Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Historia - Początkujący Historyk

Zakończone próby na odznaki za aktywność w Gellonii i Starosarmacji

Moderator: Starosarmacja: władze

Historia - Początkujący Historyk

Postprzez Winheart 13 paź 2014, o 19:22

JO Panie Premierze!

W związku z uchwalą przez Radę Gellonii i Starosarmacji ustawą o odznakach za aktywne działanie na rzecz prowincji, zwracam się do JO z prośbą o z o rozpoczęcie próby na odznakę Początkujący Historyk.

Rzeczoną odznakę, zgodnie z wymaganiami może zdobyć osoba, która odnajdzie archiwalne informacje o 5 wydarzeniach historycznych. Ponieważ zbliża się wielkie święto Gellonii chciałabym odszukać i dodać do naszej historii realnej 5 wydarzeń, które właśnie z tą częścią naszej prowincji są związane. W związku z tym, chciałabym podjąć się tego zadania.

Swoje zadanie zamierzam zrealizować do 25 października 2014 roku.

Uniżenie proszę o pozytywne zaopiniowanie mojego wniosku.
Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Historia - Początkujący Historyk

Postprzez zbbrow 13 paź 2014, o 23:35

Calisto,

Oczywiście przychylam ponownie się do Twojego wniosku! Jak słusznie zauważyłaś, okazja jest świetna do tej tematyki także pozostaje mi tylko pogratulować chęci i jak zwykle z przyjemnością będę oczekiwać efektów! :)

Zbyszko von Thorn-Broniek
Premier Gellonii i Starosarmacji
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Postprzez Winheart 16 paź 2014, o 16:16

Jaśnie Oświecony Premierze!

Mam przyjemność zakomunikować, że odnalazłam i dodałam informacje o 5 archiwalnych wydarzeniach do naszej historii realnej, a co za tym idzie spełniłam wymagania określone w próbie na odznakę Początkującego Historyka. Dodane wydarzenia to:

1. 15 listopada 2003 - "spalenie Gellonii" -dramatyczne wydarzenia z 15 listopada 2003 roku. Ówczesny Namiestnik Gellonii, Wieńczysław Wiensko nie godząc się z ograniczaniem autonomii prowincji usunął z serwera strony www powodując de facto usunięcie prowincji z v-przestrzeni. Dzień 15 listopada jest od tego czasu świętem Gellonii.
  2. 19 października 2004 - Książę Sarmacji ustanowił tzw. Przywilej Gelloński
  3. 20 września 2009 - Na mocy rozporządzenia Kanclerza Gellonii do życia powołana zostaje Gellońska Ochotnicza Obrona przed Teutończykami(w skrócie GOOT)
  4. 13 luty 2009 - dowódca Flotylli Gellońskiej decyduje o przyłączeniu jej do Książęcej Marynarki Wojskowej
  5. 1 marca 2005 - Powstaje Gelloński Instytut Naukowy czyli niepubliczna szkoła wyższa, a zarazem instytucja naukowo-badawcza
Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez zbbrow 23 paź 2014, o 16:47

Calisto,

Jestem pod wrażeniem, gratuluję ponownie Cali! Dajesz świetny przykład! :)

Zbyszko von Thorn-Broniek
Premier Gellonii i Starosarmacji
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Powrót do Archiwum