Strona 1 z 1

Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 14 sty 2019, o 19:11
przez anglov
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. art. 7a ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, w związku ze zgłoszoną kandydaturą, rozpoczynam wysłuchanie kandydata na Asesora Trybunału Koronnego.

Wysłuchanie potrwa 3 dni, tj. do 17.01 do godz. 19:30. Zapraszam, by Januszek von Hippogriff-Pałasz przedstawił swoją kandydaturę, a Wysoką Izbę do zadawania pytań.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 14 sty 2019, o 22:30
przez Januszek vH-P
Marszałku
Wysoka Izbo

Na początku chciałbym powiedzieć, dlaczego wysunąłem moją kandydaturę na urząd Asesora Trybunału Koronnego. Nudzi mi się? Nie mam co robić? Jestem stuknięty? Chce być wszędzie? Może trochę prawdy kryję się w tych pytaniach. Ale dla mnie motyw był jeden...
Strzeżenie i obrona praw Księstwa i każdego jego mieszkańca. Praca (albo służba) w Trybunale Koronnym jest trudna, trzeba podejmować trudne czasem wybory, nie być stronniczy. Ale muszą być ludzie, którzy się podejmą tego zadania.
A jak już nie owijając w bawełnę? Nie mam dużego doświadczenia, w mikronacji można powiedzieć, że "żółtodziub". Ale szybko się uczę, jestem skory i mam chęci do działania oraz pomoc w prawie.
Prawo poznaję obecnie sam, taki samouk, ale już podjąłem kroki w stronę poznania profesjonalnie prawa pod okiem doświadczonych ludzi (będę studiował w Instytucie Prawa na UB).
Co mogę jeszcze dodać? Cztery miesiące to całkiem spory okres, wiele rzeczy może się zdarzyć. Ale jedno wiem na pewno...sprawiedliwość i prawo (w tej kolejności) muszą być w Sarmacji najważniejsze.
Jeśli któryś z szanownych posłów (lub ktoś inny) ma do mnie pytanie postaram się na nie odpowiedzieć.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 15 sty 2019, o 00:34
przez Antoni
Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Szanowny Kandydacie,


czy w związku z brakiem doświadczenia na stanowisku Asesora Trybunału Koronnego, Poważany Pan posiada, Pana zdaniem, wystarczającą wiedzę do objęcia wspomnianego stanowiska (biegłość w obowiązującym prawie oraz znajomość podstawowych zasad orzekania)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 15 sty 2019, o 09:03
przez Januszek vH-P
Drogi Marszałku
Wysoka Izbo
Drogi Panie Pośle

Odpowiadając na pańskie pytanie. Według mnie, mam wystarczającą wiedzę, obycie w prawie i znajomość podstawowych zasad orzekania. Od samego prawie początku mojego v-życia w Sarmacji przeglądam Dziennik Praw (w szczególności przeglądam prawa związane z sądem). Również przeglądam aktualne oraz zarchiwizowane rozprawy sądowe. Dzięki temu poznałem, jak wygląda rozprawa oraz jakiego języka używają asesorzy.

Dziękuje za pytanie.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 15 sty 2019, o 10:58
przez AFvTD
Wysoka Izbo
Szanowny Kandydacie

Jest szanowny związany z Partią Rozwoju. Czy partia nie będzie miała wpływu na wyroki? Czy możemy mieć pewność, że nie będzie szanowny pan stronniczy w trakcie orzekania?

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 15 sty 2019, o 12:39
przez Januszek vH-P
Wysoka Izbo
Drogi Panie Pośle

Wszystko wyjdzie w praniu. Znane przysłowie, ale raczej ta odpowiedz nie jest pełna. W pracy, którą mi powierzono, staram się wypełniać swoje obowiązki wykonywać uczciwie i sumiennie. Praca jako Asesor Trybunału Koronnego jest trudna, odpowiedzialna. Trzeba wydawać wyroki zgodne z prawem. Jak wcześniej pisałem najważniejsze aby w Sarmacji panowały sprawiedliwość i prawo. Dla mnie to będą dwa najważniejsze czynniki w pracy jako asesor.
Dziękuje za pytanie.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 16 sty 2019, o 23:36
przez Andrzej Swarzewski
Wysoka Izbo
Szanowny Kandydacie

W jaki sposób należy rozumieć odpowiedź "wszystko wyjdzie w praniu" na pytanie o wpływ Partii Rozwoju na wyroki? Myślę, że wszyscy byliby wdzięczni, gdyby się Szanowny Kandydat w tej kwestii określił przed głosowaniem. Lepiej byłoby nie pozostawiać tej kwestii "praniu".

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 17 sty 2019, o 11:35
przez Januszek vH-P
Wysoka Izbo
Szanowny Panie Pośle

Słuszna uwaga. W mojej pracy asesorskiej będę bezstronniczy, a wszystko co robił opierał na prawie Księstwa. Partia Rozwoju nie będzie wpływała na prace TK. Jeśli by się ktoś dopuścił przestępstwa, nawet z mojej partii (daj Boże nie) to zostanie ukarany wdł.prawa. Jako asesor nie będzie mnie obchodziło nic co nie jest wpisane w prawie. Jeśli wyroki są wydawane w imieniu Księstwa Sarmacji to ja nie splamię jej dobrego imienia.
Co do prania...chodziło mi w sformułowaniu o to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co stanie się podczas tych 4 miesięcy. Nie chcę, by moje słowa były czczą gadaniną. Jeśli bym robił rzeczy sprzeczne, o których dziś mówię, to klapa. Jednak z optymizmem patrzę w niedaleką (mam nadzieję) pracę asesorską.
Dziękuje za pytanie.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 17 sty 2019, o 22:43
przez anglov
Wobec upłynięcia terminu, zamykam wysłuchanie kandydata.

Rozpoczynam głosowanie nad następującym projektem ustawy:

§ 1.

Na podstawie art. 1. ust. 2. Ustawy Sejmu nr 346 o Trybunale Koronnym z dnia 23 lipca 2018 r., Sejm wybiera
Januszka von Hippogriff-Pałasza (AG866)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.
§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.


Proszę posłów o głosowanie w systemie informatycznym.

Jednocześnie pragnę posłom przypomnieć, iż ze względu na to, iż wakaty w Trybunale są dwa, a kandydatów – troje, w przypadku akceptacji obu kandydatur w zarządzonych dziś głosowaniach, rozpatrzenie kandydatury JKW Defloriusza Dymana Wandera zostanie zamknięte bez rozstrzygnięcia, ze względu na bezcelowość dalszego procedowania. Wobec powyższego, w celach proceduralnych, wysłuchanie zostanie przedłużone do momentu rozstrzygnięcia dzisiejszych głosowań nad wyborem asesora. Proszę posłów, by mieli to w pamięci, oddając głos w dzisiejszych głosowaniach.

Jednocześnie pouczam, że do akceptacji kandydatury na asesora wymagana jest większość 2/3 głosów.

Re: Wybór ATK –  Januszek von Hippogriff-Pałasz

PostNapisane: 19 sty 2019, o 12:11
przez anglov
Wobec oddania głosu przez wszystkich posłów, informuję o skróceniu głosowania i zakończenia II czytania projektu.

Głos oddali wszyscy posłowie.
Za: 1 głos,
Wstrzymujące się: 3 głosy,
Przeciw: 3 głosy.

Wobec powyższego uchwała została odrzucona. Dziękuję posłom za sprawne oddawanie głosów.