Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o wycofanie zgody na wskazanie następcy tronu

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Wniosek o wycofanie zgody na wskazanie następcy tronu

Postprzez Mikołaj Jan 6 kwi 2013, o 13:10

Wasza Książęca Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

korzystając z posiadanego prawa do wypowiedzi w tym gmachu jako Senator Księstwa Sarmacji od razu pozwolę sobie zabrać głos jednocześnie oddając się do dyspozycji Pani i Panów Posłów oraz Senatorów w przypadku jakichkolwiek pytań do mojej osoby.

Do wskazania kandydatury doszło w marcu 2012 roku. Sporo wody przelało się w Narwi od tamtego czasu. Aktywna wówczas osoba, jaką był diuk, jest dziś w sferze społeczno-politycznej nieaktywna całkowicie. Co więcej, nie tak dawno zrezygnował diuk ze stanowiska Kanclerza, z racji braku czasu na wykonywanie obowiązków. Pełnienie urzędu książęcego wymaga znacznej ilości czasu i zaangażowania.

Oczywiście WKW ma racje, że obecnie nie mam czasu tak dużo, jak kiedyś, zwłaszcza w momencie powołania na Następcę Tronu. Dlatego właśnie zrezygnowałem z urzędu Kanclerza Księstwa, wiedząc, że pod każdym względem lepiej będzie, jeśli zastąpi mnie osoba mająca więcej niż ja czasu. W obecnej Sarmacji to właśnie Kanclerz powinien być osobą najbardziej aktywną widoczną właściwie na każdym kroku i tego od każdego Kanclerza wszyscy powinniśmy wymagać. To Kanclerz wraz z Radą Ministrów kieruje bieżącą polityką Księstwa.
Jeśli zaś chodzi o moją całkowitą nieaktywność to WKW hiperbolizuje. W momencie rezygnacji z urzędu Kanclerza wycofałem się z życia politycznego tylko i wyłącznie w Sarmacji pozostając nadal, co widać chociażby po niedawno otworzonym nowym Torze Wyścigów (który swoją drogą pochłaniał większość czasu, który poświęcałem Sarmacji). Dlatego o to akurat WKW martwić się nie musi. Ja nadal w Księstwie jestem i pozostać zamierzam.

Nadto, w duchu niegdysiejszego wyroku Sądu Najwyższego i zasad demokracji, Sejm ma moralne prawo do zajęcia stanowiska względem kandydatury następcy, w obliczu faktycznej możliwości wstąpienia przezeń na tron. W mojej opinii kandydatura diuka Wiśnickiego nie jest kandydaturą dobrą - także dlatego, że Książę winien być wizjonerem o wyrazistej osobowości, czego - podobnie jak aktywności - niestety nie da się diukowi przypisać. Diuk nadto nie spełnia w mojej opinii wymogu ponadpartyjnego autorytetu, jako wieloletni działacz jednego z obozów politycznych.

Przykro mi, ale to właśnie aktywność na scenie politycznej w większości sprawiła, że choć w pewnym stopniu przysłużyłem się Księstwu i JKM wybrał mnie na swojego następcę. Gdyby nie ta wieloletnia polityczna aktywność w ogóle nie byłoby tej dyskusji jak i mojej osoby w tym miejscu.
(—) Mikołaj Jan
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Michaelus 6 kwi 2013, o 13:17

Karolina napisał(a):Czyli najlepszym kandydatem na Księcia jest ktoś, kto "skacze" po partiach i zmienia poglądy polityczne co rusz? Śmiem w to wątpić. A z kolei, wydaje mi się, że osoba, której poglądy są ugruntowane — nie "skierowane ku interesom jednej partii politycznej" — po prostu ugruntowane, jest dobrym kandydatem na stanowisko, które wymaga konsekwencji oraz stabilności.

Książę winien być, jak to już wielokrotnie dziś przeczytałem, ojcem Narodu. Całego Narodu! Dlatego też nie powinien reprezentować punktu widzenia tylko jednej strony sceny politycznej. Optymalnie powinien być w ostatnim czasie apolityczny.
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Andrzej Swarzewski 6 kwi 2013, o 13:26

Michaelus napisał(a):Książę winien być, jak to już wielokrotnie dziś przeczytałem, ojcem Narodu. Całego Narodu! Dlatego też nie powinien reprezentować punktu widzenia tylko jednej strony sceny politycznej. Optymalnie powinien być w ostatnim czasie apolityczny.

