Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór asesora Trybunału Koronnego [Korczyński]

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór asesora Trybunału Koronnego [Korczyński]

Postprzez Santi Vilarte 20 cze 2019, o 08:54

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Zarządzam wysłuchanie kandydata Natana Korczyńskiego, ubiegającego się o wybór na funkcję asesora Trybunału Koronnego. Wysłuchanie zakończy się w niedzielę, 23 czerwca 2019 roku, o godzinie 10.00.

Santiago Vilarte
Kanclerz KS
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Naczelna Izba Architektury

Re: Wybór asesora Trybunału Koronnego [Korczyński]

Postprzez FvS 20 cze 2019, o 08:59

Pytanie od Posła Na Sejm: Filip kaw. Powietrzny

Czy interesuje się pan prawem?
Dlaczego akurat pan?
Co zrobił pan dla Sarmacji pod względem prawa?
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Michal_Feliks 20 cze 2019, o 11:58

WKW Marszałku,
Wysoka Izbo,
Poważany Kandydacie,

Po pierwsze, podpisuję się pod pytaniami Kol. Posła @Powietrzny

Po drugie, zadaję pytanie opisowe: Przed składem TK, któremu Pan przewodniczy, staje Obywatel Arnold Pacyfik Ygrekowski, który z okazji przypadającego w czerwcu Miesiąca Równości wpisał w programie do obróbki graficznej godło i flagę Sarmacji w tęczową flagę ruchów LGBT. W związku z w/w czynem Prefektura oskarżyła ob. Ygrekowskiego o przestępstwo z 42 ust. 1 pkt. 3, to jest znieważenie symboli państwowych Księstwa. Jak by Pan orzekł w tej sprawie i dlaczego?
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Roland 20 cze 2019, o 14:57

Chcę zmodyfikować pytanie JKW Wandera. Ostatnio strasznie spaliłem się na słońcu od pasa do szyi. Czy mając białą twarz, czerwony tors i ubierając niebieskie szorty na wieczór karaoke i śpiewając polski rap dokonuję czynu zabronionego w/w przepisem k.s.?
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Korczyński 21 cze 2019, o 13:24

Wysoka Izbo,

asesorem powinienem zostać akurat ja z kilku powodów. Jestem wysoko wykwalifikowany do pełnienia tego urzędu; na ten temat szerzej wypowiem się dalej. W odróżnieniu od niektórych kandydatów, nie zasiadam w Sejmie, czego w zasadzie powinno się wymagać od członków władzy sądowniczej, która ma kontrolować i powściągać Sejm oraz stanowiącą emanację sejmowej większości Rady Ministrów. Wreszcie dlatego, że reprezentuję życie i radość, wprost przeciwne zgniliźnie i rozpaczy, których jest tu zdecydowanie za dużo.

Prawem się interesuję, dlatego kandyduję na to stanowisko. Jestem zwolennikiem dynamicznej wykładni prawa i każdorazowego intepretowania przepisów jak najbardziej kontekstowo, z uwzględnieniem ich relacji do całości systemu prawa, celu ustawy oraz historii prawa. Nad wolność przedkładam porządek. W przypadku przedstawionym przez JKW Wandera uniewinniłbym oskarżonego. Nie znieważa symboli państwowych zestawienie ich z symbolem grupy społecznej funkcjonującej w państwie, która nie narusza programowo jego praw tudzież nie zakłóca porządku publicznego. Jeśli grafika miałaby oznaczać identyfikowanie się osób LGBT posiadających obywatelstwo sarmackie z państwem, taki czyn byłby nawet godny pochwały.

Pytanie, co zrobiłem dla Sarmacji pod względem prawa, zdaje mi się dość nieszczęśliwe. Nie mam zasług prawodawczych, ale też nie pretenduję do zajęcia miejsca pośród Panów Posłów, lecz w Trybunale Koronnym, który prawa nie tworzy, tylko je stosuje i ewentualnie rozwija tudzież dostosowuje do zmieniającej się rzeczywistości. Ponadto nie ubiegam się o medal za zasługi, lecz o stanowisko państwowe, więc sądzę, że moje kwalifikacje powinny mieć tu większe znaczenie niż moja dawniejsza działalność.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Michal_Feliks 21 cze 2019, o 21:49

WKW Marszałku,
Wysoka Izbo,
Poważany Kandydacie,

Za odpowiedz dziekuje, znajduje ja satysfakcjonującą.

Rezygnuje z dalszego udzialu w debacie.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny

Postprzez Helwetyk 23 cze 2019, o 09:01

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Przystępujemy do głosowania: https://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/718. Przypominam, że wybór asesora Trybunału Koronnego następuje kwalifikowaną większością co najmniej dwóch trzecich głosów, to jest wstrzymanie się od głosu będzie oznaczało w praktyce oddanie głosu przeciwko kandydaturze.

• JKW @defloriusz Dyman Wander
@Marceli hr. z Ossolińskich Bordoński
• Filip kaw. @Powietrzny
@SantiVilarte kaw. Vilarte von Hippogriff

Łączę wyrazy szacunku,

Obrazek
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 25 cze 2019, o 18:08

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

W związku z oddaniem głosu przez wszystkich posłów skracam głosowanie. Stwierdzam, że Sejm dokonał wyboru p. Natana Korczyńskiego na funkcję asesora Trybunału Koronnego.

Łączę wyrazy szacunku,

Obrazek
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Sala obrad