Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Postprzez AJMaat 13 gru 2018, o 22:15

Wysoka Izbo,
proszę o dzień na odniesienie się do oskarżeń Jego Książęcej Wysokości Roberta Fryderyka i Pana Lwowskiego von Hochenhaüsera.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Postprzez Zombiakov 13 gru 2018, o 22:50

AJMaat napisał(a):Wysoka Izbo,
proszę o dzień na odniesienie się do oskarżeń Jego Książęcej Wysokości Roberta Fryderyka i Pana Lwowskiego von Hochenhaüsera.

"Oskarżenie" to mocne i niedyplomatyczne słowo ;)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Cudzoziemiec 1 14 gru 2018, o 05:13

Oskarżeń? Moich? A gdzie pan w którejkolwiek mojej wypowiedzi widzi jakiekolwiek oskarżenia? Proszę dopisać to do listy pytań, na które jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi.

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 14:15

RCA napisał(a):Oskarżeń? Moich? A gdzie pan w którejkolwiek mojej wypowiedzi widzi jakiekolwiek oskarżenia? Proszę dopisać to do listy pytań, na które jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi.

Przepraszam, gdy dłużej nad tym pomyślałem, rzeczywiście dostrzegłem, że w pośpiechu nazwałem oskarżeniami także Waszą wypowiedź. Miałem sprostować wczoraj, ale przysypiałem. Odpowiedzi na zapytanie (sądzę, że to dobre słowo) WKW i oskarżenie Pana Lwowskiego von Hochenhaüsera już piszę.
Królestwo Teutonii

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 15:29

RCA napisał(a):
AJMaat napisał(a): co oznacza, że powinniśmy usunąć wszelkie podejrzenia zbytniej ingerencji w sprawy wewnętrzne potencjalnego partnera (przykładem jest tu elekcja królewska, która przy "wtrynianiu się" Sarmatów może zaognić spór między państwami)

Czy pan dysponuje jakimiś głosami/doniesieniami o takich głosach? Z czyich ust padają? Kogo dotyczą? To ciekawy wątek Waszej wypowiedzi, a niestety obawiam się, że raczej oderwany od rzeczywistości, co jest niepokojące. Zachce pan ten wątek rozwinąć?

W kontekście Dreamlandu czy zamierza pan, w imię poprawy relacji, rozmawiać z Dreamlandem o statusie Awary Południowej?

Tu zastrzeżenia WKW są w pełni jasne - nie posiadam żadnych informacji o głosach, bo elekcja dopiero się zaczęła. Proszę nie traktować tego jako oświadczenia - jest to czysto humanistyczne przypuszczenie, co mogłoby się stać, gdyby do wspomnianej sytuacji doszło.

Moja idea krąży wokół spokoju wewnętrznego - powinniśmy dać Dreamlandczykom całkowitą pewność, że nie chcemy naruszać ich integralności, czy to chodzi o granice, czy o rządy. Jak widać nawet na przykładzie pana Joe, jakiekolwiek przypuszczenia o pochodzeniu polityka (oczywiście z przyczyn prawnych, ale i etnicznych) wywołują duże emocje. Do tego samego może dojść w Dreamlandzie - jeśli nie damy wyraźnych sygnałów, że Sarmacja w sprawach wewnętrznych KD nie ma żadnego interesu, przy kandydaturze osoby związanej z KS może dojść do napięć. I nie mówię tu o stosunkach między rządami, bo te mogą zostać nienaruszone. Jednak co pomyśli sobie zwykły (mam na myśli tych bez urzędów) Dreamlandczyk? Wtedy może się okazać, że ludzie po prostu boją się porozumienia z nami. W końcu okoliczności (liczne aneksje i spór o Awarę) nie sprzyjają na razie zgodzie, a nieuważni obserwatorzy (weźmy pod uwagę to, że mało kto naprawdę śledzi politykę zagraniczną) mogą uznać to za próbę szpiegostwa. Dlatego chciałbym dopilnować, żeby w takiej sytuacji było wiadome, że pragniemy Dreamlandu dla Dreamlandczyków - nikt z nas nie chciałby mieć obcokrajowca na tronie KS (inne głosy proszę na PK), więc staramy się nie dopuścić do tego typu incydentów w KD.

Co do Awary Południowej: była scholandzka i do Scholandii (nawet jako do prowincji Dreamlandu) powinna wrócić. Przejrzałem uważnie nasze forum i DSG i sądzę, że nie warto kłócić się o lenno i bazę wojskową, które praktycznie żadnych profitów (łącznie z aktywnością) nam nie dają. Pan Torped choruje na chroniczną realiozę, Baridas ledwie utrzymuje region przy życiu, a Scholandczycy się o niego ubiegają. Jeżeli Sejm się zgodzi, za symboliczną kwotę (przypuszczam, że dobre byłoby 50000 D - bądź co bądź, oni uważają te ziemie za swoje) przekażemy Awarę Południową Dreamlandowi, a panu Torpedowi wypłacimy zadowalające odszkodowanie (oczywiście wyznaczymy je wspólnie). Oczywiście są to moje prywatne poglądy i jeżeli Sejm zdecyduje inaczej, będę próbował inaczej nas pogodzić - chcę jednak zaznaczyć, że takie działanie byłoby korzystne dla nas wszystkich.
Królestwo Teutonii

Postprzez Remigiusz L. 14 gru 2018, o 16:17

Co do Awary Południowej: była scholandzka i do Scholandii (nawet jako do prowincji Dreamlandu) powinna wrócić.

