Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Postprzez Peter West 13 gru 2018, o 12:05

VAT napisał(a):
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Czcigodny Panie Kanclerzu!

Na wstępie proszę przyjąć moje gratulacje z powodu nominacji. W imieniu zarówno swoim, jak i całego Trybunału, życzę tak Panu, jak i całej Radzie Ministrów, przestrzegania prawa!

Mam jednocześnie dwa pytania.

Pierwsze dotyczy kompetencji Ministra Sprawiedliwości. Mianowicie, chciałbym się dowiedzieć, czym ów organ ma się w praktyce zajmować i na ile w swoich pracach będzie współpracował z innymi organami związanymi z wymierzaniem sprawiedliwości w Księstwie, w tym - Trybunałem Koronnym?

Dodatkowo, nie ukrywam, że mam pewne wątpliwości natury praktyczno-etycznej związane z łączeniem przez Pana Ministra funkcji ministerialnej z urzędem Prefekta Generalnego. Owszem, ustawa tego nie wyklucza, ale czy nie będzie to rzutowało na transparentność działań prefektury w stosunku do członków Rady Ministrów? Wszyscy chyba zgodzimy się, że Prefekt Generalny powinien być wolny od jakichkolwiek nacisków i niezależny od innych organów państwa w zakresie swoich ustawowych działań. Można by zaryzykować tezę, że całkowicie kłóci się z tym stan, w którym osoba sprawująca funkcję Prefekta Generalnego jest jednocześnie 'podwładnym' Kanclerza.

W związku z powyższym spytam wprost i jest to moje drugie pytanie. Czy Prefekt Generalny planuje zrezygnować ze stanowiska?

Bardzo dziękuję Panie Marszałku.

1. Minister do spraw Sprawiedliwości miałby zajmować się komunikacją: Rada Ministrów > Wymiar Sprawiedliwości.
Minister ten będzie także miał za zadanie przedkładanie Radzie Ministrów raportów o stanie wymiaru sprawiedliwości (jednakże tylko wtedy, gdy będzie działo się coś nie tak).
Naturalnie Rada Ministrów otwarta jest na wszelki dialog, pomysły i uwagi wymiaru sprawiedliwości.
Jeżeli jest coś czymś RM powinna się zająć to sądzę, że dzięki otwartej komunikacji wszystko uda się rozwiązać.

2. Przyznam szczerze, że Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz nie podjął jeszcze decyzji czy zamierza kontynuować swoją przygodę z Radą Ministrów. Pańskie wątpliwości są jak najbardziej słuszne i mam je na uwadze.
Zapewne Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz wybierze albo funkcje ministerialną albo prefekturalną.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Postprzez Cudzoziemiec 1 13 gru 2018, o 12:08

Panie Kanclerzu,
Wysoka Izbo.

Trochę... robi mi się dziwnie. Rano napisał pan skład RM, który jak rozumiem jest uzgodniony. A przed chwilą napisał pan, że jedna z wymienionych tam osób jeszcze nie wie czy będzie chciała ministrem być. To jak w końcu jest? Ma pan ministra sprawiedliwości (abstrahując od tego, czy takie stanowisko w ogóle jest potrzebne, IMHO nie jest), czy nie ma? Jeśli nie wymieniona przez pana osoba, to kto?

Postprzez Peter West 13 gru 2018, o 12:16

RCA napisał(a):
Panie Kanclerzu,
Wysoka Izbo.

Trochę... robi mi się dziwnie. Rano napisał pan skład RM, który jak rozumiem jest uzgodniony. A przed chwilą napisał pan, że jedna z wymienionych tam osób jeszcze nie wie czy będzie chciała ministrem być. To jak w końcu jest? Ma pan ministra sprawiedliwości (abstrahując od tego, czy takie stanowisko w ogóle jest potrzebne, IMHO nie jest), czy nie ma? Jeśli nie wymieniona przez pana osoba, to kto?

Przyznaje, że Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz jest jedynym nie pewnym ministrem.
Zgadzam się z Panem Marszałkiem, że faktycznie Minister Sprawiedliwości nie jest w sumie potrzebny.
Jeżeli Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz nie zdecyduje się objąć posady Ministra Finansów to na jego miejsce powołany zostanie Pan Andrzej Swarzewski. Posiada duże doświadczenie, między innymi w Bialeni.

