Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o zwrot zamku

Miejsce na ogłoszenia Króla Teutonii, a także pytania do Jego Królewskiej Wysokości.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Wniosek o zwrot zamku

Postprzez kaxiu 14 wrz 2017, o 18:12

Wasza Królewska Wysokość,

Mało zapewne pamięta dawne czasy, więc kilka słów przypomnienia. W Zielnyborze jest dość duży zamek, który od zawsze stanowił własność rodową. W czasach sarmackich 1 właścicielem był JCW Jakob, a następnie zamek przekazany został mojej skromnej osobie, co wobec tego, że związany jestem od zawsze z Zielnyborem nie powinno nikogo dziwić.

Tak było, aż do przepadu, kiedy to zamek przejęło państwo, a następnie zalągł się tam Namiestnik von Lichtenstein. Nie będę szerzej opisywać jakie plugawe rzeczy się tam działy, ale np. w sali balowej Namiestnik powiesił portret swojego ojca. W dodatku jak wiadomo, jak coś jest państwowe za friko to się nie dba i zalęgły się robale i szczury. Znikła za to srebrna zastawa.

W każdym razie ad rem. Po pierwsze trochę obciach, że Arcyksiąże mieszka w srebrnoroskim bloku, w dodatku na 7 piętrze (windy stają tylko na 1, 3, 6 i 9). Po drugie dokopałem się już do poukrywanych garnców złota, przerejestrowałem z powrotem Bentleye itd.

Miejsca parkingowe pod blokiem mają niecałe 5 metrów długości, parkować zatem muszę na ukos. Wzbudza do liczne konflikty z pozostałymi mieszkańcami bloku. Przykładowo ostatnio Pan Stefan spod 14 zastawił mi samochód i musiałem pojechać niebieskim, mimo że miałem ochotę zielonym.

Dodatkowo, niestety na parterze mieszka Pani Hania, która prowadzi monitoring 24/7. W takich warunkach wyjątkowo ciężko prowadzi się secesyjną konspirację, zwłaszcza, że śp. mąż Pani Hani był urzędnikiem skarbowym z nadania Piotra Mikołaja, więc donosy Pani Hania ma opracowane do perfekcji.

Ostatni zjazd upadłych arystokratów teutońskich musiałem odwołać, bo nie dość, że Pani Hania, to jeszcze Pan Zygmunt z 5 piętra mocno niedosłyszy, a oglądał akurat msze święta o czym mógł przekonać się cały blok, a chyba nawet całe osiedle. Także zjazd odwołaliśmy.

Pan Zygmunt oprócz tego, że nie dosłyszy, to ma też regularnego świra i wszędzie, poza oczywiście Panią Hanią, widzi kapusiów. Ostatnio, kiedy miałem gościć gościa - księcia jakieś podrzędnej jojonacji to Pan Zygmunt dopadł go w windzie i zaczął okazywać wszystkie swoje pity i vat-7 na dowód tego, że nie prowadzi karuzeli vatowskiej.

Ostatecznie to wszystko usłyszała Pani Hania i przez to zamknęli mojego gościa na 5 lat za pranie brudnych pieniędzy, bo w wyniku śledztwa istotnie okazało się, że posiada na inne personalia w Ferze sieć jednorękich bandytów, na których prał pieniądze pochodzące z handlu samundzkimi dziewczynami.

Takich historii mógłbym opowiedzieć znacznie więcej. Widzi zatem Wasza Królewska Wysokość sam, że wniosek jest w pełni uzasadniony, zwłaszcza, że Królestwo nic z rzeczonym zamkiem nie robi.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Re: Wniosek o zwrot zamku

Postprzez Vladimir 14 wrz 2017, o 19:17

Przepraszam, że się wtrącę, ale może byłoby lepiej, zamiast prosić o zwrot zamku, wnioskować o nadanie Zielnyboru w lenno?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 18 wrz 2017, o 22:42

Vladimir napisał(a):Przepraszam, że się wtrącę, ale może byłoby lepiej, zamiast prosić o zwrot zamku, wnioskować o nadanie Zielnyboru w lenno?

To by była droga na skróty. W dodatku co byłby ze mnie za teutoński arystokrata jakbym rodowe dobra windykował na ustawie sarmackiej?
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarez 19 wrz 2017, o 00:26

Úr Kong, z uwagi na mój szacunek do Jego Wysokości Arcyksięcia Hergemona, gwardyjski obowiązek dbania o powszechne dobro, interes oraz bezpieczeństwo Królestwa i Narodu Teutońskiego, a także nieskrywaną chęć zapoznania się z resztą tajników życia upadłego arystokraty teutońskiego w jednym z srebrnoroskich bloków, podpisuję się pod powyższym wnioskiem.
Obrazek

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 24 wrz 2017, o 14:37

Przede wszystkim, mam nadzieję, że Arcyksiążę nie poczuje się urażony długim czasem oczekiwania na odpowiedź.

Nim jednak jakiejkolwiek odpowiedzi udzielę, chciałbym zapytać, czy ma Arcyksiążę jakiekolwiek kwity na to, że kiedykolwiek posiadał ten zamek. Jak z pewnością można zdawać sobie sprawę, prywatyzacja to nie jest łatwa sprawa. Taki jeden papier i już jeden urzędnik mniej do zgłaszania ewentualnych wątpliwości. Sami zapewne rozumiecie, przy reprywatyzowaniu mniejsze kontrole, gdy uprzednie władze sprzedawały kamieniczki w Złotym Grodzie im starym właścicielom, którzy nagle odnaleźli akty ich własności i udowodnili ich nieuprawnione zagrabienie.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 8 paź 2017, o 11:48

anglov napisał(a):Przede wszystkim, mam nadzieję, że Arcyksiążę nie poczuje się urażony długim czasem oczekiwania na odpowiedź.

Wszystko musi nabrać mocy urzędowej, a u nas to już w szczególności wszystko toczy się w swoim tempie :P

ps. A jak się ma kwity na węgiel to można prosić o zwrot jakiejś kopalni? :)
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 13 paź 2017, o 10:06

Wasza Królewska Wysokość,

Czy starczy np zdjęcie jak jako dziecko WKW bawił się w piwnicy z kamerdynerem w chowanego podczas kurtuazyjnej wizyty ojca WKW?
Wojciech Hergemon

Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 14 paź 2017, o 12:16

Myślę, że choć kwestionowalny, będzie to jakikolwiek dowód w sprawie.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 14 paź 2017, o 12:39

Obrazek
Wojciech Hergemon

Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Sławomir 16 paź 2017, o 21:28

Jakoś ja nie widzę Przeszkód, do tego by ten zamek na nowo stał się własnością Arcyksięcia :D
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Sala Tronowa [Úre Thronenkamere]