Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK — Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wybór ATK — Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Postprzez Andro 14 kwi 2019, o 22:29

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. 7a, ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, z racji przedłożenia zgłoszenia na funkcję Asesora Trybunału Koronnego, rozpoczynam wysłuchanie kandydata Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste.

Wysłuchanie potrwa przez trzy dni; do dnia 17 kwietnia, godziny 23:45. Zachęcam do przedstawienia swojej kandydatury, a uczestników debaty do zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w wysłuchaniu.

/—/ S. G.
/—/ Szymon Grański

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Re: Wybór ATK — Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Postprzez VAT 16 kwi 2019, o 14:32

Panie Marszałku, Wysoka Izbo,

na wstępie dziękuję za umożliwienie mi zabrania głosu.

Chętnie skorzystam z przysługującego mi prawa i przedstawię Wysokiej Izbie swoją kandydaturę, przy czym najprawdopodobniej zrobię to dzisiaj wieczorem.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez VAT 16 kwi 2019, o 20:05

Wasza Książęca Mość,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

przede wszystkim cieszę się z ilości kandydatur zgłoszonych na stanowisko asesora. Jest to miłe zaskoczenie, biorąc pod uwagę, z jednej strony, nie najlepszą kondycję mikroświata, z drugiej, doświadczenia z przeszłości, gdy wielokrotnie na chętnych do obsadzenia wakatów w Trybunale trzeba było czekać długimi tygodniami. Tym razem jest inaczej i to cieszy. Niezależnie bowiem od tego, którego kandydata Wysoka Izba wybierze, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że będzie to wybór trafny.

Przechodząc jednak do rzeczy, to jest prezentacji mojej kandydatury. Wysoka Izbo, jestem osobą dosyć obytą w sarmackim prawie, sprawującą w przeszłości funkcje związane z zarówno z jego tworzeniem jak i stosowaniem. Dodatkowo, kilka razy miałem zaszczyt zasiadać w Trybunale, pełniąc funkcje asesora oraz Marszałka Trybunału Koronnego. Ufam, że każdy, kto miał okazję ze mną współpracować (a są wśród Szanownych Posłów takie osoby), potwierdzi, że w pracy orzeczniczej jestem całkowicie bezstronny, wolny od nacisków i kieruję się wyłącznie literą prawa i regułami jego wykładni (no może jeszcze dobrem Teutonii, ale jak wiadomo, dobro Teutonii jest zawsze najwyższym prawem).

Wysoka Izbo, stan w jakim znajduje się sarmacki wymiar sprawiedliwości nie nie jest łatwy (eufemizm). Sprawy na wokandach piętrzą się, jesteśmy świadkami niemocy orzeczniczej, zatorów proceduralnych, generalnie - obstrukcji instytucji sądownictwa jako takiej. Mam poczucie, że dzięki posiadanemu doświadczeniu i wypracowanej przez lata odwadze w podejmowaniu niełatwych decyzji jestem w stanie przełamać ten impas. Powiem wprost - jestem w stanie zakończyć większość toczących się obecnie spraw w nie więcej niż 7 dni. Jeśli zostanę wybrany, chciałbym zaimplementować nową jakość do sarmackiego orzecznictwa, kończąc przede wszystkim raz na zawsze ze zbędnymi na gruncie mikronacyjnym kalkami ze świata realnego.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Andro 17 kwi 2019, o 20:07

Wielmożny Wicehrabio,

dziękuję za przedstawienie pańskiej kandydatury. Chociaż nie rozgorzała nad nią debata, doceniam, że pomimo początkowych trudności wywołanych obowiązującymi przepisami i mojej nieznajomości instytucji przepustek, posłowie wciąż mogą zapoznać się z pańskimi walorami i planami. Doceniam posiadaną wiedzę i doświadczenie w zakresie prawa — jedna z niewielu kwestii którymi jako poseł mógłbym się martwić, to ewentualność powtórzenia się problemów czasowych które mogłyby wywołać rezygnację ze stanowiska. O tyle poważniejsza obawa w obliczu braku pańskiej aktywności poza judykaturą. Miejmy nadzieję, że odeszły już one jednak w niepamięć.
/—/ Szymon Grański

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez VAT 17 kwi 2019, o 21:51

Andro napisał(a):jedna z niewielu kwestii którymi jako poseł mógłbym się martwić, to ewentualność powtórzenia się problemów czasowych które mogłyby wywołać rezygnację ze stanowiska. O tyle poważniejsza obawa w obliczu braku pańskiej aktywności poza judykaturą. Miejmy nadzieję, że odeszły już one jednak w niepamięć.