Wówczas osoba na stanowisku sekretarza RM zostanie wybrana w drodze konkursu (tak jak zapowiadałem wcześniej), więc osoby zasiadające w RM w sumie się nie zmienią. Stan osobowy jest stały na dzień dzisiejszy.

Cieszę się, że dyskusja jest aktywna. Dzięki temu możemy dopracować szczegóły. Jestem tylko człowiekiem, każdą dobrą radę będę brał pod uwagę.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez VAT 13 gru 2018, o 12:24

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Bardzo dziękuję za tak szybką i merytoryczną odpowiedź!

Peter West napisał(a):1. Minister do spraw Sprawiedliwości miałby zajmować się komunikacją: Rada Ministrów > Wymiar Sprawiedliwości.
Minister ten będzie także miał za zadanie przedkładanie Radzie Ministrów raportów o stanie wymiaru sprawiedliwości (jednakże tylko wtedy, gdy będzie działo się coś nie tak).Naturalnie Rada Ministrów otwarta jest na wszelki dialog, pomysły i uwagi wymiaru sprawiedliwości.
Jeżeli jest coś czymś RM powinna się zająć to sądzę, że dzięki otwartej komunikacji wszystko uda się rozwiązać.

Również uważam, że dialog jest kołem napędowym postępu, dlatego bardzo miło mi słyszeć, że Rada Ministrów jest nań otwarta.

Peter West napisał(a):2. Przyznam szczerze, że Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz nie podjął jeszcze decyzji czy zamierza kontynuować swoją przygodę z Radą Ministrów. Pańskie wątpliwości są jak najbardziej słuszne i mam je na uwadze.
Zapewne Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz wybierze albo funkcje ministerialną albo prefekturalną.

Nie ukrywam, że ta odpowiedź trochę mnie zaintrygowała, więc dopytam (może już nie jako reprezentant TK a zwykły obywatel):

1. Kiedy można spodziewać się decyzji Pana Lubomirskiego-Lisewicza?
2. Na ile ostateczny jest przedstawiony przez Pana Kanclerza kształt Rady Ministrów w pozostałym zakresie? Czy inni ministrowie podjęli już decyzję o wejściu w skład RM, czy może, podobnie jak kandydat na Ministra Sprawiedliwości, jeszcze się wahają?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Peter West 13 gru 2018, o 12:30

VAT napisał(a):
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Bardzo dziękuję za tak szybką i merytoryczną odpowiedź!

Peter West napisał(a):1. Minister do spraw Sprawiedliwości miałby zajmować się komunikacją: Rada Ministrów > Wymiar Sprawiedliwości.
Minister ten będzie także miał za zadanie przedkładanie Radzie Ministrów raportów o stanie wymiaru sprawiedliwości (jednakże tylko wtedy, gdy będzie działo się coś nie tak).Naturalnie Rada Ministrów otwarta jest na wszelki dialog, pomysły i uwagi wymiaru sprawiedliwości.

Również uważam, że dialog jest kołem napędowym postępu, dlatego bardzo miło mi słyszeć, że Rada Ministrów jest nań otwarta.

Peter West napisał(a):2. Przyznam szczerze, że Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz nie podjął jeszcze decyzji czy zamierza kontynuować swoją przygodę z Radą Ministrów. Pańskie wątpliwości są jak najbardziej słuszne i mam je na uwadze.

Nie ukrywam, że ta odpowiedź trochę mnie zaintrygowała, więc dopytam (może już nie jako reprezentant TK a zwykły obywatel):

1. Kiedy można spodziewać się decyzji Pana Lubomirskiego-Lisewicza?
2. Na ile ostateczny jest przedstawiony przez Pana Kanclerza kształt Rady Ministrów w pozostałym zakresie? Czy inni ministrowie podjęli już decyzję o wejściu w skład RM, czy może, podobnie jak kandydat na Ministra Sprawiedliwości, jeszcze się wahają?

