Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

RJ. v-hr. von Thorn przeciwko A. hrabia Fryderyk

W tym dziale zarchiwizowano niesklasyfikowane materiały

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

RJ. v-hr. von Thorn przeciwko A. hrabia Fryderyk

Postprzez RCA 7 lis 2016, o 21:50

Grodzisk, 07 listopada 2016 roku

Robert Janusz von Thorn, A0062
M00001 Grodzisk
JKM Tomasz Ivo Hugo
ul. Artyleryjska 11
M00009 Eldorat

A K T
O S K A R Ż E N I A

Oskarżyciel: Robert Janusz v-hr. Thorn, A0062
Oskarżony: Andrzej hrabia Fryderyk, AF462

U Z A S A D N I E N I E

W dniu dzisiejszym, tj. 7 listopada 2016 r., próbując wejść na publiczny kanał IRC #teutonia otrzymałem komunikat, iż jestem na kanale tym zbanowany. Udałem się do oskarżonego by ustalić, kto taki ban nałożył i uzyskałem jednoznaczną odpowiedź, iż uczynił to właśnie oskarżony. Tym samy oskarżony w sposób nieuprawniony dokonał zablokowania (zbanowania) mi możliwości uczestnictwa na publicznym kanale IRC #teutonia. Poprzez naruszenie tym działaniem art. 40 ust.1 pkt 6 Konstytucji Księstwa Sarmacji ("Każdemu obywatelowi przysługuje wolność do: [...] przemieszczania się w obrębie państwa;") oraz art. 40 ust. 2 pkt 3 Konstytucji Księstwa Sarmacji ("Każdy obywatel ma prawo do: [...] dostępu do informacji i idei;") stwierdzam, że oskarżony dopuścił się przestępstwa opisanego w art. 43 ust. 1 pkt 1 ("Zabronione pod groźbą kary więzienia do trzech miesięcy i ścigane z oskarżenia prywatnego jest: [...] bezprawne uniemożliwianie albo utrudnianie innej osobie wypowiadania się w miejscu publicznym albo korzystania z systemu informatycznego Księstwa Sarmacji,").

Wysoki Trybunale! Art. 39 Konstytucji Księstwa Sarmacji stanowi w sposób jasny i klarowny, iż: "Żadna z wolności nie jest absolutna, ale ograniczenie którejkolwiek może mieć miejsce tylko w ramach przewidzianych przez prawo." i w tym miejscu należałoby zauważyć, że nie istnieje żadne prawo, które ogranicza prawo do przebywania na wzmiankowanym kanale. Natomiast istnieje prawo, które gwarantuje mi swobodę poruszania się po terytorium Księstwa Sarmacji, a takim terytorium bez wątpienia jest również terytorium Teutonii, a zatem również jej miejsca publiczne. Kanał IRC #teutonia nie jest kanałem prywatnym.

D O W O D Y

#teutonia unable to join channel (address is banned)

<RCA> dobry wieczór. kto mnie zbanowal na #teutonia?
<anglov> Ja.

W N I O S K O W A N E
R O Z S T R Z Y G N I Ę C I E

Wnoszę o:
  • karę bezwzględnego więzienia dla oskarżonego w maksymalnym wymiarze przewidzianym dla wskazanego przewinienia, tj. 3 miesięcy — oskarżony pełni funkcję najwyższego społecznego zaufania, tj. króla Królestwa Teutonii, jego pierwszym, nadrzędnym i głównym obowiązkiem winno być dbanie o przestrzeganie prawa;
  • zadośćuczynienie wyrządzonej mi krzywdzie (narażenie na niewybredne żarciki konfratrów oskarżonego, i uniemożliwienie skorzystania z konstytucyjnych praw) w wysokości 250 000 lt (majątek oskarżonego jest znaczny i taka kwota nie wpłynie na funkcjonowanie oskarżonego w Sarmacji);
  • publiczne przeprosiny w DSG w Parku Stołecznym i w dziale "Polityka i społeczeństwo" Forum Centralnego za okazane mi lekceważenie, niesłuszne nałożenie bana, i ogólnie zachowanie niegodne stanu arystokratycznego.

(—) Robert Janusz v-hr. von Thorn

Re: RJ. v-hr. von Thorn przeciwko A. hrabia Fryderyk

Postprzez Hugo 8 lis 2016, o 09:07

Herb mały Księstwa Sarmacji

Nagłówek
Eldorat, 8 listopada 2016 roku

Na podstawie art. 25 par. 2 pkt 2 ustawy Sejmu nr 293 Kodeks postępowania sądowego w zw. z art. 8 ust. 2 ustawy Sejmu nr 146 o prefektach postanawiam o odrzuceniu wniosku inicjalnego.

Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Archiwum ogólne