Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Marszałka Sejmu LX kadencji

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór Marszałka Sejmu LX kadencji

Postprzez Remigiusz L. 8 kwi 2019, o 12:08

Wasza Książęca Wysokość Regencie,
Wysoka Izbo,

Zarządzam wybór Marszałka Sejmu. Kandydatury można zgłaszać do 11 kwietnia, godziny 19.00. W przypadku zgłoszenia przez wszystkie kluby parlamentarne kandydatur lub oświadczeń o braku zamiaru zgłoszenia kandydata na funkcję Marszałka Sejmu, termin ulegnie skróceniu.

Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser,
Marszałek-Senior
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Re: Wybór Marszałka Sejmu LX kadencji

Postprzez Andronik 8 kwi 2019, o 12:15

Wasza Książęca Wysokość Regencie,
Jaśnie Wielmożny Marszałku-Seniorze,
Wysoka Izbo,

w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Rządu zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Marszałka Sejmu.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez TvH-P 8 kwi 2019, o 13:17

WKM Regencie
Jaśnie Wielmożny Marszałku-Seniorze
Wysoka Izbo

W imieniu Partii Rozwoju Teutoni nie zgłaszam kandydatury na urząd Marszałka Sejmu i jednocześnie popieram kandydaturę Szymona Grańskiego.
sierżant Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AFvTD 8 kwi 2019, o 15:30

Wysoka Izbo

Aby nie przedłużać procedury wyboru nowego Marszałka informuję, iż Stronnictwo Hasselandzkie również nie zamierza wystawiać kandydata na urząd Marszałka Sejmu
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 8 kwi 2019, o 15:47

Bardzo dziękuję Szanownym Posłom za tak szybkie zajęcie stanowiska. Wobec deklaracji wszystkich stronnictw, zarządzam debatę nad jedyną zgłoszoną kandydaturą, która potrwa do końca 11 kwietnia, chyba że wszystkie partie opowiedzą się za jej skróceniem.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Andronik 8 kwi 2019, o 23:37

Wasza Książęca Mość,
JW Marszałku-Seniorze,
Wysoka Izbo,

zgłosiłem swoją kandydaturę na urząd Marszałka Sejmu po jej uprzednim przemyśleniu i żywej rozmowie stoczonej wewnątrz klubu parlamentarnego Towarzystwa Przyjaciół Rządu. W przeszłości pełniłem już funkcję najwyższego przedstawiciela parlamentu; w Sclavinii piastowałem urząd Przewodniczącego Izby Obywatelskiej i szereg funkcji wymagających ode mnie sprawnego korzystania z Dziennika Praw. Prawo Księstwa Sarmacji jest mi znane; wszystkie najważniejsze akty prawne mam pod ręką. W czasie posługi marszałkowskiej planuję kierować się sprawdzonym, punktualnym formalizmem, który zapewni Sejmowi LX kadencji ciągłość i sprawność obradowania.

Jeżeli Wysoka Izba ma do mnie jakieś pytania, służę kompleksową odpowiedzią.

/—/ Szymon Grański
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Remigiusz L. 9 kwi 2019, o 09:45

Szanowny kandydacie,

W ostatnim czasie pewne kontrowersje budziła kwestia skracania debat na podst. art. 5. ust. 3. Regulaminu Sejmu, a konkretnie z możliwości skrócenia debaty, jeśli przez 24 godz. nikt się w niej nie wypowiedział. Poprzedni Marszałek całkowicie zrezygnował z korzystania z tego przepisu. Jaką praktykę w tej sferze ma zamiar stosować Szanowny Kandydat?
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Postprzez Andronik 9 kwi 2019, o 11:44

Jaśnie Wielmożny Markizie,

praktyka postępowania poprzedniego Marszałka Sejmu, jak trzeba nadmienić, nie naruszała jego regulaminu, a wyłącznie nie obejmowała korzystania z nadmienionego przepisu; mimo to jednak sądzę, że jest on jak najbardziej funkcjonalny. W przypadku zmian technicznych niebędących przedmiotem kontrowersji i niewymagającym dodatkowego odniesienia się, skrócenie debaty wydaje się być wręcz mechanizmem korzystnym dla tempa przeprowadzania prac. Kadencja jest ograniczona czasowo i powinniśmy szanować ten czas i przez to nasz mandat.

Mandat posła uprawnia nas do zajęcia określonego stanowiska w debacie i w czasie głosowania. W przypadku bezproduktywności nawet najbardziej zaciętej debaty a potem jej zwyczajowego ustania, uważam, że najlepszą weryfikacją stanowiska Sejmu jest przejście do głosowania.

W przypadku zapowiedzi zamieszczenia stanowiska i mimo to upłynięcia dwudziestu czterech godzin od czasu ostatniej wypowiedzi, mam zamiar uszanować poselskie prawo do wyrażenia własnej opinii i powstrzymać się od skrócenia debaty. Oczywistym wyjątkiem będzie długotrwała nieaktywność posła na łamach Sejmu.

Mam nadzieję, że udało mi się na powyższych casusach wystarczająco zakreślić moje podejście do sprawy. Zachęcam do zadawania dalszych pytań.

/—/ S. G.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Remigiusz L. 9 kwi 2019, o 15:17

Dziękuję za odpowiedź. Nie mam więcej pytań.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Postprzez anglov 9 kwi 2019, o 18:20

Co jest dla Posła wyznacznikiem czy coś jest zmianą techniczną, czy też nie?

Jaka jest korzyść ze skracania debat z trzech dni do jednego? Gdzie tu ta korzyść tempa, skoro pracę nad ustawami mogą przebiegać równolegle?

Czy uważa Poseł, że procedowanie ustaw przez jeden dzień jest wystarczające, aby każdy mógł się w sposób rzetelny zapoznać z projektem i zgłosić ewentualne zastrzeżenia?

Jednocześnie zapewniam, że każde podjęte przeze mnie działanie było w zgodzie z prawem.

Edycja:

Pytanie bonusowe: Jaki jest zdaniem Posła cel debat w Sejmie? Czy nie moglibyśmy się ich pozbyć całkowicie?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Sala obrad