1. Sam chciałbym to wiedzieć. Czekam na jego odpowiedź na poczcie konnej. Być może po południu. Niestety ale czasem tak jest, że kogoś w Sarmacji nie ma gdy wszyscy czekają na jego odpowiedź (uroki wirtuala i reala, dlatego proszę o wyrozumiałość w tej sprawie).
2. Reszta składu RM jest pewna i w razie czego mamy rozwiązanie gdyby Pan Lubomirskiego-Lisewicza postanowił jednak nie przyjąć teki ministerialnej. Wówczas Ministrem na jego miejscu zostanie Pan Andrzej Swarzewski. Posiada duże doświadczenie, między innymi w Bialeni.

Wówczas osoba na stanowisku sekretarza RM zostanie wybrana w drodze konkursu (tak jak zapowiadałem wcześniej), więc osoby zasiadające w RM w sumie się nie zmienią. Stan osobowy jest stały na dzień dzisiejszy.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez VAT 13 gru 2018, o 12:45

Pozwolę sobie zadać jeszcze dwa pytania dotyczące zaproponowanego składu Rady Ministrów.

Peter West napisał(a):Minister Spraw Zagranicznych - Albert Jan Maat

Nie tak dawno Pan Maat ogłosił dosyć radykalny manifest. Czy Rada Ministrów nie obawia się, że poglądy Pana Jana Maat i ewentualne przyszłe kroki jego formacji politycznej mogą źle wpłynąć na wykonywanie tak delikatnej funkcji jak reprezentowanie Księstwa na arenie międzynarodowej? Czy Kanclerz odbywał na ten temat jakieś rozmowy z kandydatem na MSZ? Czy zna Kanclerz ewentualne przyszłe działania Socjalistycznej Partii Sarmacji? Czy Kanclerz i Rada Ministrów identyfikuje się z programem Socjalistycznej Partii Sarmacji?

Peter West napisał(a):Ministerstwo Spraw Społecznych, Kultury, Edukacji i Promocji - Alex Joe

Tutaj podobnie jak w przypadku Ministerstwa Sprawiedliwości, chciałbym się dowiedzieć, czym Pan Minister ma się w praktyce zajmować?

Dodatkowo, chciałbym się spytać - skąd taka kandydatura? Czy nie uważa Pan Kanclerz, że Pan Alex Joe (z domu Alexander Jonathan Joe), jako osoba młoda, nowa w Sarmacji i - co tu dużo mówić - na razie orientująca się w realiach sarmackich dosyć słabo i poruszająca się po naszym państwie dosyć niesprawnie, powinna na wstępie zadomowić się w Sarmacji i zaznajomić się z zasadami jakimi rządzą się państwa wirtualne, a dopiero potem zajmować wysokie państwowe stanowiska?

Poza tym, proszę wybaczyć bezpośredniość i pewnie niestosowność, ale muszę zapytać, biorąc pod uwagę dosyć charakterystyczną ekspresję z jaką Pan Joe działa. Czy kandydat na ministra został sprawdzony przez właściwe służby pod kątem ewentualnego kloningu? Jeśli tak to przez kogo - NIA, Prefekturę, inny organ - i jaki był wynik tej weryfikacji?
Ostatnio edytowano 13 gru 2018, o 12:59 przez VAT, łącznie edytowano 2 razy

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 13 gru 2018, o 12:55

Dopytam jeszcze. W kontekście tej odpowiedzi:

Peter West napisał(a):Zgadzam się z Panem Marszałkiem, że faktycznie Minister Sprawiedliwości nie jest w sumie potrzebny.
Jeżeli Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz nie zdecyduje się objąć posady Ministra Finansów to na jego miejsce powołany zostanie Pan Andrzej Swarzewski. Posiada duże doświadczenie, między innymi w Bialeni.

zrozumiałem, że w przypadku rezygnacji z ubiegania się o tekę ministerialną przez Pana Lisiewicza, Pan Swarzewski objąłby tylko resort finansów. Poniższa wypowiedź:

Peter West napisał(a):. Reszta składu RM jest pewna i w razie czego mamy rozwiązanie gdyby Pan Lubomirskiego-Lisewicza postanowił jednak nie przyjąć teki ministerialnej. Wówczas Ministrem na jego miejscu zostanie Pan Andrzej Swarzewski. Posiada duże doświadczenie, między innymi w Bialeni.

już tego tak jasno nie przesądza.

Chciałbym więc doprecyzować - czy w przypadku rezygnacji Michała Franciszka Lubomirskiego-Lisewicza, Andrzej Swarzewski będzie kandydatem do objęcia funkcji Ministra Finansów, czy Ministra Sprawiedliwości i Finansów?

Nie ukrywam, że jako obywatel Teutonii, byłbym wysoce zaniepokojony, gdyby osoba o przeszłości takiej, jaką ma Pan Swarzewski, miała odpowiadać za resort sprawiedliwości.
Ostatnio edytowano 13 gru 2018, o 12:57 przez VAT, łącznie edytowano 1 raz

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Peter West 13 gru 2018, o 12:57

VAT napisał(a):
Dopytam jeszcze. W kontekście tej odpowiedzi:

Peter West napisał(a):Zgadzam się z Panem Marszałkiem, że faktycznie Minister Sprawiedliwości nie jest w sumie potrzebny.

zrozumiałem, że w przypadku rezygnacji z ubiegania się o tekę ministerialną przez Pana Lisiewicza, Pan Swarzewski objąłby tylko resort finansów. Poniższa wypowiedź:

Peter West napisał(a):. Reszta składu RM jest pewna i w razie czego mamy rozwiązanie gdyby Pan Lubomirskiego-Lisewicza postanowił jednak nie przyjąć teki ministerialnej. Wówczas Ministrem na jego miejscu zostanie Pan Andrzej Swarzewski. Posiada duże doświadczenie, między innymi w Bialeni.

już tego tak jasno nie przesądza.

Chciałbym więc doprecyzować - czy w przypadku rezygnacji Michała Franciszka Lubomirskiego-Lisewicza, Andrzej Swarzewski będzie kandydatem do objęcia funkcji Ministra Finansów, czy Ministra Sprawiedliwości i Finansów?

Nie ukrywam, że jako obywatel Teutonii, byłbym wysoce zaniepokojony, gdyby osoba o przeszłości takiej, jaką ma Pan Swarzewski, miała odpowiadać za resort sprawiedliwości.

Tylko i wyłącznie finansów.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Peter West 13 gru 2018, o 12:57

VAT napisał(a):Pozwolę sobie zadać jeszcze dwa pytania dotyczące zaproponowanego składu Rady Ministrów.

Nie tak dawno Pan Maat ogłosił dosyć radykalny manifest. Czy Rada Ministrów nie obawia się, że poglądy Pana Jana Maat i ewentualne przyszłe kroki jego formacji politycznej mogą źle wpłynąć i rzutować na wykonywanie tak delikatnej funkcji jak reprezentowanie Księstwa na arenie międzynarodowej? Czy Kanclerz odbywał na ten temat jakieś rozmowy z kandydatem na MSZ? Czy zna Kanclerz ewentualne przyszłe działania Socjalistycznej Partii Sarmacji? Czy Kanclerz i Rada Ministrów identyfikuje się z programem Socjalistycznej Partii Sarmacji?

Peter West napisał(a):Ministerstwo Spraw Społecznych, Kultury, Edukacji i Promocji - Alex Joe

Tutaj podobnie jak w przypadku Ministerstwa Sprawiedliwości, chciałbym się dowiedzieć, czym Pan Minister ma się w praktyce zajmować?

Dodatkowo, chciałbym się spytać - skąd taka kandydatura? Czy nie obawia się Pan Kanclerz, że Pan Alex Joe (z domu Alexander Jonathan Joe), jako osoba młoda, nowa w Sarmacji i - co tu dużo mówić - na razie orientująca się w realiach sarmackich dosyć słabo i poruszająca się po naszym państwie dosyć niesprawnie, powinna na wstępie zadomowić się w Sarmacji i zaznajomić się z zasadami jakimi rządzą się państwa wirtualne, a dopiero potem zajmować wysokie państwowe stanowiska?

Poza tym, proszę wybaczyć bezpośredniość i pewnie niestosowność, ale muszę zapytać, biorąc pod uwagę dosyć charakterystyczną ekspresję z jaką Pan Joe działa. Czy kandydat na ministra został sprawdzony przez właściwe służby pod kątem ewentualnego kloningu? Jeśli tak to przez kogo - NIA, Prefekturę, inny organ - i jaki był wynik tej weryfikacji?

1. Odbyłem rozmowę z Panem Maatem i nie zauważyłem żadnych niepokojących wypowiedzi, podczas rozmowy.
Naturalnie mój rząd nie identyfikuję się z programem Socjalistycznej Partii Sarmacji.

2. Jeżeli chodzi o Pan Alexa Joe to nie sądzę, by bycie osobą młodą było przeszkodą w objęciu urzędu. Ustępujący Kanclerz też był młodą osobą w Sarmacji.
Dlatego właśnie otrzymał on Ministerstwo Kultury..., ażeby mógł wdrożyć się w Sarmację.
Nie zgłosiłem sprawdzenia kloningu do żadnej instytucji, bo szczerze nie podejrzewałem że Pan Joe może mieć coś wspólnego z kloningiem. Niezwłocznie złożę taki wniosek.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 13 gru 2018, o 15:44

VAT napisał(a):Pozwolę sobie zadać jeszcze dwa pytania dotyczące zaproponowanego składu Rady Ministrów.

Nie tak dawno Pan Maat ogłosił dosyć radykalny manifest. Czy Rada Ministrów nie obawia się, że poglądy Pana Jana Maat i ewentualne przyszłe kroki jego formacji politycznej mogą źle wpłynąć na wykonywanie tak delikatnej funkcji jak reprezentowanie Księstwa na arenie międzynarodowej? Czy Kanclerz odbywał na ten temat jakieś rozmowy z kandydatem na MSZ? Czy zna Kanclerz ewentualne przyszłe działania Socjalistycznej Partii Sarmacji? Czy Kanclerz i Rada Ministrów identyfikuje się z programem Socjalistycznej Partii Sarmacji?

Spokojnie - manifest dotyczy jedynie rewolucji tropicańskiej, w której wsparliśmy demokratów. Jeśli chodzi o kontakty międzynarodowe, pragnę budować dobre relacje ze wszystkimi krajami v-świata, które na to pozwolą. Osobiście najbardziej zależy mi na poprawie stosunków z Dreamlandem - jako dwaj najwięksi gracze na arenie międzynarodowej powinniśmy postarać się zmniejszyć wzajemną urazę, co oznacza, że powinniśmy usunąć wszelkie podejrzenia zbytniej ingerencji w sprawy wewnętrzne potencjalnego partnera (przykładem jest tu elekcja królewska, która przy "wtrynianiu się" Sarmatów może zaognić spór między państwami), ale także okazać wsparcie w ciężkich sytuacjach gospodarczych i demograficznych (powinniśmy zamrozić w ambasadzie Sarmacji - oczywiście takową utworzymy - pewne środki i dać ich ekwiwalent w libertach Dreamlandowi, żeby każde z państw mogło poprosić o parę libertów lub dreamów "na czarną godzinę", a między bliźniaczymi instytucjami, np. bankami, nawiązać bliską współpracę, żeby zwiększyć ich efektywność - oczywiście takie rozwiązania chcemy zastosować nie tylko z Dreamlandem).

Poza tym planuję wysłać w nieznane zakątki v-świata jednego lub dwóch odkrywców, żeby znaleźli bardziej ukryte v-państwa i stwierdzili, czy spełniają one nasze warunki uznania. Jeśli to się uda, sprawdzimy, czy są warunki do odrodzenia OPM - może nawet postaramy się nawiązać tego typu współpracę (to już jednak prawdopodobnie w następnej kadencji, jeśli moja praca zostanie doceniona).

Odpowiadając na pytania dotyczące Partii: walczymy o praworządność w swoim kraju i dlatego próbujemy wprowadzić na Tropicanie zdecentralizowany ustrój demokratyczny. Radykałami nie jesteśmy, praw człowieka nie łamiemy, a natychmiast po zjednoczeniu wyspy przeprowadzimy tam wybory do Parlamentu i na Prezydenta (jeśli nie znajdziemy wystarczająco dużo kandydatów do Parlamentu, władzę przejmie sam Prezydent). Osobiście jestem całkowicie czysty od wszelkich "brudów", podobnie jak moi sarmaccy współpracownicy. Nigdy nie zrobiłem nic na niekorzyść Ojczyzny.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad