Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bereza

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii

Bereza

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 12:11

Dzień dobry

przejrzałem sobie forum tej prowincji i zainteresowało mnie opuszczone chyba miasto Bereza Kotwicka. Rad byłbym zasiedlić je na nowo, rozwijając w duchu modernizmu dwudziestolecia międzywojennego. Przeanalizowałem jednak miejscowe prawodawstwo i wygląda na to, że w ogóle nie przewiduje się istnienia żadnych władz miejskich, a świeżo przyjęta konstytucja zakłada zasadę rządów jednoosobowych. Więc pytanie brzmi: czy dałoby się?
Konsulat Sclavinii

Re: Bereza

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 12:40

Korczyński napisał(a):Więc pytanie brzmi: czy dałoby się?

Narracyjnie czy systemowo? Narracyjnie — oczywiście. Systemowo — nie na początku…
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 4 cze 2019, o 14:12

Ogólnie systemowe miasta są bardzo passe. Natomiast jeżeli chciałbyś zostać autokratycznym militarystą i poprowadzić lokalny garnizon Berezy do nowego burzenia tego, co wyrosło na ruinach Nowego Kotwicza — sądzę, że możemy dojść do pewnej komitywy w działaniu...
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 14:23

Prowadzenie systemowego miasta akurat nie jest mi potrzebne do szczęścia. Ale chciałbym dostać jakiś glejt konsularny, w duchu legalizmu i etatyzmu.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 14:25

Korczyński napisał(a):Prowadzenie systemowego miasta akurat nie jest mi potrzebne do szczęścia. Ale chciałbym dostać jakiś glejt konsularny, w duchu legalizmu i etatyzmu.

Czym prędzej proszę postarać się o obywatelstwo sarmackie!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 14:49

Właśnie mozolnie wystukuję posty.

Zobaczyłem jeszcze, że odbyła się niedawno bezowocna debata na temat ustroju terytorialnego prowincji. Chyba jednak niedobrze, że nie jest to choćby rudymentarnie uregulowane. Jak rozumiem, w tej sytuacji trzeba będzie wydać dekret specjalnie dla Berezy, żeby ustanowić tam jakąś władzę miejską?
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 14:52

Korczyński napisał(a):Właśnie mozolnie wystukuję posty.

Widzę osiem wypowiedzi na Forum Centralne i dwa komentarze pod artykułami, czyli wskaźnik już teraz wynosi o jeden „za dużo”, bo jedenasty będzie wniosek o obywatelstwo. ;-)

Korczyński napisał(a):Zobaczyłem jeszcze, że odbyła się niedawno bezowocna debata na temat ustroju terytorialnego prowincji. Chyba jednak niedobrze, że nie jest to choćby rudymentarnie uregulowane. Jak rozumiem, w tej sytuacji trzeba będzie wydać dekret specjalnie dla Berezy, żeby ustanowić tam jakąś władzę miejską?

Coś tam wydam (że tak elokwentnie zajmę stanowisko…), podobnie jak w odniesieniu do Eldoratu i Bordonii. Tylko na tworzenie kolejnego stopnia administracji mam wyjątkową alergię.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 19:56

To ja mogę przygotować projekt dekretu.

Widzę się nie tyle jako „kolejny szczebel administracji”, bo działania władcze będę zapewne podejmował tylko w stosunku do wyobrażonej ludności podległego mi miasta, co po prostu jako zarządcę terenu. Mam nadzieję, że uda mi się skupić jakąś większą grupę osób, w ramach której możliwe będzie współtworzenie ciekawego klimatu. W tym kontekście bardzo mnie cieszy deklaracja pana Grańskiego.

Dotychczas, jak widzę, Bereza była siedzibą lokalnych sił zbrojnych i funkcjonowała bardziej jako mem, aniżeli przemyślane miasto: taka soczewka, w której skupiał się sclaviński militaryzm i industrializm. Chciałbym po części zachować ten charakter, a po części przekształcić miasto w coś na kształt międzywojennych, państwowych projektów modernizacyjnych. Planowa, regularna zabudowa. Ścisły podział miasta na funkcjonalne sektory. Rozbudowany przemysł i usługi publiczne.

Dobrze byłoby też zachować coś z tego militaryzmu. Mogłoby to na przykład być „miasto warowne Bereza Kotwicka”, na czele z komendantem miasta. Umocnienia, fabryki broni, bunkry konsularne. I obywatelska milicja.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Korczyński 5 cze 2019, o 19:14

Uzyskałem obywatelstwo sarmackie. Byłbym bardzo rad dodać do niego i sclavińskie, ale póki co — chyba nie mogę?
Konsulat Sclavinii

Postprzez Korczyński 5 cze 2019, o 20:05

wróciłem zapłakany z urzędu konsularnego
jestem w 2 dniu obywatelstwa i chciałem dostać obywatelstwo sclavińskie, bo brakuje mi do komendantury Berezy Kotwickiej
konsul w ogóle ze mną nie chciał rozmawiać bo pisze dekrety i kazał mi wyjść z pałacu!
to jest skandal! 
wstyd helwetyki!
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Archiwum samorządowe