Strona 1 z 1

Wątek wybadywujący

PostNapisane: 4 cze 2019, o 19:34
przez Andronik
Czołem TYTANOM KRUCJATY*!

Szykując się powoli do powrotu do mikroświata, po załatwieniu większości spraw które do załatwienia miałem i poukładaniu sobie paru innych, jak to zwykle szukam sobie niszy. Oczywiście pierwszą przeze mnie zauważoną jest kultura; nie chcę bawić się w politykę ani centralną, ani samorządową, bo widać jak to wychodzi. Wyjątkiem mógłby być niezobowiązujący udział w debacie, jeżeli w Radzie głos mogą zabrać osoby spoza niej.

Będąc Ministrem Kultury miałem trochę pomysłów na inicjatywy centralne w MK i samorządowe, jeszcze w czasie mojej krótkotrwałej działalności w Królestwie Baridasu. Mam tutaj taki zeszycik z wypisanymi pomysłami na festyny ludowe, ale mam też trochę bardziej ambitny pomysł; budowę sclavińskiego folkloru oddolnie.

Ale, ale. Powiecie pewnie: Michale Androniku, przecież Ty faszyzujesz, zrobisz pewnie jakieś militarystyczne bordello. Z tym faszyzowaniem to prawda, ale mam też wizję różnych "epopei ludowych". Jeżeli graliście w Bard's Tale i pamiętacie historię o Nuckelavee albo wczytywaliście się w Pieśń o Nibelungach, to wiecie co mam na myśli. Może będzie to związane z próbą ułożenia sclavińskiej historii przedinternetowej.

Wybadywadywanie wymienione w nazwie wątku służy przede wszystkim zadaniu paru pytań:

1) Ile osób działa obecnie, aktywnie, w Sclavinii: na tle politycznym, kulturowym, postopisaniowym co parę dni?
2) Jaką mamy konstytucję, jaki klimat: czy Ostateczna Krucjata żyje w ludziach?
3) Czy jesteśmy w stanie pracować bez chwili wytchnienia w następnym zrywie ku chwale Benewolentnego Przywódcy, Konsula Romańskiego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze, gdybyście mieli jakieś propozycje działania, chcieli coś zrobić, współpracować — moje pióro jest do dyspozycji.


(lub jakiegokolwiek innego wyznawanego ruchu Świętej Kontrrewolucji, proszę nie czuć się urażonymi jeżeli sprzeniewierzyłem się w jakiś sposób waszym wewnętrznym ideałom poprzez określenie was bojownikami nie tego ruchu; jednak może dacie się w takim razie zwerbować do Ostatecznej Krucjaty, jeżeli nie jesteście jeszcze jej powiernikami? Jej potężny, autorytarny charakter narzuca, aby członkowie zgromadzenia byli Wielonarodowi; tak więc...)

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 4 cze 2019, o 20:23
przez Helwetyk
Andro napisał(a):Ile osób działa obecnie, aktywnie, w Sclavinii: na tle politycznym, kulturowym, postopisaniowym co parę dni?

W tym gronie jestem na pewno, póki realioza nie uderzy znienacka, ja, choć — ma się rozumieć — zakładałem inaczej… Na powyższe pytanie najlepiej jednak odpowie skrypt — niebieski ✔ wskazuje, że dany obywatel wypowiedział się przynajmniej raz w ciągu ostatniego tygodnia. (Dramatu nie ma).

Andro napisał(a):Jaką mamy konstytucję, jaki klimat: czy Ostateczna Krucjata żyje w ludziach?

W moim odczuciu, wraz z emigracją PRZYWÓDCY, Ostateczna Krucjata uległa eutanazji. Obecnie mamy tradycyjną dyktaturę (pozdrawiam).

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 6 cze 2019, o 17:04
przez Roland
CWSW!

CSML, ABCD.

NTOK!

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 6 cze 2019, o 19:43
przez Guedes de Lima
XYZ

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 6 cze 2019, o 21:49
przez Roland
Guedes de Lima napisał(a):XYZ

To coś nowego? Bo w księgach objawionych tego nie ma.

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 6 cze 2019, o 22:10
przez Ludwik Tomović
CWSW!
No próbuję coś tam działać ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 7 cze 2019, o 13:00
przez Piotr III Łukasz
Roland napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):XYZ

To coś nowego? Bo w księgach objawionych tego nie ma.

Ktoś chciał być sprytny i zabawny a tu się okazało, że wszystko coś znaczy :)
NTOK!

Re: Wątek wybadywujący

PostNapisane: 8 wrz 2019, o 20:20
przez Guedes de Lima
Wszystko ma swój przekaz podprogowy. :roll: