Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nabór na Asesorów Trybunału Koronnego

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Nabór na Asesorów Trybunału Koronnego

Postprzez anglov 4 lut 2019, o 19:27

W związku z opróżnieniem stanowiska asesorskiego przez Vanderleia Bouboulinę-à-la-Triste oraz Konrada Jakuba, ogłaszam nabór na dwa stanowiska asesorskie.

Uprzejmie informuję iż na podstawie art. 1 ust. 3 Ustawy Sejmu nr 346 o Trybunale Koronnym asesorem może być każdy obywatel Księstwa Sarmacji, który:
  • nie jest obywatelem lub funkcjonariuszem publicznym innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa;
  • nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.
Wraz z kandydaturą należy złożyć oświadczenie o spełnianiu tych warunków, pod rygorem nie uwzględnienia zgłoszenia.

Zachęcam do przedstawiania kandydatur w tym wątku.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Nabór na Asesorów Trybunału Koronnego

Postprzez Januszek vH-P 4 lut 2019, o 20:13

JKW Marszałku

Jeśli nikt się nie zgłosi to uprzejmie proszę o ponowne rozpatrzenie mojąej kandydatury.
Spełniam powyższe wymogi. Nie jestem obywatelem lub funkcjonariuszem publicznym innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa oraz nie zostałem skazany prawomocnym wyrokiem sądu.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez anglov 6 lut 2019, o 18:44

Czy powyższe mam traktować jako zgłoszenie?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Verwaltung 6 lut 2019, o 22:34

Jaśnie Oświecony Panie Marszałku,

chciałbym złożyć podobną deklarację co Poważany Kawaler von Hippogriff-Pałasz. Proponuję jednak podać jakiś termin graniczny na zgłaszanie kandydatur i najlepiej opublikować stosowną informację w serwisie GAP. Jeśli JO Pan Marszałek przychyli się do mojej prośby i ustanowi termin, a nikt inny do jego upływu się nie zgłosi, to proszę potraktować ten post jako oficjalne zgłoszenie kandydatury - kryteria ustawowe spełniam. Trybunał Koronny jest już wystarczająco długo "sparaliżowany", dlatego uważam, że należy jak najszybciej dokonać uzupełnienia składu. Chciałbym zaznaczyć, że do rozpatrzenia jest już 8 spraw.

Zakładam, że Posłowie mogą mieć zastrzeżenia do mojej kandydatury, dlatego też parę słów w swojej obronie. Nie ukrywam, że asesorem byłem już 2 razy i 2 razy zrezygnowałem przed upłynięciem kadencji, jednak nie powinno mnie to przekreślać. Raz dopadła mnie realioza i rozgoryczenie mikronacjami, co może zdarzyć się każdemu. Drugi raz zrezygnowałem ze względu na pewne różnice zdań między mną a byłym już MTK. Po prostu nie chciałem się męczyć i dołować - zdaje się, że to normalne, ludzkie zachowanie. Wolę zrezygnować niż toczyć bezsesnowne spory, taką już mam naturę. Dobrze orientuję się w sarmackim prawie i znam podstawy prawoznawstwa oraz przyznam, że lubię orzekać, jeśli mam odpowiednie warunki pracy. Chciałbym też zauważyć, że chętni drzwiami i oknami do Trybunału nie walą. Ponadto uważam, że lepiej jest rozpatrzyć parę spraw i jeśli zajdzie taka potrzeba - zrezygnować, niż rozpatrzyć jedną sprawę, a trzymać się kurczowo stołka do końca kadencji. Nie chcąc nikogo oszukiwać i nadużywać niczyjego zaufania, stawiam sprawę jasno - nie obiecuję pełnienia urzędu do końca kadencji. Ocenę argumentacji i zasadności kandydatury zostawiam Wysokiej Izbie.

Jeśli chętni na asesorów się znajdą, to i tak oferuję się do pomocy jako ławnik. "Trochę" roboty się nałożyło.

Z poważaniem
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez anglov 6 lut 2019, o 23:39

Na podstawie art. 7a ust. 7 Regulaminu Sejmu ustalam termin graniczny składania kandydatur: do momentu zapełnienia wszystkich wakatów.

Panowie. Procedura wyboru asesora jest znana, opisana w Regulaminie Sejmu i wielokrotnie stosowana w przeszłości. Ustalenie terminu składania kandydatur jest niezasadne, gdyż zgodnie z prawem trwają one od 21 dni przed upływem kadencji asesora lub od momentu opróżnienia stanowiska asesorskiego, do momentu aż wszystkie miejsca będą ponownie zapełnione. Nie mogę modyfikować procedury, stawiać sztucznych terminów. Art. 2 ust. 4 Regulaminu Sejmu daje mi taką możliwość wyłącznie w przypadkach nieuregulowanych. Termin trwania naboru bez wątpienia uregulowany jest.

Jestem w stanie zrozumieć Państwa wolę by wystartować dopiero wtedy, gdy nie będzie chętnych. Jest to jednak wyłącznie Waszmościów wola i moralność. Jedyne co w tym temacie mogę polecić, to ustalić sobie takowy termin samemu i po jego upłynięciu stosowną kandydaturę przedstawić, a ewentualne oświadczenia zostawić do momentu wysłuchania kandydata. Ja w tym momencie oczekuję jedynie jasnej deklaracji chęci kandydowania oraz zawarcie stosownego oświadczenia.

Zaś co do ogłoszenia w GAP – znów nie jest to apel do mnie. Zgodnie z art. 3 ust. 6 lit. b) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie organizacji Korpusu Administracji Rządowej z dn. 28 września 2018 r. Marszałek Sejmu nie jest organem upoważnionym do publikacji w wyżej wspominanym medium. Nie należy więc oczekiwać od Marszałka Sejmu, iż takie ogłoszenia będzie tam publikować. Z taką prośbą można zwrócić się za to do Rady Ministrów bądź Jego Książęcej Mości.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Januszek vH-P 7 lut 2019, o 16:34

anglov napisał(a):
Czy powyższe mam traktować jako zgłoszenie?

JKW Marszałku

Można to uznać za moje zgłoszenie.

Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 7 lut 2019, o 18:08

Uprzejmie informuję o przyjęciu kandydatury Januszka kawalera von Hippogriffa-Pałasza. Rozpoczęte zostało wysłuchanie kandydata.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Verwaltung 12 lut 2019, o 13:04

WKW Marszałku,
Wysoka Izbo,

po zastanowieniu się - zgłaszam oficjalnie swoją kandydaturę.

Oświadczam, że nie jestem obywatelem lub funkcjonariuszem publicznym innej mikronacji uznawanej przez Księstwo Sarmacji zgodnie z odrębnymi przepisami prawa i nie zostałem nigdy skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

(—) Seweryn kaw. Santecki
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Antoni 12 lut 2019, o 17:30

Szanowny Panie Marszałku,

zgłaszam swoją kandydaturę. Jednocześnie oświadczam, iż spełniam wymogi ustawowe.

(-) Antoni Kacper Burbon-Conti
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Postprzez Januszek vH-P 12 lut 2019, o 18:56

WKW Marszałku

Składam wniosek o odrzucenie mojej kandydatury na ATK.

Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Laska Marszałkowska