Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK – Paulus Buddus

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wybór ATK – Paulus Buddus

Postprzez anglov 14 sty 2019, o 19:12

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. art. 7a ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, w związku ze zgłoszoną kandydaturą, rozpoczynam wysłuchanie kandydata na Asesora Trybunału Koronnego.

Wysłuchanie potrwa 3 dni, tj. do 17.01 do godz. 19:30. Zapraszam, by Paulus Buddus przedstawił swoją kandydaturę, a Wysoką Izbę do zadawania pytań.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Wybór ATK – Paulus Buddus

Postprzez Paulus Buddus 14 sty 2019, o 22:06

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

Zastanawiałem się chwilę nad podjęciem decyzji o zgłoszeniu się na kandydata na Asesora Trybunału Koronnego. Przyznam się szczerze, że mimo, iż w Sarmacji jestem od 2012 roku, nigdy nie zgłosiłem się na taki, jakże ważny urząd.

I stojąc przed Wami, przyznaję, że nie mam doświadczenia w tej materii. Jedyna styczność z prawem sarmackim to urząd Podprefekta Generalnego, którego zadaniem było zgłaszanie łamania prawa, właśnie do Trybunału Koronnego.

Zastanawiam się tylko, czy skoro nie mam doświadczenia w ferowaniu wyroków, przekreśla mnie to jako osoby, która nie mogłaby zostać Asesorem? Czy każdy z nas, zaczynał dziedzinę w Sarmacji posiadając głębokie doświadczenie?

Postaram się odpowiedzieć na Państwa zapytania o ile moja skromna wiedza, będzie umiała przekazać odpowiedź.

z wyrazami szacunku,
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Antoni 15 sty 2019, o 00:28

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Szanowny Kandydacie,

czy w związku z brakiem doświadczenia na stanowisku Asesora Trybunału Koronnego, Jaśnie Wielmożny posiada, Waszym zdaniem, wystarczającą wiedzę do objęcia wspomnianego stanowiska (biegłość w obowiązującym prawie oraz znajomość podstawowych zasad orzekania)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez KJAF 15 sty 2019, o 01:49

Nie tacy kandydaci już przechodzili przez Sejm.

Zgodnie z utartą praktyką (no dobra, przesadziłem — powiedzmy więc "zgodnie z precedensem w historii"), jeżeli skład TK jest już w większości tzw. "profesjonalny", to dookoptywanie go o czynniki zielone, nadaje wymiarowi sprawiedliwości ludzkiej i naturalnej, chłopsko-rozumowej twarzy, która może się przydać. Stanowi to równowagę między profesjonalizmem a udziałem społeczeństwa w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości. Coś na kształt ławników.

Nikt nie mówi od razu o wyznaczaniu nowicjuszy na PSO w sprawach ustrojowych, ale członek składu w karniakach — czemu nie?

Postprzez Paulus Buddus 15 sty 2019, o 20:55

Wasza Książęca Mość,
Sławetny Panie Prezydencie,
Wasza Królewska Mość,

Antoni napisał(a):
Wasza Książęca Mość,
Szanowny Kandydacie,

czy w związku z brakiem doświadczenia na stanowisku Asesora Trybunału Koronnego, Jaśnie Wielmożny posiada, Waszym zdaniem, wystarczającą wiedzę do objęcia wspomnianego stanowiska (biegłość w obowiązującym prawie oraz znajomość podstawowych zasad orzekania)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak jak pisałem wyżej i może postaram się to zobrazować. Nikt nie rodzi się Królem, ale też nie każdy nim zostaje. Jeżeli moja praca w Trybunale Koronnym będzie uwłaczać sprawowanemu urzędowi, mam w sobie tyle odwagi, aby złożyć odpowiednią samokrytykę i rezygnację. I mam również tyle odwagi, aby spróbować sił w nowej roli. Czy gdy Sławetny Pan został pierwszy raz Posłem i Prezydentem miał doświadczenie w tym?

Konrad Jakub napisał(a):Nie tacy kandydaci już przechodzili przez Sejm.

Zgodnie z utartą praktyką (no dobra, przesadziłem — powiedzmy więc "zgodnie z precedensem w historii"), jeżeli skład TK jest już w większości tzw. "profesjonalny", to dookoptywanie go o czynniki zielone, nadaje wymiarowi sprawiedliwości ludzkiej i naturalnej, chłopsko-rozumowej twarzy, która może się przydać. Stanowi to równowagę między profesjonalizmem a udziałem społeczeństwa w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości. Coś na kształt ławników.

Nikt nie mówi od razu o wyznaczaniu nowicjuszy na PSO w sprawach ustrojowych, ale członek składu w karniakach — czemu nie?

Bardzo dziękuję Waszej Królewskiej Mości. To prawda. Nie od razu Rzym zbudowano i nie od razu zostaje się "kimś". Chociaż z tym drugim jest łatwiej. Przyglądam się pracom Trybunały od początku pobytu w KS, czyli w listopadzie 2018 r. minęło 6 lat (oczywiście z przerwami). Mniej doświadczeni Asesorzy, również pracują i przy boku doświadczonych nabywają cenne doświadczenie. Moje doświadczenie nie jest zerowe, bo w Trybunale również zabierałem głos jako Podprefekt Generalny. Mam nadzieję, że uda mi podołać zaufaniu, którym zostałbym obdarzony.
Obrazek

Hrabia Urodzaju

Postprzez KJAF 15 sty 2019, o 21:11

Doczepię się pierdoły:

Nikt nie rodzi się Królem

Przecież na tym polega monarchia dziedziczna, że właśnie ludzie rodzą się królami :D

Postprzez Paulus Buddus 15 sty 2019, o 21:30

Niektórzy nie mają tyle szczęścia, że tak wtrącę :D
Obrazek

Hrabia Urodzaju
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez anglov 17 sty 2019, o 22:43

Wobec upłynięcia terminu, zamykam wysłuchanie kandydata.

Rozpoczynam głosowanie nad następującym projektem ustawy:

§ 1.

Na podstawie art. 1. ust. 2. Ustawy Sejmu nr 346 o Trybunale Koronnym z dnia 23 lipca 2018 r., Sejm wybiera
Paulusa Buddusa (AF091)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.
§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Proszę posłów o głosowanie w systemie informatycznym.

Jednocześnie pragnę posłom przypomnieć, iż ze względu na to, iż wakaty w Trybunale są dwa, a kandydatów – troje, w przypadku akceptacji obu kandydatur w zarządzonych dziś głosowaniach, rozpatrzenie kandydatury JKW Defloriusza Dymana Wandera zostanie zamknięte bez rozstrzygnięcia, ze względu na bezcelowość dalszego procedowania. Wobec powyższego, w celach proceduralnych, wysłuchanie zostanie przedłużone do momentu rozstrzygnięcia dzisiejszych głosowań nad wyborem asesora. Proszę posłów, by mieli to w pamięci, oddając głos w dzisiejszych głosowaniach.

Jednocześnie pouczam, że do akceptacji kandydatury na asesora wymagana jest większość 2/3 głosów.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 19 sty 2019, o 12:18

Wobec oddania głosu przez wszystkich posłów, informuję o skróceniu głosowania i zakończenia II czytania projektu.

Głos oddali wszyscy posłowie. Wszyscy zagłosowali za.

Wobec powyższego uchwała została przyjęta i opublikowana w Dzienniku Praw. Dziękuję posłom za sprawne oddawanie głosów.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Powrót do Sala obrad