Strona 1 z 1

Wybór ATK — Antoni Kacper Burbon-Conti

PostNapisane: 14 kwi 2019, o 22:28
przez Andro
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,


na podstawie art. 7a, ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, z racji przedłożenia zgłoszenia na funkcję Asesora Trybunału Koronnego, rozpoczynam wysłuchanie kandydata Antoniego Kacpra Burbon-Contiego.

Wysłuchanie potrwa przez trzy dni; do dnia 17 kwietnia, godziny 23:45. Zachęcam do przedstawienia swojej kandydatury, a uczestników debaty do zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w wysłuchaniu.


/—/ S. G.

Re: Wybór ATK — Antoni Kacper Burbon-Conti

PostNapisane: 15 kwi 2019, o 03:22
przez Antoni
Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,


dziękuję za przedstawienie mojej kandydatury na funkcję Asesora Trybunału Koronnego.
Ponieważ zauważam od dłuższego czasu potrzebę zapewnienia sprawnego funkcjonowania Trybunału Koronnego, postanowiłem zgłosić swoją kandydaturę do rozpatrzenia przez Wysoką Izbę. Osoby, które wielokrotnie ze mną współpracowały, mogą potwierdzić, iż nie podejmuję się zadaniom, którym nie byłbym w stanie sprostać pod względem czasowym oraz merytorycznym.

Tak się składa, że obecnie posiadam dosyć dużo czasu (pod względem realnym oraz mikronacyjnym) i mogę go przekazać na rzecz mikronacji, w tym Trybunału Koronnego oraz funkcji asesorskiej. W Trybunale często zasiadają osoby, które nie biorą udziału w czynnym życiu publicznym Sarmacji, jednak bardzo często borykają się one z problemem czasu, którego nie są w stanie zbyt wiele poświęcić na pełnienie funkcji asesorskiej. Trybunał, aby mógł być organem sprawnym i wydajnym, powinien również posiadać w sobie pierwiastek aktywności, który pozwoli na sprawne rozpatrywanie spraw.

Obecnie nie pełnię żadnych znaczących funkcji, jestem do pełnej dyspozycji czasowej Trybunału Koronnego. Uważam również, że posiadam wystarczającą znajomość sarmackich przepisów oraz podstawowych zasad prawa, aby sprawować niniejszą funkcję.

Zachęcam do zadawania pytań odnośnie mojej kandydatury, jeżeli tylko takowe się pojawią.

Re: Wybór ATK — Antoni Kacper Burbon-Conti

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 09:56
przez Andro
Sławetny Panie,

dziękuję za profesjonalne przedstawienie swojej sylwetki Sejmowi. Sławetny Baronet deklaruje pełną dyspozycję czasową względem działań Trybunału Koronnego, zapytam jednakże: jak ma się to wobec czasu poświęcanego mikronacjom na co dzień? Chodzi mi w szczególności o brak statusu aktywnego obywatela, to jest zamieszczenia wypowiedzi punktowanych w liczbie 20 punktów wg SISS, w serwisach Księstwa Sarmacji w ciągu ostatniego miesiąca. Nie jest to oczywiście żaden wymóg, jednakże poszlaka dająca do myślenia. Czy jest Sł. Pan w stanie zapewnić, że mimo to jego działalność w TK będzie żwawa i czynna?

Re: Wybór ATK — Antoni Kacper Burbon-Conti

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 19:59
przez Antoni
Szanowny Marszałku,
Wysoka Izbo,


cieszę się, że Szanowny Marszałek poruszył temat aktywności systemowej. W odpowiedzi chciałbym wrócić na chwilę do momentu, gdzie Bialenia była jeszcze protektoratem Sarmacji - w tym czasie byłem jednym z najaktywniejszych sarmackich obywateli, pełniłem liczne funkcje w Bialenii oraz w Sarmacji, a czasu nadal spokojnie mi zostawało na przejrzenie innych wątków, aniżeli tylko tych, które bezpośrednio dotyczyły mojej osoby i sprawowanych przeze mnie funkcji. Obecnie zamieszkałem w Konsulacie Sclavinii, zakończyła się poprzednia kadencja Sejmu, gdzie byłem Posłem, a czasu, którego mogę poświęcić Sarmacji, nie ubyło. Dzisiaj (lub wczoraj) straciłem systemową aktywność - nad czym bardzo ubolewam, jednak poszukuję zajęcia, które będzie mogło spożytkować mój potencjał: czasowy oraz stricte wiedzy i umiejętności. Liczę na to, że praca na rzecz Trybunału Koronnego nie tylko pozwoli mi zająć się czymś pożytecznym, ale również zapobiegnie powoływaniu kolejnej, nieaktywnej osoby, która będzie niepotrzebnie przedłużać prace Trybunału.

Mam nadzieję, że to wystarczająco obrazuje obecną sytuację i rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące mojej aktywności.

Re: Wybór ATK — Antoni Kacper Burbon-Conti

PostNapisane: 18 kwi 2019, o 10:43
przez KJAF
Czy baridajscy rolnicy powinni mieć prawo do robienia serów zgodnie ze swoimi tradycjami, bez sarmackiej (tfu!) ingerencji w tenże proces, który zakłada wyłożenie obory płytkami i kontroli sanitarno-epidemiologicznej? Nawet za Roberta Fryderyka baridajski chłop mógł sobie robić sery jak chciał, a teraz musi mieć certyfikaty i pozwolenia.

Re: Wybór ATK — Antoni Kacper Burbon-Conti

PostNapisane: 18 kwi 2019, o 13:06
przez Andro
Wysoka Izbo,

w obliczu upłynięcia terminu debaty nad kandydaturami na ATK informuję, że zarządziłem w Sejmie stosowne głosowanie preferencyjne. Wątki dla porządku zamykam. Zapraszam Posłów do oddania glosu.


/—/ S.G.