Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nabór na Asesorów Trybunału Koronnego

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Re: Nabór na Asesorów Trybunału Koronnego

Postprzez anglov 12 lut 2019, o 19:17

Januszek von H-P napisał(a):WKW Marszałku

Składam wniosek o odrzucenie mojej kandydatury na ATK.

Szanowny Panie,

czy mam traktować to jako wycofanie kandydatury?

Antoni napisał(a):Szanowny Panie Marszałku,

zgłaszam swoją kandydaturę. Jednocześnie oświadczam, iż spełniam wymogi ustawowe.

(-) Antoni Kacper Burbon-Conti

Uprzejmie informuję, iż odrzucam kandydaturę, ze względu na niespełnianie wymogów ustawowych. Jest Wielce Czcigodny obywatelem i funkcjonariuszem publicznym Mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji – Prezydentem Republiki Bialeńskiej.

Wobec powyższego, na podstawie art. 7a ust. 3 Regulaminu Sejmu, jestem zobowiązany zawiadomić Prefekta o złożeniu oświadczenia niezgodnego ze stanem faktycznym.

Jednocześnie uprzejmie informuję o przyjęciu kandydatury Seweryna Santeckiego. Rozpoczęte zostało wysłuchanie kandydata.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Antoni 12 lut 2019, o 19:36

anglov napisał(a):Uprzejmie informuję, iż odrzucam kandydaturę, ze względu na niespełnianie wymogów ustawowych. Jest Wielce Czcigodny obywatelem i funkcjonariuszem publicznym Mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji – Prezydentem Republiki Bialeńskiej.

Szanowny Panie Marszałku,

pragnę zwrócić uwagę, iż zgodnie z Ordynacją wyborczą: Wybrany do Sejmu może być obywatel, który: nie jest obywatelem innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa, nie jest funkcjonariuszem publicznym w innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa [...]. Chciałbym również przypomnieć, iż razem z Czcigodnym Posłem Andrzejem Swarzewskim jesteśmy Posłami Sejmu Księstwa Sarmacji od ponad miesiąca i dotychczas Republika Bialeńska była uważana za państwo, które w te kryteria się nie wlicza. Sprawa również była poruszana na jednym z posiedzeń Sejmu - bez odzewu. W pewnym stopniu rozumiem podjęcie ww. decyzji, jednak proszę być w takim przypadku konsekwentnym i konsekwentnie podejmować decyzje dotyczące osób, które są Obywatelami Księstwa Sarmacji i Republiki Bialeńskiej.
Ostatnio edytowano 12 lut 2019, o 19:49 przez Antoni, łącznie edytowano 1 raz
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez kaxiu 12 lut 2019, o 19:37

Zgłaszam się, wymogi spełniam.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 12 lut 2019, o 19:46

anglov napisał(a):[d=marszalek_sejmu]
Januszek von H-P napisał(a):WKW Marszałku

Składam wniosek o odrzucenie mojej kandydatury na ATK.

Szanowny Panie,

czy mam traktować to jako wycofanie kandydatury?

Tak.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez anglov 12 lut 2019, o 19:57

Antoni napisał(a):pragnę zwrócić uwagę, iż zgodnie z Ordynacją wyborczą: Wybrany do Sejmu może być obywatel, który: nie jest obywatelem innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa [...]. Chciałbym również przypomnieć, iż razem z Czcigodnym Posłem Andrzejem Swarzewskim jesteśmy Posłami Sejmu Księstwa Sarmacji od ponad miesiąca i dotychczas Republika Bialeńska była uważana za państwo, które w te kryteria się nie wlicza. Sprawa również była poruszana na jednym z posiedzeń Sejmu - bez odzewu. W pewnym stopniu rozumiem podjęcie ww. decyzji, jednak proszę być w takim przypadku konsekwentnym i konsekwentnie podejmować decyzje dotyczące osób, które są Obywatelami Księstwa Sarmacji i Republiki Bialeńskiej.

Nie odpowiadam za decyzje Komisarzy KKW, którzy dopuścili Państwa kandydatury, a żaden protest wyborczy również nie został złożony. O ile się nie mylę nie ma przepisu, który zabrania posłom uzyskania obywatelstwa lub funkcji publicznej państwa obcego w trakcie kadencji. Wymóg owy jest określony wyłącznie podczas wyboru. Nawet jeśli jednak by był – nie ma określonej procedury odwoławczej takowego Posła.

Wobec powyższego – jako Marszałek Sejmu nie widzę nic niezgodnego z prawem, z obejmowaniem przez Waszmość i barona Swarzewskiego urzędu Posła.

Jednocześnie uprzejmie informuję o przyjęciu kandydatury Wojciecha Hergemona. Rozpoczęte zostało wysłuchanie kandydata.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez KJAF 12 lut 2019, o 20:00

Wydaje mi się, że z tym powyższym to nie do końca. Z ordynacji:

art. 14. ust. 1 pkt 5 - Wygaśnięcie mandatu następuje wskutek: utraty prawa wybieralności

art. 2 ust. 1 - Wybrany do Sejmu może być obywatel, który: nie jest obywatelem innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa.
pkt 2 - nie jest funkcjonariuszem publicznym w innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa.

Mało tego, utratę mandatu stwierdza nie kto inny, niż Marszałek Sejmu (art. 14 ust 2).

Nie żebym podpuszczał…
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez anglov 12 lut 2019, o 20:06

Konrad Jakub napisał(a):Wydaje mi się, że z tym powyższym to nie do końca.

Dziękuję serdecznie za stosowne uświadomienie. Nie byłem świadom, co jest moim oczywistym błędem.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Januszek vH-P 14 lut 2019, o 07:56

WKW Marszałku

Z racji na zaistniałą sytuację ponawiam swoją kandydaturę. Wszelkie wymogi nadal spełniam.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez anglov 14 lut 2019, o 18:30

Uprzejmie informuję o przyjęciu kandydatury Januszka von Hippogriffa-Pałasza. Rozpoczęte zostało wysłuchanie kandydata.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez KJAF 19 lut 2019, o 17:50

Wysoki Sejmie,

zgłaszam swoją kandydaturę (chociaż wiem, że sloty zostaną i tak już wykorzystane).

Konstytucja Księstwa Sarmacji stwierdza, iż "Księstwo Sarmacji jest wolnym państwem, którego celem jest ochrona, obrona i popieranie wolności w obrębie jego granic", a także że "Każdy obywatel ma prawo do: uczestnictwa w kierowaniu sprawami publicznymi bezpośrednio lub za pośrednictwem swobodnie wybranych przedstawicieli oraz swobodnego wykonywania zawodu, profesji czy sposobu zarobkowania, zakładania i prowadzenia przedsięwzięć handlowych i produkcyjnych oraz rozprowadzania towarów i świadczenia usług.

Skoro każdemu, to każdemu. Nawet temu, który zgodnie z przepisami niższego rzędu, nie powinien zostać do takiego urzędu dopuszczony np. w wyniku piastowania urzędów publicznych w państwie obcym i uznawanym (tak jak ja).

Przedstawię garść mądrości trybunalskich jako dalsze uzasadnienie zgłoszenia:

"Art. 1 ust. 1 Konstytucji przewiduje, że Księstwo Sarmacji jest wolnym państwem, którego celem jest ochrona, obrona i popieranie wolności w obrębie jego granic. (…) Odmowa przyznania takiego prawa byłaby również nie do pogodzenia z zasadą wywodzoną z art. 1 ust. 1 Konstytucji, stanowiłaby bowiem pogwałcenie prawa każdego obywatela sarmackiego, jak i każdej osoby prawnej, do dochodzenia ochrony swoich praw i wolności.

(…)

W dotychczasowej praktyce orzeczniczej Trybunału Koronnego przeważał pogląd formalistyczny, zgodnie z którym obowiązki Trybunału ograniczają się do literalnej interpretacji i stosowania przepisów. W opinii składu orzekającego takie zakreślenie zadań Trybunału nie umożliwia wykonywania pełni jego konstytucyjnych uprawnień i obowiązków. Naczelnym zadaniem Trybunału, zwłaszcza w sprawach konstytucyjnych, powinno być dążenie do urzeczywistnienia w orzekaniu wartości płynących z ustawy zasadniczej, zwłaszcza ochrony wolności.

(Być może nie mam obecnie prawa do piastowania urzędu ATK z racji funkcji poza granicami kraju - przyp. mój) …jednak dopóki interpretacji tej nie potwierdzi Trybunał Koronny, sarmacki system prawny musi chronić zarówno prawa polityczne obu posłów (kandydatów na asesorów), jak też prawa ich wyborców do zachowania reprezentacji politycznej w parlamencie (jak i prawa posłów do wyboru takiego asesora, jaki im się podoba)."

Nie może być tak, że jakaś tam ustawa uchwalona przez Sejm, pozbawia mnie prawa do piastowania urzędu Asesora, skoro przynależy ono "każdemu". Jak każdemu, to i obcemu funkcjonariuszowi, i skazańcowi, i banicie, i Pameli Anderson, jeżeli tylko uzyska nasze obywatelstwo. Nie można dzielić obywateli na tych lepszego i gorszego sortu. Skoro inni obywatele mogą piastować urzędy mimo funkcji w państwach obcych, ja również mogę.

W związku z powyższym, składam kandydaturę. Jeżeli nie zostanie rozpatrzona z uwagi na wybór pełnej liczby asesorów, ponowię ją tak szybko, jak tylko to będzie możliwe po zaistnieniu wakatu.
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Laska Marszałkowska