Strona 1 z 1

Wybór ATK – Wojciech Hergemon

PostNapisane: 12 lut 2019, o 19:56
przez anglov
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. art. 7a ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, w związku ze zgłoszoną kandydaturą, rozpoczynam wysłuchanie kandydata na Asesora Trybunału Koronnego.

Wysłuchanie potrwa 3 dni, tj. do 15.02 do godz. 18:30. Zapraszam, by JAW Wojciech Hergemon przedstawił swoją kandydaturę, a Wysoką Izbę do zadawania pytań.

Re: Wybór ATK – Wojciech Hergemon

PostNapisane: 12 lut 2019, o 20:16
przez kaxiu
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Krótko i na temat. Kiedy przychodziłem na v-świat zakwitły kwiaty i zaczęły śpiewać ptaki. A był to sam środek zimy. Już jako dziecko miałem talent do czarów i klątw legislacyjnych. W wieku zaledwie 3 lat umiałem rzucać klątwę artykułu 5 k.c. Edukację odebrałem na najlepszej mikronacyjnej uczelni, tj. Głodującym Uniwersytecie im. K. Putry. Ostatecznie obroniłem na nim doktorat i uzyskałem świadczenie rehabilitacyjne. Jako dr rechab. zostałem powołany na Dziekana Hogwartu (daw. Wydział Prawa i Farmacji). Udokumentowano liczne cuda sprawione przez moją osobę, takie jak m.in. samoistne prostowanie się ksiąg wieczystych, czy zabezpieczanie alimentów. W Ciprofloskji pełniłem także urząd Strażnika Tradycji. W Sarmacji przypisywana jest mi współorganizacja legendarnej imprezy w pierdlu. Niegdyś objawiła mi się św. Mancalaga i przekazała tajemną wiedzę poznania Kodeksu Postępowania Sądowego, jestem zresztą członkiem Zakonu Kręgu Wtajemniczonych. W dawnych czasach byłem także znanym miłośnikiem zwierząt (tzw. casus kota Emila). Kandyduję, gdyż idąc dzisiaj na spacer zobaczyłem tajemny znak, który swą mocą tajemną wyjawił mi wielką tajemnicę.

Re: Wybór ATK – Wojciech Hergemon

PostNapisane: 13 lut 2019, o 19:05
przez KJAF
Wysoki Sejmie,

kandydat nie poruszył istotnego faktu ze swojego życiorysu, który może ostatecznie zdecydować o jego powołaniu bądź odrzuceniu kandydatury na urząd. Mianowicie, raz podobno nawet parkował samochodem pod budynkiem sądu. Czy kandydat może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Re: Wybór ATK – Wojciech Hergemon

PostNapisane: 13 lut 2019, o 21:09
przez kaxiu
Konrad Jakub napisał(a):kandydat nie poruszył istotnego faktu ze swojego życiorysu, który może ostatecznie zdecydować o jego powołaniu bądź odrzuceniu kandydatury na urząd. Mianowicie, raz podobno nawet parkował samochodem pod budynkiem sądu. Czy kandydat może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Jest to prawda. Celowo tego nie poruszyłem, bowiem był to Sąd Najwyższy, a parkowałem zaraz po drugiej stronie ulicy i nie chciałem informacją o tak bliskim obcowaniu z realnym wymiarem sprawiedliwości onieśmielać posłów.

Re: Wybór ATK – Wojciech Hergemon

PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:58
przez anglov
Wobec upłynięcia terminu, zamykam wysłuchanie kandydata.

Rozpoczynam głosowanie nad następującym projektem uchwały:

§ 1.

Na podstawie art. 1. ust. 2. Ustawy Sejmu nr 346 o Trybunale Koronnym z dnia 23 lipca 2018 r., Sejm wybiera
Wojciecha Hergemona (T0003)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.
§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.


Proszę posłów o głosowanie w systemie informatycznym.

Jednocześnie pouczam, że do akceptacji kandydatury na asesora wymagana jest większość 2/3 głosów.

Re: Wybór ATK – Wojciech Hergemon

PostNapisane: 18 lut 2019, o 22:59
przez anglov
Wobec upłynięcia terminu głosowania informuję o jego zamknięciu i zakończeniu II czytania projektu.

Głos oddało 4 posłów.
Wszyscy zagłosowali za.

Wobec powyższego uchwała została przyjęta i opublikowana w Dzienniku Praw.

http://prawo.sarmacja.org/akt,10750.html