Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rezygnacja

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Rezygnacja

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lut 2016, o 09:00

Panie Marszałku,

składam rezygnację z funkcji Kanclerza.

Wyjaśnienia pozwalam sobie złożyć publicznie: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8555

Z poważaniem,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Re: Rezygnacja

Postprzez Michal_Feliks 22 lut 2016, o 09:26

Wysoka Izbo,

Wobec rezygnacji Kanclerza zwracam się do przedstawicieli stronnictw i posłów niezależnych o niezwłoczne zgłaszanie kandydatur na urząd Kanclerza.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Michal_Feliks 22 lut 2016, o 09:27

Oświadczam, że nie zgłoszę żadnej kandydatury na urząd Kanclerza.

Defloriusz Dyman Wander
poseł niezależny
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Laurencjusz 22 lut 2016, o 10:03

W imieniu SPN oświadczam, że nie zgłoszę żadnej kandydatury na urząd Kanclerza.

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera,
poseł SPN
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Irmi 22 lut 2016, o 15:43

W imieniu stronnictwa RSO za zgodą ich członków oświadczam ze nie wystawiamy kandydata na Kanclerza.

Z poważaniem
Irmina de Vellior y Thorn, poseł
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lut 2016, o 09:08

Panie Marszałku,

z ciekawości — ile wynosi "niezwłocznie" w tej rzeczonej sprawie? Zarządzając debatę nie dookreślił Pan Marszałek czasu jej trwania, czyli jak wiele czasu jest na przedstawienie kandydatów, i zastanawiam się zwyczajnie jak długo Rząd kierowany przeze mnie ma trwać w zawieszeniu.

Będę wdzięczny za informację! Kłaniam się.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Michal_Feliks 23 lut 2016, o 09:20

Szanowny Panie Kanclerzu,

Na temat pojęć niedookreślonych opisujących czas występują różne poglądy. Moja Mama, kiedy męczyłem ją w dzieciństwie pytaniami o to ile wynosi "chwila" powiedziała kiedyś, że "chwila" to 11 minut.

"Niezwłocznie" również moglibyśmy zdefiniować jednoznacznie, ja jednak myślę, że można tu decydować w zależności od przypadku. W polskiej tradycji prawnej za sprawą min. Beaty Kempy "niezwłocznie" znaczy "do dziesięciu dni" (patrz: publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 grudnia). W realiach sarmackich to chyba byłoby zbyt wiele. Prawo sarmackie daje Sejmowi dziesięć dni na procedurę powołania Kanclerza. Przyjmując, że 3 dni to głosowanie, a 3 dni powinna trwac debata, daje to maksimum 4 dni na zgłaszanie kandydatur na Kanclerza. Nie chciałbym jednak, by rzeczywiście było to 4 dni, bo dla kraju nie jest dobrze, jeśli przywództwo nie jest jasne. Skoro dla Pana Kanclerza ważna jest tu konkretna granica, proszę przedstawicieli Porozumienia Sarmackiego i Baridasar Partiax o zgłaszanie kandydatur na urząd Kanclerza lub oświadczeń o niezgłoszeniu kandydatury do godziny 24 w dniu dzisiejszym.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Kristian Arped 23 lut 2016, o 16:02

Szanowny Panie Marszałku,

w „niezwłocznie” można równie dobrze zawrzeć organizowanie petycji i referendum, o czym Pan Marszałek wie najlepiej. Pomijając uszczypliwości – proszę trzymać się konstytucyjnych terminów. 3-dniowy termin składania kandydatur jest optymalnym, dającym możliwość 1-dniowego „poślizgu”.

Nie wiem czy zdaje sobie Pan Marszałek sprawę, ale skompletowanie składu nowej Rady Ministrów w ciągu jednego dnia jest prawie że niemożliwe. Tym bardziej, że rezygnacja nie była niczym zapowiadana. Ba, nikt się nie spodziewał, że dojdzie do tego przy posiadanej większości konstytucyjnej przez koalicję RSO+SPN.

„Przywództwo” w Księstwie Sarmacji jest jasne. Do czasu powołania nowego rządu, swoje prace kontynuuje stary – jest to normalna procedura i nie ma się czym przejmować ni specjalnie kogokolwiek pośpieszać; dawanie pseudo-ultimatum jest niesmaczne. Chociaż muszę przyznać, że do niesmaczności nas rządzący przyzwyczajają coraz to lepiej.

Żywię nadzieję, że koalicja RSO+SPN – w przypadku zgłoszenia kandydatury na urząd kanclerski przez Posła von Levengothona lub przeze mnie – nie storpeduje propozycji tylko dlatego, że nie wywodzi się ona z ich środowiska. Tym bardziej, że to ww. koalicja doprowadziła do obecnej sytuacji.

(—) Kristian kaw. Arped,
Poseł na Sejm
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek

Postprzez Kristian Arped 23 lut 2016, o 21:56

Wysoka Izbo,

po wielogodzinnych naradach mam zaszczyt zaproponować – działając w zgodzie z postanowieniami Konstytucji Księstwa Sarmacji – powierzenie obowiązków kanclerza Jego Książęcej Mości Tomaszowi Ivonowi Hugonowi.

(—) Kristian Arped,
Poseł na Sejm.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek

Postprzez Julian FER 23 lut 2016, o 22:14

Wysoka Izbo,

Popieram. To jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji. Tym bardziej, że polityczne emocje nie idą w tej chwili ku konstruktywnemu działaniu, a wytykanie błędów każdemu kolejnemu Rządowi jest co najmniej żenujące. Posunął bym się dalej i zupełnie zrezygnował z wyłaniania Kolejnych Kanclerzy w wyborach. Całość władzy powinien przejąć JKM Tomasz Ivo Hugo. Tyle obowiązków, którymi kiedyś zajmował się Rząd zostało sprzedane do SUSPENS, że obecne Rządy powinny skupić się przede wszystkim na kreowaniu dobrego wizerunku Księstwa Sarmacji w całym mikroświecie oraz prowadzeniem wewnętrznej polityki aktywnościowej i informacyjnej.

PS: Zmienił bym też prawo, które ponoć mówi o tym, że jeśli coś nie jest przypisane, to zajmuje się tym NIA. Przykładem niech będą Karty Pocztowe, którym na logikę powinien zajmować się SUSPENS, ale robi to NIA, bp trzeba dodać "cień".
Chora sytuacja. Jeśli do tego doda się fakt, że NIA, to bardzo mały choć przyznaję, że sprawny zespół, który do każdej wprowadzanej czynności systemowej potrzebuje czasu, to robi nam się kolejka i tak w kółko. Przydały by się jakieś zmiany systemowe, w tym kierunku lub wzmocnienie NIA np. przez Rząd, ale co ja tam wiem.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Sala obrad