Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ustawy o wysadzeniu w powietrze wsi Czekany

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Projekt ustawy o wysadzeniu w powietrze wsi Czekany

Postprzez piwniczak 27 mar 2019, o 22:56

W imieniu miasta Czarnolas pragnę poinformować, że od czasu pierwszego zrzeknięcia się lenna przez ówczesnego włodarza, prowadzimy cykliczną wywózkę toksycznych odpadów (z elektrowni Schwanzdicker I oraz II) w tamte rejony (przy zachowaniu waloru historycznego regionu, jednocześnie upamiętniając i uwypuklając charakter dotychczasowego włodarza). Likwidacja poprzez wysadzenie stanowić może zagrożenie biochemiczne dla prowincji, a z uwagi na wzmożone ostatnimi czasy wiatry sezonowe, nawet dla innych wysp i wód morskich.

Łącząc wyrazy Powagi,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 28 mar 2019, o 18:07

JO Marszałku

Składam wniosek o wykreślenie art. 3. projektu ustawy

Z wyrazami szacunku
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 29 mar 2019, o 09:00

Wysadzenie wsi w powietrze jest kuszące i byłoby z pewnością spektakularnym wydarzeniem. Osobiście jednak nie jestem zwolennikiem niszczenia, zamiast tego mam troszkę inny pomysł. Lepszym rozwiązaniem będzie przekształcenie wsi w bazę wojskową, poligon i szkolenie żołnierzy w terenach zurbanizowanych. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie bardzo chętnie widziałbym również możliwość zorganizowania tam wspólnych manewrów KSZ i TLGK.

Nie mamy takiego ośrodka, który byłby większym militarnym wyzwaniem dla KSZ i pozwoli przygotować nowe strategie walki na wypadek, gdyby kiedyś doszło do nieoczekiwanych zdarzeń. Nie muszę chyba dodawać, że w wojsku jak to w wojsku, ktoś ostrzela jakąś chałupkę, ktoś inny odleje się pod murem, jakiś czołg rozpieprzy pół domostwa, żołnierze gdzieś się będą okopywać - generalnie wieś zostanie zachowana i pamięć o niej również, a w dodatku będzie nawet przydatna.

Gdyby KSZ nie było jednak zainteresowane pozyskaniem nowego poligonu, bardzo chętnie TLGK podejmie wyzwanie.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 29 mar 2019, o 18:40

Z uwagi na podjęte rozmowy z Premierem Dreamlandu oraz chęć normalizacji stosunków, projekt wycofuję.

Postprzez Laurencjusz 29 mar 2019, o 21:55

Konrad Jakub napisał(a):Z uwagi na podjęte rozmowy z Premierem Dreamlandu oraz chęć normalizacji stosunków, projekt wycofuję.

WKM Kanclerzu,

prędzej uda mi się wywrócić mój żołnierski hełm na lewą stronę niż uwierzyć w chęć normalizacji dreamlandzkiego ostarcyzmu wywołanego przez kółko różańcowe skupione na biegunce.

Mimo wszystko uważam, że to co nadaje się do wysadzenia trzeba wysadzić, zaorać, zaczekać i przenieść tam pomnik z Baridasu z właściwą tabliczką na pamiątkę.

Dreamland w tym szambie zażywa codziennych kąpieli i będzie dążył do kotwiczenia przy dnie.

Myślę, że zacząć zbierać podpisy nad wlasnym projektem jeśli WKM podtrzyma wycofanie się z tego pomysłu.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Zombiakov 29 mar 2019, o 23:04

Wszak wysadzenie Czekan nie ma nic wspolnego z Dreamlandem.

Chodzi tutaj o wielokrotna zdrade na wszystkich poziomach stanu osoby ktora przypadkowo okupuje obecnie tron Dreamlandu.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez anglov 29 mar 2019, o 23:15

Wobec wycofania projektu, dalsze procedowanie wniosku uważam za bezcelowe. Zamykam pierwsze czytanie projektu.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez KJAF 29 mar 2019, o 23:25

Czy normalizacja stosunków z Dreamlandem jest możliwa, a jeżeli tak, na czym by polegała?

Tego pierwszego nie wiem, bo to nie zależy tylko ode mnie. Co do tego drugiego, na pewno nie na tym, że uznalibyśmy jakiekolwiek ustępstwa wobec Awary. Z drugiej zaś strony, rozwlekanie sprawy awarskiej na kilka frontów, podobnych, chociaż nie tych samych, może nam się odbić czkawką, a przynajmniej dopóki są to oficjalne działania rządowe.

Nie chodzi więc tyle o sam Dreamland co o to, że skoro mamy porachunki z Dreamlanden, a osobno te prywatne, z poszczególnymi jej urzędnikami, to możemy to trochę rozdzielić. Mianowicie, sprawa Awary jest naszą racją stanu, co nie ulega wątpliwości. Ale żeby występować w imieniu wszystkich narodów i robić krucjatę przeciw konkretnym osobom z imienia i nazwiska, nie wiem czy mam takie prawo.

Wieś Czekany i jej wysadzenie w powietrze, czy jakiekolwiek inne działania przeciwko byłemu księciu-seniorowi, jest z punktu widzenia polityki dreamlandzkiej, rozumianej jako interes całego kraju, powiedziałbym, rzeczą marginalną. Czy mówiąc bardziej dosadniej — mało kogo to tam obchodzi i mało co nam realnie daje, poza osobistą satysfakcją.

Głównym motorem napędowym sprawy awarskiej w KD jest samo społeczeństwo oraz rząd królewski. Dla nich jest to bez znaczenia co zrobimy z Czekanami.

Dlatego podjąłem decyzję w następującej postaci, co jest chyba rozwiązaniem uczciwym — ja i rząd, skupimy się na sprawie Awary i polityce względem Dreamlandu jako całości. Razy wymierzane kijem na plecy w poszczególne jednostki, niech weźmie na siebie społeczeństwo, bo ja w imieniu nas wszystkich występować tutaj nie mogę i nie powinienem — ot, chociażby w toku debaty wynikło, że nie każdy czuje potrzebę dosięgania kija w ręce. Może ewentualnie książę mógłby tutaj coś podziałać, gdyby był aktywny rzecz jasna.

Dlatego projekt, jako rządową propozycję, wycofuję. Namawiam jednak do tego, żeby to Sejm, który jest przedstawicielem narodów, czy te właśnie narody osobiście, w wybrany przez siebie sposób, zdecydowały co do tego, jak powinniśmy się rozliczyć z tymi, z którymi według nas rozliczyć się warto. Jako łowca głów z ramienia Sarmacji występować nie chcę, bo nie każdemu się to podoba. Skupię się więc na samej Awarze i relacjach z Dreamlandem. Jeżeli czujecie potrzebę uchwalenia takiej ustawy, to zalecam spytanie posłów czy by jej nie zaadoptowali, lub zbieranie nad nią podpisów. Wtedy poparcia udzielę, ale jako kanclerz, wolę jednak oddzielić jednoznaczny interes narodowy (bo tutaj chyba wątpliwości nie ma, jeżeli chodzi o Awarę), od tego bardziej zahaczającego o sfery honoru — bo powszechnej zgody co do propozycji nie ma, a ja nie bardzo mam mandat do tego, żeby się tym zajmować.

Pisząc skrótowo - niech rząd się zajmie polityką i Dreamlandem, a narody - ściganiem zdrajców. Mogę pomóc w tym drugim, ale dopiero dopóki będzie na to jednoznaczna i powszechna zgoda. Na razie jej nie widzę, więc wolę unikać mieszania dwóch spraw ze sobą.

Edycja: zacząłem pisać kiedy debata jeszcze trwała, po kliknięciu w wysłanie odpowiedzi, było już inaczej. Post ten nie miał więc na celu wypowiadanie się po zakończeniu czytania.

Poprzednia strona

Powrót do Sala obrad