Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uwaga asesora

W tym dziale zarchiwizowano niesklasyfikowane materiały

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Uwaga asesora

Postprzez kaxiu 20 paź 2016, o 18:53

Wasza Książęca Mość,
Drodzy Koledzy,

W świetle obecnie obowiązującej wykładni przepisów o bezstronności zwracam uwagę na konieczność rozważenia tego, czy skład w sprawie TK K 16/10/04 (Emil Potocki I) jest w stanie wyrokować bez naruszenie dobrego wizerunku Trybunału Koronnego.

Wskazuję bowiem, iż sam osobiście jestem świadkiem wnioskodawcy w sprawie przeciwko autorowi "aktu oskarżenia" w sprawie E. Potocki. Nadto E. Potocki zaproponował mi publicznie na IRC tytuł szlachecki (bodajże mugola) w "niepodległej" Sclavinii. Tytułem oczywiście nie jestem zainteresowany.

A. Konrad Friedman wyłączony został już od orzekania z innej sprawy gdzie autor "oskarżenia" jest stroną (tyle że "oskarżaną").

A. Mateusz von Thorn-Chojnacki - cóż, starczy spojrzeć na nazwisko.

Prywatnie uważam, że żadna z powyższych okoliczności nie rzutuje w jakikolwiek sposób (a zwłaszcza poważny) na bezstronność składu, jednakże już w toku debaty nad moją kandydaturą w sejmie sygnalizowałem, iż w mojej ocenie w Trybunale nie ma miejsca na podwójne standardy, a wszelkie wątpliwości należy tłumaczyć na korzyść "oskarżonego".

Stąd też zmuszony jestem poruszyć niniejszą kwestię, zwłaszcza aby uniknąć wątpliwości już po wydaniu wyroku, które niewątpliwie wpłynęły by negatywnie na wizerunek Trybunału.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Re: Uwaga asesora

Postprzez Hugo 20 paź 2016, o 19:04

Dziękuję za informację. Przyznaję - żadna z wymienionych przez Asesora okoliczności nie jest podstawą do jakichkolwiek wątpliwości co do bezstronności.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Archiwum ogólne