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

problemy czasowe zawsze mogą się pojawić i nikt odpowiedzialny nie może zagwarantować, że coś, co jest naturalną koleją naszego v-życia, a więc realioza, nie zaatakuje znienacka ze zdwojoną siłą. Natomiast, jak sam Pan Marszałek raczył zauważyć, zawsze gdy takowe problemy się pojawiały i były nie do przezwyciężenia, rezygnowałem ze stanowiska, nie chcąc przyczyniać się do obstrukcji TK. Proszę też zauważyć, że rezygnacje, o ile się pojawiały, następowały po kilku miesiącach sprawowania urzędu i aktywnego wypełnienia obowiązków orzeczniczych. To całkiem niezły wynik jak na dzisiejsze standardy.

Mojej aktywności poza judykaturą nie ma i raczej nie należy się jej spodziewać. Z jednej strony dopada mnie bowiem typowe dla osób, które w mikronacjach są od kilkunastu lat, zobojętnienie na sprawy bieżące (proszę zrozumieć, jeśli ze wszystkim, co się obecnie dzieje, miało się już kiedyś do czynienia - owszem, czasy i osoby były inne, ale mechanizmy i pomysły te same - to nie może specjalnie dziwić, że te wszystkie aktualnie wałkowane podniety w ogóle już nie pociągają). Z drugiej strony, aktywności nie ułatwia mi też fakt, że obecna Królowa Teutonii, Joanna Izabela, ma taką fiksację, manię, fetysz, zwał jak zwał, że regularnie wzywa mnie pod byle pretekstem do swojego zamku, nakłada mi obrożę, przykuwa do królewskiego tronu i każe całymi tygodniami udawać psy różnych ras. Ja oczywiście jako wzory Teutończyk zawsze chętnie staję na każde wezwanie, nie skarżę się i ogólnie z dumą służę Koronie tak jak potrafię tylko najlepiej, natomiast fakt faktem, że owe nowe zobowiązania, nie pozwalają mi, równie swobodnie co kiedyś, przemieszczać się po różnych zakątkach sarmackich krain. Wreszcie, to nie jest do końca tak, że nie ma mnie w KS. Bywam na Discord, jestem obecny (także narracyjnie) w X11. Każdy kto chce, ten bez problemu do mnie dotrze (wystarczy choćby nadsłuchiwać szczekania przechadzając się w pobliżu zamku w Złotym Grodzie).

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Joanna Izabela 17 kwi 2019, o 22:55

Szanowny Marszałku
Wysoka Izbo,

Chciałabym potwierdzić, że Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste jest bardzo zaangażowanym człowiekiem, który powierzone mu zadania wykonuje jak najlepiej. Jestem pewna, że jeżeli spuszczę go ze smyczy stanie na wysokości zadania.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Piotr III Łukasz 18 kwi 2019, o 06:37

Wasza Królewska Wysokość,

jak łatwo jest wziąć kandydata ponownie na smycz? Pytam w kontekście ewentualnej bezstronności...

I proszę to potraktować jako żart, na wypadek gdyby ktoś miał z tym problem.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Joanna Izabela 18 kwi 2019, o 07:46

WKM,

To, że Vanderlei był na smyczy mówi tylko o tym, że nie jest na nikogo zawołanie i ma swój własny temperament. Próbowałam go nauczyć komendy "Ukłoń się" i co prawda przed teutończykami działało ale przybyszami z starosarmacji już nie za bardzo. Świadczy to o ponadprzeciętnej inteligencji i ocenie sytuacji. Jeżeli coś mu się nie będzie podobało to nie ma ani jednej osoby, która to zmieni.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez KJAF 18 kwi 2019, o 10:36

Za jakom koncepcjom normy prawnej opowiada się kandydat? Trujdzielnom, czy może raczej dwujdzielnom? I czemu akurat za takom?

Postprzez Andro 18 kwi 2019, o 13:05

Wysoka Izbo,

w obliczu upłynięcia terminu debaty nad kandydaturami na ATK informuję, że zarządziłem w Sejmie stosowne głosowanie preferencyjne. Wątki dla porządku zamykam. Zapraszam Posłów do oddania glosu.

/—/ S.G.
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Powrót do Sala obrad