Niekoniecznie, może reprezentować jakiś konkretny punkt widzenia pod warunkiem poczucia sprawiedliwości oraz własnej omylności. Jakbyśmy mieli mieć Królową Elżbietę II to nie ma w ogóle sensu trzymania monarchii. Książę musi być twardy, musi umieć się postawić, nie może być chorągiewką, musi umieć stanąć w obronie mniejszości, nie może zgadzać się na dyktaturę większości. Takim Księciem był Piotr II Grzegorz i taki powinien być Jego Książęcej Wysokości następca.
Czy taki jest diuk Wiśnicki? Decyzję o tym niech każdy podejmie samodzielnie.
Andrzej Swarzewski

Postprzez MAP 6 kwi 2013, o 13:26

WKiKW Marszałku,
Wysoka Izbo,

Proszę, niech kolega poseł Michaelus wskaże jednego aktywnego, niezaangażowanego politycznie ewentualnego kandydata do tronów w Grodzisku i Almerze.
Raczej to trudne zadanie w populacji, której znakomita część jest rozpolitykowana do granic możliwości.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michaelus 6 kwi 2013, o 13:29

Według mojej interpretacji prawa wiosek ten wydaje się być i tak bezprzedmiotowy, tak więc mleko się rozlało i mamy nowego Księcia. Nie jest to kandydat moich marzeń, ale cóż.
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Helwetyk 6 kwi 2013, o 13:30

Andrzej Swarzewski napisał(a):Książę musi być twardy, musi umieć się postawić, nie może być chorągiewką, musi umieć stanąć w obronie mniejszości, nie może zgadzać się na dyktaturę większości.

Kolego pośle, błagam, bez korwinizmów w Sejmie.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andrzej Swarzewski 6 kwi 2013, o 13:33

pmk napisał(a):
Andrzej Swarzewski napisał(a):Książę musi być twardy, musi umieć się postawić, nie może być chorągiewką, musi umieć stanąć w obronie mniejszości, nie może zgadzać się na dyktaturę większości.

Kolego pośle, błagam, bez korwinizmów w Sejmie.

Ale ta część korwinizmu akurat jest słuszna biorąc pod uwagę warunki mikronacyjne Księstwa Sarmacji. ;-) Dyktatura większości może być faktem, szczególnie w tak małym społeczeństwie.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Helwetyk 6 kwi 2013, o 13:45

Andrzej Swarzewski napisał(a):Ale ta część korwinizmu akurat jest słuszna biorąc pod uwagę warunki mikronacyjne Księstwa Sarmacji. ;-) Dyktatura większości może być faktem, szczególnie w tak małym społeczeństwie.

Raz, że określenie „dyktatura” w warunkach społeczności funkcjonującej w Internecie, w której największą sankcją jest ban na forum, jest cokolwiek na wyrost. Dwa, że „dyktatura większości” to oksymoron.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 7 kwi 2013, o 12:03

WKW Marszałku,

Zgodnie z tym o czym informowałem już wcześniej drogą telefoniczną, abdykacja jest faktem i dlatego procedowanie po jej dokonaniu w przedmiotowym zakresie uważam za niedopuszczalne.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez Michal_Feliks 8 kwi 2013, o 21:56

W obliczu nadzwyczajnych okoliczności i zagrożenia normalnego funkcjonowania państwa, którego jestem - niestety - świadom w związku z odbywanymi na bieżąco rozmowami związanymi z kryzysem, wyjątkowo skrócę debatę o tych kilkanaście godzin, z racji braku wypowiedzi przez ponad 24 godziny.

Tajne głosowanie odbędzie się - również z racji w/w okoliczności - poza serwerem sarmackim, pod adresem http://wandystan.eu/pupka/sejm/. Na bieżąco będą widoczne wyniki, nie będzie jednak wiadomo kto jak głosował.

Każdy z posłów otrzyma indywidualne hasło do głosowania - roześlę je za chwilę. Początek głosowania o północy.

(—) Michał Feliks
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad