Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o debatę nielegislacyjną

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Wniosek o debatę nielegislacyjną

Postprzez Cudzoziemiec 1 31 maja 2018, o 14:03

Wasza Książęca Mość Marszałku.
Wysoka Izbo.


W N I O S E K:
Na podstawie artykułu 4 ustęp 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu danej w Grodzisku dnia 20 stycznia 2017 r. wnosimy o przeprowadzenie debaty nielegislacyjnej, której tematem będzie sprawa z zakresu polityki zagranicznej prowadzonej przez Księcia Sarmacji. Z uwagi na specjalny charakter sprawy, na podstawie tego samego przepisu, wnosimy o utajnienie debaty.

Jednocześnie chcielibyśy poprosić Waszą Książęcą Wysokość Marszałka o zaproszenie do wzmiankowanej debaty następujących osób:
1) Marszałka Sejmu wraz z Posłankami i Posłami;
2) Kanclerza;
3) Przewodniczącego Trybunału Koronnego;
4) głowy samorządów;
5) Radców Naczelnej Izby Architektury;
6) Prefekta Generalnego;
7) członków Dworu: Marszałka Koronnego, Legata Koronnego oraz Stratega Koronnego.

U Z A S A D N I E N I E:
Księstwo Sarmacji i Książę Sarmacji prowadzą aktywną politykę zagraniczną, która przyczyniła się do wzrostu zarówno znaczenia, jak i zainteresowania Księstwem Sarmacji na arenie międzynarodowej. Zarówno owo znaczenie, jak i zainteresowanie, powodują konsekwencje, i rodzą owoce, które pozwalają myśleć pozytywnie o dalszym rozwoju naszego kraju. O jednym z takich owoców chcielibyśmy w ramach wnioskowanej debaty porozmawiać z najważniejszymi osobami w naszym kraju. Prosimy nam wybaczyć dość ogólnikowe sformułowanie tematu debaty, jednak z uwagi na jego szczególny zakres nie chcielibyśmy na tym etapie ujawniać czego dokładnie będzie dotyczyła, zrobimy to natychmiast po jej rozpoczęciu wobec grona jej uczestników. Jest dla nas niezwykle ważne by debata ta miała charakter niejawny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Wniosek o debatę nielegislacyjną

Postprzez Helwetyk 31 maja 2018, o 14:07

Wysoka Izbo!

Na podstawie art. 7 ust. 2 Regulaminu Sejmu, działając na wniosek Jego Książęcej Mości, zarządzam utajnioną debatę nielegislacyjną w sprawie polityki zagranicznej prowadzonej przez Jego Książęcą Mość. Debata zakończy się 7 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00. O miejscu debaty poinformuję jej uczestników w odrębnym piśmie.

Obrazek
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary
 


Powrót do Laska Marszałkowska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość