Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bereza

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii

Bereza

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 12:11

Dzień dobry

przejrzałem sobie forum tej prowincji i zainteresowało mnie opuszczone chyba miasto Bereza Kotwicka. Rad byłbym zasiedlić je na nowo, rozwijając w duchu modernizmu dwudziestolecia międzywojennego. Przeanalizowałem jednak miejscowe prawodawstwo i wygląda na to, że w ogóle nie przewiduje się istnienia żadnych władz miejskich, a świeżo przyjęta konstytucja zakłada zasadę rządów jednoosobowych. Więc pytanie brzmi: czy dałoby się?
Konsulat Sclavinii

Re: Bereza

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 12:40

Korczyński napisał(a):Więc pytanie brzmi: czy dałoby się?

Narracyjnie czy systemowo? Narracyjnie — oczywiście. Systemowo — nie na początku…
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 4 cze 2019, o 14:12

Ogólnie systemowe miasta są bardzo passe. Natomiast jeżeli chciałbyś zostać autokratycznym militarystą i poprowadzić lokalny garnizon Berezy do nowego burzenia tego, co wyrosło na ruinach Nowego Kotwicza — sądzę, że możemy dojść do pewnej komitywy w działaniu...
/—/ Andronik, baron Grani
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 14:23

Prowadzenie systemowego miasta akurat nie jest mi potrzebne do szczęścia. Ale chciałbym dostać jakiś glejt konsularny, w duchu legalizmu i etatyzmu.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 14:25

Korczyński napisał(a):Prowadzenie systemowego miasta akurat nie jest mi potrzebne do szczęścia. Ale chciałbym dostać jakiś glejt konsularny, w duchu legalizmu i etatyzmu.

Czym prędzej proszę postarać się o obywatelstwo sarmackie!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 14:49

Właśnie mozolnie wystukuję posty.

Zobaczyłem jeszcze, że odbyła się niedawno bezowocna debata na temat ustroju terytorialnego prowincji. Chyba jednak niedobrze, że nie jest to choćby rudymentarnie uregulowane. Jak rozumiem, w tej sytuacji trzeba będzie wydać dekret specjalnie dla Berezy, żeby ustanowić tam jakąś władzę miejską?
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 14:52

Korczyński napisał(a):Właśnie mozolnie wystukuję posty.

Widzę osiem wypowiedzi na Forum Centralne i dwa komentarze pod artykułami, czyli wskaźnik już teraz wynosi o jeden „za dużo”, bo jedenasty będzie wniosek o obywatelstwo. ;-)

Korczyński napisał(a):Zobaczyłem jeszcze, że odbyła się niedawno bezowocna debata na temat ustroju terytorialnego prowincji. Chyba jednak niedobrze, że nie jest to choćby rudymentarnie uregulowane. Jak rozumiem, w tej sytuacji trzeba będzie wydać dekret specjalnie dla Berezy, żeby ustanowić tam jakąś władzę miejską?

Coś tam wydam (że tak elokwentnie zajmę stanowisko…), podobnie jak w odniesieniu do Eldoratu i Bordonii. Tylko na tworzenie kolejnego stopnia administracji mam wyjątkową alergię.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Korczyński 4 cze 2019, o 19:56

To ja mogę przygotować projekt dekretu.

Widzę się nie tyle jako „kolejny szczebel administracji”, bo działania władcze będę zapewne podejmował tylko w stosunku do wyobrażonej ludności podległego mi miasta, co po prostu jako zarządcę terenu. Mam nadzieję, że uda mi się skupić jakąś większą grupę osób, w ramach której możliwe będzie współtworzenie ciekawego klimatu. W tym kontekście bardzo mnie cieszy deklaracja pana Grańskiego.

Dotychczas, jak widzę, Bereza była siedzibą lokalnych sił zbrojnych i funkcjonowała bardziej jako mem, aniżeli przemyślane miasto: taka soczewka, w której skupiał się sclaviński militaryzm i industrializm. Chciałbym po części zachować ten charakter, a po części przekształcić miasto w coś na kształt międzywojennych, państwowych projektów modernizacyjnych. Planowa, regularna zabudowa. Ścisły podział miasta na funkcjonalne sektory. Rozbudowany przemysł i usługi publiczne.

Dobrze byłoby też zachować coś z tego militaryzmu. Mogłoby to na przykład być „miasto warowne Bereza Kotwicka”, na czele z komendantem miasta. Umocnienia, fabryki broni, bunkry konsularne. I obywatelska milicja.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Korczyński 5 cze 2019, o 19:14

Uzyskałem obywatelstwo sarmackie. Byłbym bardzo rad dodać do niego i sclavińskie, ale póki co — chyba nie mogę?
Konsulat Sclavinii

Postprzez Korczyński 5 cze 2019, o 20:05

wróciłem zapłakany z urzędu konsularnego
jestem w 2 dniu obywatelstwa i chciałem dostać obywatelstwo sclavińskie, bo brakuje mi do komendantury Berezy Kotwickiej
konsul w ogóle ze mną nie chciał rozmawiać bo pisze dekrety i kazał mi wyjść z pałacu!
to jest skandal! 
wstyd helwetyki!
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Archiwum samorządowe