Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Postprzez Alex Joe 13 gru 2018, o 16:11

Witam serdecznie,

Mój stosunek do poglądów, które przez niektórych mogą być odbierane jako skrajne podczas nominacji muszą być neutralne.
Nie sztuką jest dzielić, a łączyć i niewątpliwie jest to nasze zadanie - Rządu.
Pragnę wszystkich uspokoić. Działania podejmowane przeze mnie będą zaplanowane, przemyślane i bezkonfliktowe. Niech każdy zyska na mojej kadencji. Nie jestem rewolucjonistą, radykałem, innowiercą. Polityka jest gruntem dla każdego.

Moja osoba pozostaje do dyspozycji Kanclerza. Oddaję się jego wiedzy i wyczuciu. Jednocześnie gratuluję nominacji każdemu członkowi rządu, jak i samemu Kanclerzowi.
Alex Joe
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 13 gru 2018, o 17:25

AJMaat napisał(a): co oznacza, że powinniśmy usunąć wszelkie podejrzenia zbytniej ingerencji w sprawy wewnętrzne potencjalnego partnera (przykładem jest tu elekcja królewska, która przy "wtrynianiu się" Sarmatów może zaognić spór między państwami)

Czy pan dysponuje jakimiś głosami/doniesieniami o takich głosach? Z czyich ust padają? Kogo dotyczą? To ciekawy wątek Waszej wypowiedzi, a niestety obawiam się, że raczej oderwany od rzeczywistości, co jest niepokojące. Zachce pan ten wątek rozwinąć?

W kontekście Dreamlandu czy zamierza pan, w imię poprawy relacji, rozmawiać z Dreamlandem o statusie Awary Południowej?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Alex Joe 13 gru 2018, o 17:48

Uważam, że zabieranie głosu na tematy polityczne przed pierwszym wspólnym posiedzeniem Rządu byłoby swoistym afrontem w stosunku do przyszłego Kanclerza - mojego Kanclerza.

Formalnie nie piastuje w tej chwili żadnej funkcji, która pozwoliłaby mi zabierać głos na takie tematy.
Ponadto proszę o dogłębną analizę obowiązków resortu, do którego zostałem zgłoszony.

Widzę również, ze moja osoba budzi różne emocje, a nie do końca rozumiem, z czego to wynika. Ja nie chce, abym był głównym bohaterem teatru politycznych działań. To często wiąże się z podziałami, a ja chce łączyć.
Jestem osobą aktywną społecznie, to jasne, bo zależy mi na działaniu. Czy kiedykolwiek zrobiłem coś, co może powodować niechęć do mnie - nie.

Kończąc pragnę wyrazić, iż postaram się, aby każdy Obywatel, czy mieszkaniec na koniec mojej działalności mógł powiedzieć - dziekuje. Ja również podziękuje.
Alex Joe
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 13 gru 2018, o 18:08

Alex Joe napisał(a):Uważam, że zabieranie głosu na tematy polityczne przed pierwszym wspólnym posiedzeniem Rządu byłoby swoistym afrontem w stosunku do przyszłego Kanclerza - mojego Kanclerza.

Formalnie nie piastuje w tej chwili żadnej funkcji, która pozwoliłaby mi zabierać głos na takie tematy.
Ponadto proszę o dogłębną analizę obowiązków resortu, do którego zostałem zgłoszony.

Widzę również, ze moja osoba budzi różne emocje, a nie do końca rozumiem, z czego to wynika. Ja nie chce, abym był głównym bohaterem teatru politycznych działań. To często wiąże się z podziałami, a ja chce łączyć.
Jestem osobą aktywną społecznie, to jasne, bo zależy mi na działaniu. Czy kiedykolwiek zrobiłem coś, co może powodować niechęć do mnie - nie.

Kończąc pragnę wyrazić, iż postaram się, aby każdy Obywatel, czy mieszkaniec na koniec mojej działalności mógł powiedzieć - dziekuje. Ja również podziękuje.

Myślę Panie ministrze że jest Pan nową osobą i to budzi niepokój. Drugie to trafnie Pan określił jako teatr polityczny, tylko że obecny Kanclerz jako minister poprzedniego gabinetu był nieobecny na sztukach. Poprzedni rząd był teatrem niemym, a jaki ten będzie?
Wobec Pana wypowiedzi, czy jest Pan obywatelem Dreamlandu?
Cudzoziemiec
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Alex Joe 13 gru 2018, o 18:16

Stanowczo odpowiem - nie jestem!
Alex Joe
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 13 gru 2018, o 18:26

Alex Joe napisał(a):Stanowczo odpowiem - nie jestem!

Dziękuję za choć 1 odpowiedź.
Cudzoziemiec

Postprzez Alex Joe 13 gru 2018, o 18:28

Proszę zważyć na to, ze trwa burza medialna i nagonka na moja osobę.
Alex Joe
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 13 gru 2018, o 18:45

Alex Joe napisał(a):Proszę zważyć na to, ze trwa burza medialna i nagonka na moja osobę.

Nie dostrzegam ani burzy, ani nagonki. To polityka. W polityce nie głaskamy się po ... no nie głaskamy się. Obawy wobec ruchu jakim jest powołanie pana na stanowisko ministra, mimo, że przybył pan do KS raptem "przed chwilą" są całkowicie uzasadnione. Uciekanie w głosy o nagonce i burzy nie pomaga pan sobie i nie rozwiewa ich pan.

Postprzez Cudzoziemiec 13 gru 2018, o 18:57

Trudno się nie zgodzić z Panem Marszałkiem. Panie ministrze na początku w Sarmacji nie Pan jeden i nie ostatni popełnia błąd ( ja też je miałem) i moja rada nie obrażać się i nie zniechęcać a słuchać i Panu samemu to pomoże. Pan trochę źle interpretuje wypowiedzi i Pan Marszałek wie co mówi, a ja sam jestem obywatelem Dreamlandu i trudno w Pana wypowiedzi bić fanfary, ale uczy się Pan. Jednak od Ministra jest wymagane i to że jest Pan nowy nie przynosi to ugowego traktowania. Ale Pana odwaga, mój szacun bo musi Pan uczyć się niż to Pan przypuszcza.
Cudzoziemiec

Postprzez Remigiusz L. 13 gru 2018, o 21:21

D-E-P-E-S-Z-A

13 grudnia,
El Distrito de Tropicana,
Linia frontu Sola - Purpurowy Wicher

Wysoka Izbo,

Rząd tropicański z najwyższym niepokojem odebrał informację o figurowaniu w składzie przyszłej Rady Ministrów przywódcy rebeliantów buntujących się przeciw jedynej legalnej władzy na wyspie. Jesteśmy głęboko zbulwersowani, że człowiek współodpowiedzialny za śmierć tysięcy bohaterskich obrońców Purpurowego Wichru, który publicznie przyznawał się do zamiaru tworzenia na wyspie gułagów i który wielbi szalone rewolucyjne wymysły, ma reprezentować Księstwo Sarmacji na arenie międzynarodowej.

Proszę wybaczyć, oczywiście nie Księstwo, tylko tfu! Republikę.
Zapowiedź likwidacji monarchii uznajemy za świadectwo planowania przez rząd pełzającej rewolucji, szczególnie w świetle wiadomej kandydatury na funkcję ministra. Ze smutkiem jesteśmy zmuszeni przyznać, że rząd wpisuje się w ten sposób w ogólny trend dominujący w ostatnich czasach, jednak ubiegający się o wotum zaufania kanclerz jako pierwszy postawił sprawę tak jasno. Zauważamy jednak, że zrobił to dopiero pod koniec exposé, poprzedzając tę deklarację wieloma mniej ważnymi zapowiedziami, jakby chciał uśpić czujność wszystkich rojalistów. Jedynym słusznym kierunkiem w obecnej sytuacji jest centralizacja Księstwa, a więc także roli monarchy. Wobec tego prawdziwi czy fałszywi republikanie wbijają tylko gwóźdź do sarmackiej trumny.

W imieniu wszystkich Tropicańczyków apelujemy do Wysokiej Izby o nie legitymizowanie czerwonego wodza poprzez udzielenie wotum zaufania. Jeżeli szanowni posłowie nie posłuchają tego apelu, pozostaje nam tylko jedno. Gdy już rozprawimy się z rewolucją tropicańską, przyjdzie czas na tę centralną.

¡Arriba Tropicana!

W imieniu Narodu i Rządu El Distrito de Tropicana
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad