Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK — King Kong von Hippogriff

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór ATK — King Kong von Hippogriff

Postprzez Andronik 14 kwi 2019, o 22:29

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. 7a, ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, z racji przedłożenia zgłoszenia na funkcję Asesora Trybunału Koronnego, rozpoczynam wysłuchanie kandydata King Konga von Hippogriffa.

Wysłuchanie potrwa przez trzy dni; do dnia 17 kwietnia, godziny 23:45. Zachęcam do przedstawienia swojej kandydatury, a uczestników debaty do zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w wysłuchaniu.

/—/ S. G.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Re: Wybór ATK — King Kong von Hippogriff

Postprzez GFvH 15 kwi 2019, o 09:36

Szanowny Marszałku

Dziękuję za przyjęcie i przedstawienie mojej kandydatury na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego. Zgłosiłem się, ponieważ zauważyłem potrzebę świeżej krwi i głowy pełnej pomysłów na tym stanowisku. Choć jestem bardzo młodym obywatelem zdobyłem już pewne doświadczenie w Sarmacji i jeszcze się nie wypaliłem. Z uwagą przyglądałem się poprzednim sprawom analizując i robiąc notatki z których w czasie swojej pracy na pewno skorzystam.

Posiadam aktualnie bardzo dużo czasu i chęci co udowodniłem chociażby zdobyciem odznaki dobrego obywatela po około dwóch tygodniach od przybycia do Księstwa. Zauważyłem że bardzo dużo spraw jest rozpatrywanych dopiero nawet po paru tygodniach, a zdarzało się, że i po miesiącu. Proste niekiedy sprawy toczą się miesiącami, a jedyna aktywność w sprawach to zmienianie składu orzekającego, a to z przyczyny końca kadencji, a to nieaktywności. Myślę, że dzięki mojej aktywności uda się to zmienić.

Nie pełnię także czasochłonnych lub ważnych funkcji które uniemożliwiłyby moje uczestnictwo w rozprawach.

Zachęcam do zadawania pytań. Z przyjemnością na nie odpowiem.

King Kong von Hippogriff
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez Andronik 16 kwi 2019, o 10:10

Wierny Obywatelu,

podobnie jak w przypadku Pana Santiago, nie mam większych wątpliwości co do tego, że zachowa Pan stosowną aktywność i jest chętny do sprawowania rzeczonej funkcji. Jednakże, zważyć należy na uprzedni brak sprawowania funkcji w judykaturze.

Powtórzę pytanie zadane Pana kontrkandydatowi: która wykładnia przepisów jest Panu bliższa, literalna czy funkcjonalna; czy zauważa Pan możliwość interpretacji przepisów na korzyść systemu prawnego lub petentów wbrew ich dosłownemu brzmieniu?
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez GFvH 17 kwi 2019, o 08:48

Andro napisał(a):
Wierny Obywatelu,

Powtórzę pytanie zadane Pana kontrkandydatowi: która wykładnia przepisów jest Panu bliższa, literalna czy funkcjonalna; czy zauważa Pan możliwość interpretacji przepisów na korzyść systemu prawnego lub petentów wbrew ich dosłownemu brzmieniu?

Szanowny Marszałku

Bliższa jest mi wykładnia literalna i nie zauważam możliwości interpretacji przepisów wbrew ich brzmieniu, ponieważ jeśli tak by było to każdy mógłby zostać niesłusznie osądzony lub niesłusznie ukarany.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez KJAF 18 kwi 2019, o 10:41

Czy baridajskie prawo pierwszej nocy przysługujące Królowi, jest do pogodzenia z konstytucyjną zasadą wolności obywatelskiej? Jak się to ma do wolności z artykułu czterdziestego, ustępu pierwszego, punktu siódmego Konstytucji, który to stanowi, iż każdy ma prawo do rozporządzania swoją własnością, gdzie własnością Króla Baridasu są jego poddani? Powinien więc móc sobie wziąć na jedną noc pannę młodą, czyż nie?

A jeżeli nie jest już dziewicą i to nie królowi przypadła ta pierwsza noc — słuszniejsza jest kara chłosty, pręgierz czy dyby?

Postprzez Andronik 18 kwi 2019, o 13:06

Wysoka Izbo,

w obliczu upłynięcia terminu debaty nad kandydaturami na ATK informuję, że zarządziłem w Sejmie stosowne głosowanie preferencyjne. Wątki dla porządku zamykam. Zapraszam Posłów do oddania glosu.

/—/ S.G.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Powrót do Sala obrad