Wysoka Izbo,

Uważam, że już to jedno zdanie powinno szanownym posłom wystarczyć do podjęcia decyzji. Pominę już, że oddanie Awary Płd. byłoby postawieniem całej dotychczasowej dyplomacji sarmackiej na głowie. Chcę jednak zapytać, czy wojenny trud tylu Sarmatów (w tym mój), którzy własnymi rękami wyzwalali baridajską ziemię spod okupacji, jest wart ledwie trzydzieści sre... znaczy się, 50000 dreamów? Czyli właściwie nic, bo na cóż Sarmacja mogłaby wymienić dreamy?

Przypomnę również, że naród scholandzki dobrowolnie zrzekł się Awary Płd.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Januszek vH-P 14 gru 2018, o 16:25

Wysoka Izbo

Zgadzam się z szanownym panem Remigiuszem Lwowski von Hochenhaüser. Nie chcę się wtrącać, (jako że nie jestem posłem) ale przeciąganie wyboru kanclerza i jego ministrów może nie wyjść na dobre, gdyż Rada Ministrów nadal jest "martwa".
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant (wachmistrz), Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm,
Wicekról Królestwa Baridasu, Lennik - Baron Gryfiej Skały

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Cudzoziemiec 1 14 gru 2018, o 16:45

AJMaat napisał(a):Co do Awary Południowej: była scholandzka i do Scholandii (nawet jako do prowincji Dreamlandu) powinna wrócić.

Proszę pana. Powiem i postawię sprawę jasno. Jeśli dojdzie do udzielenia wotum zaufania Panu Kanclerzowi i zostanie pan na MSZ powołany to tego samego dnia złożę wniosek o udzielenie panu wotum nieufności. Powodem będzie ta właśnie wypowiedź. Długo przecierałem oczy ze zdumienia licząc, iż pomyliłem się czytając na szybko w trasie, przy słabym oświetleniu... ale nie. Pan to napisał naprawdę. Powinien pan natychmiast zrezygnować z chęci zostania MSZ i nie stawiać Kanclerza w trudnej sytuacji. VAE!

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 16:53

Remigiusz L. napisał(a):
Co do Awary Południowej: była scholandzka i do Scholandii (nawet jako do prowincji Dreamlandu) powinna wrócić.

Wysoka Izbo,

Uważam, że już to jedno zdanie powinno szanownym posłom wystarczyć do podjęcia decyzji. Pominę już, że oddanie Awary Płd. byłoby postawieniem całej dotychczasowej dyplomacji sarmackiej na głowie. Chcę jednak zapytać, czy wojenny trud tylu Sarmatów (w tym mój), którzy własnymi rękami wyzwalali baridajską ziemię spod okupacji, jest wart ledwie trzydzieści sre... znaczy się, 50000 dreamów? Czyli właściwie nic, bo na cóż Sarmacja mogłaby wymienić dreamy?

Przypomnę również, że naród scholandzki dobrowolnie zrzekł się Awary Płd.

Czekaj Pan... A to nie jest tak, że wypowiedź dotyczyła jedynie Scholandczyków mieszkających na terenie Sarmacji? Bo obawiam się, że inni mają zgoła odmienne zdanie.
Królestwo Teutonii

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 16:54

RCA napisał(a):
AJMaat napisał(a):Co do Awary Południowej: była scholandzka i do Scholandii (nawet jako do prowincji Dreamlandu) powinna wrócić.

Proszę pana. Powiem i postawię sprawę jasno. Jeśli dojdzie do udzielenia wotum zaufania Panu Kanclerzowi i zostanie pan na MSZ powołany to tego samego dnia złożę wniosek o udzielenie panu wotum nieufności. Powodem będzie ta właśnie wypowiedź. Długo przecierałem oczy ze zdumienia licząc, iż pomyliłem się czytając na szybko w trasie, przy słabym oświetleniu... ale nie. Pan to napisał naprawdę. Powinien pan natychmiast zrezygnować z chęci zostania MSZ i nie stawiać Kanclerza w trudnej sytuacji. VAE!

VAE? I czemu niesarmackie terytorium nieprodukujące żadnej aktywności miałoby być przedmiotem sporu? Czytam i czytam, a celnych argumentów i odwołań nie widzę.
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad