samym praw przysługujących członkom naszej społeczności z wyłączeniem prawa do sprawowania funkcji publicznych w Królestwie. Abstrahując od kwestii zasadności obsypywania zaszczytami kata Baridasu i wieloletniego przywódcę okupantów sarmackich, warto zwrócić uwagę na to, iż są wśród nas osoby, których zasługi dla Narodu Teutońskiego są niewspółmiernie wyższe od zasług księcia seniora, a mimo to ich status w Królestwie równy jest statusowi zwykłych cudzoziemców. Szczególne oburzenie powinien wywoływać fakt, iż do grona tych osób zalicza się obecnie najzacniejszy potomek Cesarza Hergolienia Wielkiego, nasz umiłowany Ojciec, bohater Teutońskiego Maja, Jego Cesarska Wysokość Jakob (oby żył wiecznie!).

Mając na uwadze powyższe, niniejszym zwracam się z oficjalnym apelem do Waszej Królewskiej Mości w sprawie nadania Jego Cesarskiej Wysokości Jakobowi (oby żył wiecznie!) obywatelstwa Królestwa Teutonii w trybie przewidzianym w art. 3a ustawy o obywatelstwie teutońskim (fakultatywne nadanie obywatelstwa). Odpowiadając zawczasu na ewentualne wątpliwości natury formalnej: Jego Cesarska Wysokość Jakob (oby żył wiecznie!) nigdy się z Królewskiego Miasta Złotego Grodu nie wyprowadził i nie znajduję przesłanek, aby świadczyć o tym miały wyniki działania nieregulowanych żadnym prawem ustawień skryptów sarmackich systemów (w których Jego Cesarska Wysokosć Jakob — oby żył wiecznie! — figuruje jako "bezdomny"). Jeśli jednak uzna Wasza Królewska Mość, iż Jego Cesarska Wysokość Jakob (oby żył wiecznie!) mimo wszystko nie spełnia ustawowych wymogów, apeluję o zwrócenie się do Czcigodnego Senatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na nadanie Jego Cesarskiej Wysokości Jakobowi (oby żył wiecznie!) obywatelstwa w trybie specjalnym, zgodnie z art. 2 ust. 2 wyżej wspomnianej ustawy bądź też zwrócenie się z wnioskiem o nadanie Jego Cesarskiej Wysokości Jakobowi (oby żył wiecznie!) obywatelstwa honorowego Królestwa Teutonii.

Pokornie proszę Waszą Królewską Mość o priorytetowe potraktowanie mojego apelu. Obecna sytuacja jest — trzeba to powiedzieć wyraźnie — hańbą zarówno dla Królestwa, jak i dla nas, współczesnych Teutończyków, faktycznych beneficjentów dorobku Jego Cesarskiej Wysokości Jakoba (oby żył wiecznie!) i Jego prześwietnych następców na Hergolienowym Tronie.

Z wyrazami najwyższego szacunku,

(—) Torkan Ingawaar
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Re: Apel do Jego Królewskiej Mości

Postprzez Vladimir 26 gru 2017, o 14:02

Gdyby nie JCW Jakob, nigdy nie powstałaby Teutonia, dlatego apel popieram. Jestem nawet zaskoczony, że nie pomyślano o tym wcześniej.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 26 gru 2017, o 23:20

A dla mnie jest to tak oczywiste że część i chwała jest z nim związana.
Że honorowania go w ten sposób nie jest potrzebne. Dla mnie JCW Jakob jest postacią tak historyczną i znakomitą że takie honorowanie. Mimo zalet nie jest potrzebne, nie odejmuje mu chwały i zasług. Oraz roli w powstaniu KT i miejsca w moim sercu. Tylko nie wszystko i zawsze trzeba uchwałą robic. Czy Jacob musi byc honorowym obywatelem dal autora Tak . Dla mnie on juz dawno nim jest tak w mym sercu jak umyśle... Ale to tylko moje zdanie na ten temat. Nie ja decyduje.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez IUdR 27 gru 2017, o 01:24

Na luj to zestawienie z TIHem... Antagonizujcie sobie ludzi gdzie indziej. Zaś część główną apelu, oczywiście, wspieram!
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez VAT 27 gru 2017, o 22:26

Jeśli chodzi o nadanie 'normalnego' obywatelstwa JCM Jakobowi - jestem jak najbardziej za. Co do tego nie powinny istnieć jakiekolwiek wątpliwości wśród Teutończyków i jakakolwiek dyskusja w tym przedmiocie jest zbędna. Jeśli ktoś tego nie chce - nie jest Teutończykiem, a jedynie nędzną szumowiną, której miejsce jest na polach brukwi pod Ferem albo na kozich farmach Brudasu.

Co się tyczy nadania obywatelstwa honorowego - jestem zdecydowanie przeciwny. Nie godzi się żeby nadawać godności przeznaczonej dla obcokrajowców, najwybitniejszemu z nas.
Ostatnio edytowano 27 gru 2017, o 22:35 przez VAT, łącznie edytowano 1 raz
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 27 gru 2017, o 22:31

Wasza Królewska Mość,

po namyśle i przeprowadzonych kanałami prywatnymi konsultacjach rezygnuję z apelu w części dotyczącej nadania Jego Cesarskiej Wysokości obywatelstwa honorowego. Jest to forma uhonorowania tych, którzy z różnych powodów już nas opuścili, a Jego Cesarska Wysokość wciąż z nami jest - niezmiennie od chwili zjednoczenia naszej podzielonej niegdyś Ojczyzny. Jednocześnie podtrzymuję swój apel w części dotyczącej nadania Jego Cesarskiej Wysokości obywatelstwa teutońskiego w trybie przewidzianym art. 2 ust. 2 i art. 3a ustawy o obywatelstwie.

Dziękuję wszystkim za tak liczne poparcie mojego apelu.

Z poważaniem

Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 gru 2017, o 21:47

I bardzo dobrze że przyszła taka refleksja i stało się jak się stało.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Vladimir 30 gru 2017, o 15:57

Czy Jego Królewska Wysokość odniesie się do naszego apelu?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 30 gru 2017, o 17:47

Vladimir napisał(a):Czy Jego Królewska Wysokość odniesie się do naszego apelu?

Przede wszystkim – nie bez powodu dałem czas innym na odniesienie się doń. I na szczęście wiele głosów się pojawiło.

Na początku chcę nadmienić – zupełnie nie rozumiem odniesienia do toczącego się w Senacie głosowania dotyczącego obywatelstwa honorowego. Pozwolę sobie więc je pominąć.

Cieszę się że ten temat się pojawił i w ogóle wynikł. Zważywszy na ostatnią zmianę ustawy o Obywatelstwie, wierzę że udało mi się przejawić zupełnie inne znaczenie naszego obywatelstwa. W owej zmianie nadałem sobie możliwość tzw. „fakultatywnego nadawania obywatelstwa”, mając w myślach takie osoby jak JCW Jakoba, czy innych zasłużonych Teutończyków.

Status zamieszkania w systemie Księstwa Sarmacji jest dla mnie podstawą przy nadawaniu obywatelstwa, czy też przy ich odbieraniu. Coś w końcu musi. Jednak nie jest to najważniejsza rzecz. Jak wszyscy mogliśmy zauważyć, w Sarmacji był pewien specyficzny „powrót”. Zainteresowany nie miał pojęcia o tym, że jego banicja została zdjęta.

JCW Jakob raz na jakiś czas do nas zagląda. Raz wypowiadał się na forum. Kilka razy odwiedził system Sarmacji, by zamieszkać na nowo w Złotym Grodzie i kupić pożywienie w kantynie. Moim pomysłem było w momencie takiego „zajrzenia” skontaktować się z JCW i poinformować o takim zamiarze. Tak, ażeby nic się nie działo bez JCW wiedzy.

Być może jednak oczekujecie czegoś innego. Z chęcią wysłucham Waszych opinii.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 31 gru 2017, o 17:45

Wasza Królewska Mość,

Jego Cesarska Wysokość Jakob obywatelstwo Królestwa w przeszłości posiadał i nigdy się go nie zrzekł. Jego utrata nastąpiła prawdopodobnie albo w skutek nieaktywności, albo odebrania prawa do nadawania obywatelstwa teutońskiego przez okupacyjne władze sarmackie w 2011 roku, a nie w wyniku świadomego aktu woli, stąd uważam, że kontaktowanie się z Jego Cesarską Wysokością specjalnie w tej sprawie jest niepotrzebne.

Królestwo Teutonii

Powrót do Sala Tronowa [Úre Thronenkamere]