Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

SK/K/3/2008 - Yaraeh Euskadi vs Robert Kozak

SK/K/3/2008 - Yaraeh Euskadi vs Robert Kozak

Postprzez Kwazi 20 paź 2008, o 20:22

Sprawa: karna
Oskarżony: Robert Kozak, AB297, 11robert @ wp.pl

Wnioskodawca: Yaraeh Alejandro Chojnacki-Euskadi, A8770, yaraeh @ gmail.com
Skład orzekający:
    - Daniel hr. Chojnacki-Kaczyński - przewodniczącego składu orzekającego
    - Piotr diuk Kościński
    - Michael v-hr. von Lichtenstein
Wyrok zapadł dnia: 2008-08-25

Treść wyroku:
Daniel hr. Chojnacki-Kaczyński napisał(a):
WYROK SĄDU KRAJOWEGO
w imieniu Księcia Sarmacji


w sprawie Yaraeha bnt. Kami-Chojnackiego-Euskadiego
przeciwko Robertowi Kozakowi (sygn. Akt SK/K/3/2008)

Sąd Krajowy (...)
po rozpoznaniu sprawy z wniosku powoda Yaraeha bnt. Kami-Chojnackiego-Euskadiego przeciwko Robertowi Kozakowi postanawia:
uznać NIEWINNYM oskarżonego Roberta Kozaka.

Uzasadnienie:
Daniel hr. Chojnacki-Kaczyński napisał(a):Skład orzekający dopuścił z urzędu materiał dowodowy w postaci wątku z Listy Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji ( http://groups.google.pl/group/sarmacja/ … ), z której urywek został przedstawiony we wniosku przez powoda.

Sąd Krajowy na naradzie niejawnej uznał, iż oskarżony Robert Kozak nie dokonał powołanego czynu zabronionego (art. 84 KK – „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną, jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu, podlega karze aresztu albo karze więzienia.”), tj. nie pomówił powoda Yaraeha bnt. Kami-Chojnackiego-Euskadiego w sposób mogący narazić na utratę zaufania publicznego bądź poniżenia. Należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

1. charakter przywołanej wypowiedzi i jej kontekst,
2. skutek wypowiedzi,
3. pozycję społeczną oskarżonego.

1. Wypowiedź oskarżonego zawarta w materiale dowodowym ma zdaniem Sądu charakter uszczypliwej odpowiedzi na posty powoda oraz byłego Kanclerza Rządu Jego Książęcej Mości Paviela bnt. von Thorn-Browarczyka. Oskarżony stwierdza co najwyżej brak zaufania do funkcjonariusza publicznego i jego asystenta, co jednak nie stanowi czynu karalnego.

2. W związku z stosunkowo długim okresem pomiędzy wpłynięciem wniosku oraz wydaniem wyroku, stwierdzić można z całą pewnością, iż wypowiedź oskarżonego Roberta Kozaka nie przyniosła wymiernych skutków, została raczej niezauważona przez społeczeństwo.

3. Oskarżony Robert Kozak nie pełni żadnej z wyższych funkcji państwowych. Sąd stwierdził, iż nie jest on rozpoznawalną osobą w społeczeństwie, oraz nie cieszy się ogólnym autorytetem i poparciem. Wpływ przywołanej wypowiedzi oskarżonego na zaufanie Sarmatów do Rządu Jego Książęcej Mości jest bliski zeru.

W związku z powyższym, należało orzec jak w sentencji.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Archiwum wyroków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron